Pradinis / Lietuviai svetur / Kovo 11-oji pasaulyje: nuo krepšinio rungtynių iki piligriminio žygio

Kovo 11-oji pasaulyje: nuo krepšinio rungtynių iki piligriminio žygio

Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje, minėdamos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kvietė pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus į šventinius renginius – koncertus, diskusijas, parodas, krepšinio rungtynes, piligriminį žygį.

Lietuvos ambasadoje Rygoje 28-ųjų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinių proga susirinkę lietuvių bendruomenės atstovai ir Lietuvos bičiuliai latviai  klausėsi Rygos lietuvių bendruomenės kvarteto „Labirintai“ atliekamų lietuviškų ir latviškų dainų, poezijos ištraukų abiem kalbomis. Ambasados patalpose svečiai galėjo apžiūrėti ambasados darbuotojos Ramunės Kliukaitės  tapybos darbų parodą „Prakalbink savo žaismingumą“.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ambasadoje Helsinkyje  Suomijos lietuviai susitiko su žurnalistu, rašytoju, laidų vedėjų ir aktyviu visuomenės veikėju Andriumi Tapinu, su juo diskutavo Lietuvos politikos aktualijų, ekonomikos, geopolitikos, pilietinės visuomenės ir švietimo temomis.

Lietuvos ambasadoje Berlyne Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga atidaryta Londone gyvenančio lietuvių skulptoriaus Aleksandro Aleksejevo darbų paroda.

Lietuvos Respublikos ambasada Madride, Lietuvos Respublikos konsulatas Valensijoje ir Ispanijos lietuvių bendruomenė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo eidami piligriminiu Šv. Jokūbo keliu (Camino de Santiago). Daugiau nei 50 žygio dalyvių, tarp kurių buvo ir svečiai iš Lietuvos, įveikė žymaus piligrimų kelio atkarpą nuo Outeiro miestelio iki Santjago de Kompostelos katedros.

Kovo 11 dieną Lietuvos generalinio konsulato San Paule ir Brazilijos lietuvių jaunimo sąjungos iniciatyva San Paule vyko tradicinis 3×3 krepšinio turnyras, kuriame šiemet dalyvavo net 16 lietuvių ir jų bičiulių komandų.

Lietuvos ambasada Izraelio Valstybėje kartu su lietuvių bendruomene „Nerija“ Izraelyje Kovo 11-osios proga surengė šventinį Andriaus Mamontovo koncertą Tel Avive. Koncerto pradžioje Andrius Mamontovas, ambasadorius Edminas Bagdonas, bendruomenės pirmininkė Ieva Vėbraitė pasveikino susirinkusius Lietuvos laisvės šventės proga.

Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge ir Sankt Peterburgo lietuvių nacionalinės kultūros autonomijos iniciatyva Kovo 11-ąją Minsko ir Mogiliovo arkivyskupas metropolitas Tadas Kondrusevičius Sankt Peterburgo Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje aukojo mišias už Lietuvą. Ta proga bažnyčioje taip pat buvo eksponuojama paroda apie palaimintąjį Teofilių Matulionį.

Lietuvos  ambasadoje Estijoje susirinkę tautiečiai Kovo 11-osios proga žiūrėjo režisieriaus Donato Ulvydo filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. Renginio dalyviai turėjo galimybę pabendrauti su aktoriumi, atlikusiu vieną pagrindinių filmo vaidmenų, – Tauru Čižu.

Norvegijoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena paminėta kanklininkės Aistės Bružaitės ir birbynininko Egidijaus Ališausko koncertu Lietuvos ambasadoje Osle bei šventiniu renginiu netoli sostinės esančiame Moso mieste. Pasveikinti lietuvių Kovo 11-osios ir šiemet minimo atkurtos Lietuvos šimtmečio proga į Mosą atvyko ir Norvegijos Ministrė Pirmininkė Erna Solberg.

Lietuvos  ambasadoje Tokijuje Japonijos lietuviai, susirinkę paminėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, iškilmingai sugiedojo „Tautišką giesmę“. Šimtmečio proga ambasada gavo ypatingą dovaną iš šventėje dalyvaujančio garsaus kaligrafijos meistro Aoi Shunkei – jis japoniškais rašmenimis užrašė: „Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų“.

Švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Airijoje veikiančių lituanistinių mokyklų mokiniai ir mokytojai rinkosi į pirmąjį „Žinių apie Lietuvą konkursą“. Lietuvos Respublikos ambasados Dubline iniciatyva suorganizuotame renginyje dalyvavo daugiau kaip šimtas atstovų iš vienuolikos mokyklų, veikiančių devyniuose Airijos miestuose. Renginį atidarė Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Pertrauskienė ir ambasadorius Egidijus Meilūnas. Po renginio Dublino Šv. Andriejaus bažnyčioje vyko šv. Mišios už Tėvynę ir Airijos lituanistinių mokyklų mokinių šventinis koncertas.

URM nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top