Dirbti iš meilės ir su polėkiu, kurti kokybiškus, žaismingus rankų darbo drabužius vaikams už prieinamą kainą. Šią misiją išsikėlė prekių ženklo „Happy Me“ įkūrėja Kristina Rimšienė. Pasirinktas pavadinimas išreiškia ne tik kūrėjos jauseną, bet ir siekiamybę džiuginti mažylius bei jų tėvelius. Panašu, kad jai tai puikiai pavyksta. Skirtingų sričių žinios ir įgūdžiai, stiprus atsakomybės jausmas, atida klientų poreikiams ir atlaidumas jų klaidoms nelieka neįvertinti – pirkėjai pas Kristiną grįžta vėl ir vėl. O kai kurie jos gaminius skraidina net į kitus žemynus.
„Dar studijų laikais svajojau daryti tai, kas man teiktų laimę, malonumą. Norėjau būti nepriklausoma, tik neįsivaizdavau, į kokią formą tai pavirs“, – pasakojimą pradeda Kristina. Viešojo administravimo bakalauro ir vadybos magistrantūros studijas ji pasirinko manydama, kad visos žinios yra vertingos, kiekviena veikla padeda geriau pažinti ir greičiau atrasti save. Svarbiausia – nesėdėti vietoje.
Savojo profesinio kelio paieškos netruko ilgai: po studijų įsidarbinusi siuvykloje vadybininke Kristina pasijuto savo vėžėse. Darbas ją labiausiai žavėjo įvairiapusiškumu: pardavimas, naujų klientų paieška, dalyvavimas konkursuose, reklamos kūrimas, maketavimas, fotosesijų organizavimas, o prireikus ir pagalba gamyboje prie smulkių, nesudėtingų darbų. „Turėjau tik teorinių vadybos žinių, tad teko daug mokytis, ieškoti informacijos, sėkmingų pavyzdžių. Buvo beprotiškas tempas, bet man taip patiko šis darbas, kad ėmiausi visų užduočių“, – prisimena pašnekovė.
Per trumpą laiką ji daug išmoko, pamatė, kaip veikia visas verslo mechanizmas. Taip pat atgijo prisiminimai, kaip vaikystėje išsitraukusi mamos siuvimo mašiną persiūdavo jos nereikalingus drabužius sau, kurdavo rūbelius lėlėms. Supratus, iš kur tokia trauka šiai sričiai, merginai ėmė kilti įvairiausių vizijų, idėjų.
Po metų išėjusi motinystės atostogų Kristina ketino pailsėti, pasimėgauti šiuo laikotarpiu ir ramiai apgalvoti, kaip tikslingai panaudoti įgytas žinias, sujungti jas su trauka siuvimui. Kai sūnui Kristupui buvo trys mėnesiai, iškilo aiški vizija – kurti drabužius vaikams, kurie būtų išskirtinių raštų, žaismingi ir, svarbiausia, kokybiški, už prieinamą kainą. Pasidalijo šiuo sumanymu su vyru ir sulaukusi didelio jo palaikymo nusprendė – dabar arba niekada.
Tvirtai žinodama, ko nori, Kristina įgijo siuvėjos profesiją ir ėmė kurti pirmuosius drabužėlių modelius. Suprantama, pradžioje didžioji dalis klientų buvo draugai, pažįstami, draugų draugai. Didėjantis pirkėjų pasitikėjimas „Happy Me“ gaminiais, reklama iš lūpų į lūpas sparčiai augino klientų būrį.
Iš pradžių K. Rimšienė gamino tik laisvalaikio aprangą vaikams. Kai dar tik vystėsi idėja sukurti puošnesnį įvaizdį, viena klientė paprašė papuošti jos sūnų krikštynoms. „Tą vasarą papuošiau penkis krikštukus, o kitą buvo tiek užsakymų, kad miegodavau po keturias–penkias valandas“, – prisimena. Taip atsirado puošnių drabužių linija. Vėliau, pastebėjusi, kad mamos mėgsta derinti savo ir vaikų drabužius, ėmė siūti sukneles, džemperius ir moterims.
Kūrėja ieško įdomių, neįprastų sprendimų. Taip atsirado šventinė apranga iš trikotažo ir dabar ši turi didžiausią paklausą. Kol daug kas ant drabužių klijuoja aplikacijas, naudoja šilkografinę spaudą, Kristina ant jų siuvinėja. Visos siuvinėjamos aplikacijos tinka tiek mažam, tiek dideliam, todėl džemperiai sulaukia didelio susidomėjimo ir tarp tėvų.
Vaikai greitai auga, taip pat greitai išsitepa, todėl kūrėjai labai svarbu, kad gaminiai nebijotų dažno skalbimo, „nenusiburbuliuotų“ ir juos nenudėvėtus galėtų perimti broliai, seserys, giminaičiai, draugai. „Daug laiko skyriau audinių paieškai, testavimui. Su šeima vykome į tekstilės parodas, įvairių Europos gamintojų parodų salonus. Ir pradžioje, ir dabar sulaukiu gerų atsiliepimų dėl drabužių kokybės, audinių minkštumo ir adekvačios gaminių kainos“, – įdirbio rezultatu džiaugiasi pašnekovė.
Jos nuomone, labai svarbu ne tik gaminio, bet ir aptarnavimo kokybė. Todėl ji stengiasi reaguoti į klientų išsakytą nuomonę, pasiūlymus, tobulinti gaminius pagal jų pastebėjimus.
Dažnas gamintojas pabrėžia, kad pagal užsakymą pasiūti drabužiai negali būti grąžinami. K. Rimšienė elgiasi kitaip. Jei klientės nepasitarusios pasirinko netinkamą drabužio dydį, siuvamas naujas gaminys, o netinkamas grąžinamas. „Pernelyg to nesureikšminu, nes grąžinti gaminiai randa savo klientus vėliau. O ir mamos būna laimingos, kad nepalikome jų „ant ledo“, nors tai nebuvo mūsų klaida. Manau, ir dėl to gauname daug rekomendacijų, sugrįžta tie patys klientai“, – džiaugiasi pašnekovė, kurios kurtus drabužius vertina ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir pirkėjai iš užsienio: Amerikos, Australijos, Kanados, Švedijos, Norvegijos, Latvijos.
Kristiną pirmyn veda ne tik meilė savo darbui, kūrybinės ambicijos, klientų palankumas, bet ir didelis vyro palaikymas. Jeigu ne sutuoktinis, kuris nuo pat pradžių skatino, drąsino ir iki šiol atlieka svarbų motyvuotojo vaidmenį, galbūt „Happy Me“ šiandien nė nebūtų. „Vyrui visada pasipasakoju dienos įspūdžius. Kartu pasidžiaugiame sėkme, pasiguodžiu jam dėl nesėkmių. Jei man sunku, nuramina, liepia eiti išsimiegoti ir neleidžia nuleisti rankų“, – šypteli kūrėja.
Daugiau kūrėjos darbų – www.happyme.lt
„Lietuvės“ redakcija
Fotografė Akvilė Razauskienė