Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kražių šviesuolei Juzefai Ramanauskaitei – 100 metų

Kražių šviesuolei Juzefai Ramanauskaitei – 100 metų

Ir kas galėjo patikėti, kad dar neišskridę gandrai Marijonai ir Juozapui Ramanauskams atskraidins 9-ą vaikelį Ir tai įvyko 1916 m. rugsėjo 24 d. Lygiai prieš 100 metų Pakalniškių kaime pirmą kartą saulės šviesą išvydo aktyvi visuomenininkė, tautosakininkė Juzefa Ramanauskaitė.

Laikas nestovėjo vietoje, daug kur blaškė gyvenimas, o patirti vargai nenustelbė širdies gerumo. „Kas gyvena sau, tai ne gyvena, o tyčiojasi iš gyvenimo. Gyvenimas tik tada įgauna prasmę, kai juo lengvini kitų naštą“, – sakė Juzefa. Dabar jau laikas sustoti, atsikvėpti ir pasidžiaugti metų derliumi, sukaupta branda.

Rugsėjo 23 dieną garbingo jubiliejaus proga Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir kiti kunigai – Vytautas Ripinskis, Aivaras Jurgilas, Vytautas Gedvainis, Alionidas Budrius. Jubiliatės pasveikinti susirinko gausus būrys svečių –  Lietuvos Respublikos Seimo narė Alma Monkauskaitė, Kelmės rajono savivaldybės vadovai, Kražių seniūnija, Socialinių paslaugų centras, Socialinės paramos skyrius.

Po Šv. Mišių jubiliejaus šventė persikėlė į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą. Čia taip pat netrūko prasmingų linkėjimų jubiliatei – sveikino kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė, pačios Juzefos užrašytas dainas atliko Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro tradicinė kapela (vad. Augustinas Bartkevičius), Janina Skeberdienė dovanojo apie Kražių šviesuolę sukurtą filmą, sveikatos linkėjo tautosakininkė iš Vašilėnų Janina Gerbenienė.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top