Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kupiškyje nugriaudėjo meno ir muzikos festivalis „Stichijos“

Kupiškyje nugriaudėjo meno ir muzikos festivalis „Stichijos“

Liepos 6 dieną Kupiškio marių saloje egzotišku pavadinimu Uošvės liežuvis pirmą kartą nugriaudėjo muzikos ir meno festivalis „Stichijos“.

Kupiškio miesto valdžios vyrus, menininkus ir kitus iniciatyvius bendruomenės narius suvienijo ambicinga idėja tapti Aukštaitijos kūrybininkų traukos centru ir užauginti naują, visai Lietuvai patrauklų vasaros festivalį. Kryptingai nuolatos gerinama Kupiškio marių aplinka ir infrastruktūra, didžiulė sala, tinkama vasaros renginiams, patogi miesto geografinė padėtis – visa tai leidžia manyti, kad Kupiškis pribrendo tokiam kultūriniam iššūkiui.

Festivalio ašis – keturi pamatiniai gamtos elementai Vanduo, Oras, Ugnis ir Žemė, kuriuos sujungti gali tik penktasis elementas – Žmogus. Skirtingos stichijos – tai skirtingas pasaulio suvokimas, gyvenimo būdas, kūrybinė saviraiška, muzika, pomėgiai ir t. t. Festivalio erdvė buvo suskirstyta į keturias „Stichijų“ zonas. Improvizuotose pačių menininkų sukurtose scenose vyko skirtingų žanrų muzikos koncertai, festivalio žiūrovai turėjo galimybę išbandyti save kūrybinėse dirbtuvėse, stebėti meninius procesus, pasisemti išminties paskaitose ar tiesiog įdomiai, aktyviai pramogauti.

Vyksmas Uošvės liežuvyje prasidėjo 13 valandą. Didžiulė mugė, vandens pramogos, linksmos sportinės rungtys „Paplūdimio futbolas“, „Uošvės krepšinio lyga“ ir kt. sukvietė aktyviausius ir judriausius šventės dalyvius. Netrukus į salą iš miesto atburzgė įspūdingas Biržų senovinės technikos klubo „Ekipažas“ automobilių, Rokiškio baikerių klubo „Be Force“ ir Biržų baikerių klubo „Aquila Mcc“ motociklų paradas.

Nuo 15 valandos keturiose zonose įsisuko muzikos, menų ir pramogų karuselė. Ugnies, arba Ekstremalių potyrių, zonoje, kurioje buvo eksponuojami motociklai ir senoviniai automobiliai, griaudėjo vilniečiai rokeriai „Leav“ ir „Wild reason“ bei repo grupė „8 kambarys“. Žiūrovai galėjo paganyti akis į gatvės gimnastų („Street Workout“) grupės pasirodymą, aerografijos technika kuriamus piešinius ant merginų kūnų, išbandė fakyrų meno subtilybes ir pan.

Visiškai kitokia – lengva ir šviesi – atmosfera tvyrojo greta įkurtoje Vandens, arba Gyvybingų potyrių, zonoje. Užbūrė įspūdingo balso savininkės, dukart projekto  „Lietuvos balsas“ dalyvės Indrės Launikonytės džiazo improvizacijos bei folkroko grupės „Pievos“ vokalistės Virginijos Skeirienės (Rokiškis) kūryba. Ne vieną sudomino japoniškos jogos bei kvėpavimo technikos pamokos, paskaitos apie meditaciją. Nebijančius sušlapti kvietė vandens pramogų zona, žadanti neįprastus „Vandens šaškių“, „Vandens „Uno“, „Vandens dartų“ žaidimus, Vandens mūšį ir pan.

Oro, arba Meditacinių potyrių, zonoje viliojo tvyranti ramybės atmosfera. Čia koncertavo buvęs grupės „Karma“ vokalistas Kazimieras Likša (Vilnius) bei rokiškietė bardė Vilija Urbonienė. Bohemiškai ant kilimėlių, pagalvėlių, hamakuose įsitaisę žiūrovai mėgavosi įdomiomis paskaitomis, poezija, galėjo pasimokyti groti būgneliais. Zonos puošmena – Utenos meno centro projekto „Klausinėjantys menai“ instaliacijų paroda.

Pagrindinis Žemės, arba Estetinių potyrių, zonos akcentas – skulptūros iš durpių, kurias kūrė profesionalūs menininkai iš Kupiškio ir Rokiškio. Iš pačios žemės gilumos – durpyno atgabentos medžiagos (durpių blokeliai, šaknys, kelmai, mulčas ir pan.) tapo statybine medžiaga kuriant scenos dekorą, didžiules mandalas, buvo naudojamos kūrybinėse dirbtuvėse, kurių šioje zonoje buvo ypač daug („Spalvotoji plokščių tektonika“, „Šungrybiai“, „Žolių kokteiliai“ ir kt.). Žemės scenoje karaliavo populiarioji muzika, savuosius ir atvykėlius džiugino kupiškėnės dainininkės – Vaida Karaliūnienė bei jaunoji televizijos projekto „X faktorius“ žvaigždutė Miglė Pivoriūnaitė.

Vakarinė programa penktojoje centrinėje zonoje prasidėjo nuo įspūdingo akcento ore. Parodomąją akrobatinio skrydžio programą „Šokis ore“ atliko oro asas Eltonas Meleckis. 19 valandą didžiojoje scenoje susitiko visos keturios stichijos. Valandos trukmės bendrame projekto pristatymo koncerte vyko visų jau minėtų muzikantų ir dainininkų pasirodymai ir „Stichijų“ zonų meninių veiklų pristatymai.

Nuo 20 valandos scenoje švietė didžiosios muzikos žvaigždės. Vandens zonai atstovavo Lietuvos džiazo karalienė Arina su grupe. Žemės stichija ypač sužibėjo. Jos žvaigždė – devintojo dešimtmečio disko muzikos dievas, nepamirštamų hitų atlikėjas Fancy (Vokietija). Koncertą tęsė neabejotinas Lietuvos roko muzikos autoritetas Povilas Meškėla su grupe (Ugnies stichija) ir jaunimo dievukai elektroninės muzikos duetas Beissoul ir Einius (Oro stichija). Vidurnaktį žemę, vandenį ir orą sujungė ugnies šou, linksmybės tęsėsi diskotekoje. „Stichijų“ vedėjai – humoristai ir puikūs improvizatoriai Violeta Mičiulienė ir Justinas Jankevičius – buvo geras festivalio variklis.

Festivalio idėją sugeneravo didelė komanda neformalių ir formalių miesto kultūrinio gyvenimo lyderių. Organizatoriams padėjo nemažas būrys savanorių, savo indėlį įnešė ir Kupiškio miesto įstaigos bei organizacijos – Kultūros centras, Turizmo ir verslo informacijos centras, Kūno kultūros ir sporto centras, Jaunimo centras, Viešoji biblioteka. Tarp dalyvių – menininkai, muzikantai ir kitų veiklų atstovai iš Kupiškio, Utenos, Panevėžio, Rokiškio, Biržų, Vilniaus, Lenkijos. O svarbiausias niuansas, išskiriantis „Stichijas“ iš gausybės Lietuvoje vykstančių vasaros festivalių, – šis festivalis nemokamas!

Organizatorių inf.

Nuotraukos: Vigitos Žiūkaitės

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top