Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kražiuose pristatyta Monikos Plentauskaitės pirmoji personalinė paroda „Zakristija“

Kražiuose pristatyta Monikos Plentauskaitės pirmoji personalinė paroda „Zakristija“

Rugsėjo 30-ąją Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro galerijoje vyko Monikos Plentauskaitės tapybos darbų „Zakristija“ parodos atidarymas.

Monika Plentauskaitė (g. 1993 m.) yra Vilniaus dailės akademijos tapybos magistrantė, nuosekliai dirba meno srityje, yra dalyvavusi parodose Lietuvoje ir Lenkijoje. Tapytoja domisi istorinėmis, atminties, laiko temomis, analizuoja vietinę kultūrą. Parodą „Zakristija“ sukurti paskatino savos praeities nepažinumas ir nepasitikėjimas rašytine istorija. Susimaišantys tikri faktai ir nepatvirtinti pasakojimai tapytojai suteikia galimybę konstruoti (ir tęsti) šią istoriją savaip. M. Plentauskaitė tapo įvykių stebėtojus, per tapybą siekia juos supaminklinti. Viena jos istorijos liudytojų tapo Kražių bažnyčia, kuri lyg monumentas, skirtas ne užmiršti, o atsiminti, „užkonservuoti“ ir išsaugoti prikeliant istoriją.

Tapytojai svarbus aplinkos patyrimas, susimaišęs su asmeninės ir visuotinės istorijos nepažinumo būsenomis, pasikliaujama vaizdine šių būsenų artikuliacija, diktuojama realybės. Šitaip projektuojami vaizdai tampa vidinės zakristijos metafora, kurioje laikomi asmeniniai (kartu ir bendri), šventi ir nepašventinti, tikri ir fikciniai kūrėjos (ir ne tik jos) istorijos likučiai ir patirčių faktai. Čia juokas kartu su užmarštimi paradoksaliai skatina ne palaidoti ir užmiršti, o atvirkščiai – prikelti ir prisiminti.

Gana gausiam lankytojų būriui pristatyta pirmoji tapytojos personalinė paroda „Zakristija“ pavadinta neatsitiktinai. „Esu pusiau kražiškė, čia man tarsi šventa vieta, todėl parodą pavadinau Zakristija“, – pristatymo metu kalbėjo M. Plentauskaitė. Tapytoja nuoširdžiai dėkojo Kražių parapijos klebonui Gintui Sakavičiui už galimybę patekti į Kražių šventovę, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorei Linai Mikalajūnaitei už galimybę pirmąją savo parodą surengti būtent čia, Kražiuose, bei visiems susirinkusiesiems.

Monikos Plentauskaitės tapybos darbų parodą „Zakristija“ Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro galerijoje galima aplankyti iki spalio 30 d.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top