Pradinis / Renginiai, pramogos / Kristina Rimienė su garsiais pasaulio floristais Raudondvaryje kūrė stebuklus iš gėlių

Kristina Rimienė su garsiais pasaulio floristais Raudondvaryje kūrė stebuklus iš gėlių

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Raudondvario pilies dvarą papuošė 25 tūkstančiai gėlių žiedų. Jais buvo dekoruota didžioji Valstybės dienos šventės scena, karieta, surenkamas fontanas, iš žiedų buvo kuriamos instaliacijos ir suknelės bei aksesuarai. Tądien vyko pirmąkart surengtas tarptautinis floristikos dizaino festivalis „FlorArt 2019“, kurį organizavo floristikos dizainerė, televizijos laidų vedėja Kristina Rimienė. Įvairių šalių floristikos dizaino meistrai iš gėlių sukūrė tikrus šedevrus.

Iš Nyderlandų, Ekvadoro, Kenijos į Raudondvario dvarą atkeliavo tūkstančiai rožių, anturių, chrizantemų, orchidėjų, kardelių, hortenzijų, gerberų, kalijų, lelijų, sukulentų, celiozijų, eremūrų, helikonijų, protėjų ir kitų Lietuvoje žinomų bei egzotiškų gėlių.

Penkias dienas žymūs pasaulio floristai, padedami Lietuvos savanorių, kūrė įspūdingas kompozicijas iš gėlių. Jos vėliau papuošė Raudondvario dvarą. Užsienio svečiai buvo sužavėti lietuvių svetingumu ir dvaro grožiu.

Kristinai Rimienei mintis surengti floristikos dizaino renginį „FlorArt 2019“ kilo dalyvaujant įvairiose parodose ir festivaliuose užsienyje, matant, kokie nuostabūs floristikos renginiai vyksta svetur. Tokį gražų renginį ji ilgai svajojo suorganizuoti ir Lietuvos žmonėms.

Moteris neslepia – pastarosios dienos buvo labai darbingos, tačiau visas nuovargis ir sunkus darbas nublanksta prieš žmonių šypsenas pamačius iš gėlių sukurtą grožį.

„FlorArt 2019“ šūkis yra „Stebuklingas pasaulis“, todėl K. Rimienė sako nusprendusi atskleisti, kaip lengvai šaltas inžinerijos ir mechanikos pasaulis susilieja su gamtos ir gėlių pasauliu, su skirtingų žiedų tekstūra, spalvomis, formomis. „Tokia sintezė galima kiekvienoje srityje – tik reikia matyti, kad mus supantis pasaulis yra stebuklingas!“ – įsitikinusi floristikos dizainerė. 

Šeštadienį renginio metu veikė floristikos dizaino dirbtuvės, todėl Valstybės dienos šventės dalyviai, susirinkę Raudondvario dvare, be kitų pramogų, galėjo stebėti, kaip gimsta puokštės ir instaliacijos, kaip iš gėlių kuriamos suknelės ir aksesuarai, grožėtis didelėmis lauko kompozicijomis. Vakarop iš gėlių sukurtas suknelės ir aksesuarus scenoje demonstravo modeliai.

K. Rimienė kūrė suknelę iš anturių ir chrizantemų žiedų, parodė dar nematytų eksponatų iš savo floristinės juvelyrikos kuprinių kolekcijos.

Valstybės dieną Raudondvario dvare kūrė ir savo floristikos dizaino darbus rodė garsiausia Ukrainos floristikos dizaino meistrė, žinoma nuo Kinijos iki Izraelio, Elena Butko, Rosella Mandau (Kanada), Cindy Gunther (Prancūzija), Irina Bielobrova (Ukraina), Nadežda Pečenova (Rusija), Tuba Belgin Oskan (Turkija).

Kol tarptautinė floristikos dizaino meistrų komanda kūrė stebuklus iš gėlių, įvairiose Raudondvario dvaro parko vietose ginklais žvangino Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės riteriai, pasirodė raiti Abiejų Tautų Respublikos bajorai, Eugenijui Bavikinui dainuojant smetoniškus šlagerius kankaną šoko tarpukario kabareto artistės, gebėjimus demonstravo jaunieji šių dienų Kauno rajono talentai. Keturios epochos kvietė paragauti savo valgių ir paklausyti savo laikų muzikos.

Žurnalistas, kultūros antropologas, „Istorijos detektyvų“ autorius Virginijus Savukynas apie Lietuvos aktualijas ir ateities prognozes kalbino įžymius žmones.

Renginio metu vyko Kauno rajono garbės ženklų teikimo ceremonija. Apdovanojus nusipelniusius kraštiečius ir laukiant visuotinio Lietuvos himno giedojimo akimirkų, scenoje skambėjo Jurgos Šeduikytės, Povilo Meškėlos, Jokūbo Bareikio, Girmantės ir kitų atlikėjų dainos. Akompanavo Vytauto Lukočiaus vadovaujamas orkestras „Simfonietta“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top