Liepos 16-ąją Kauno VDU Botanikos sode nuo pat ryto virė pasiruošimas septintus metus rengiamam „Kūrybos podiumui“. „Kvapų nakties“ programos dalimi tapusiame renginyje šiemet buvo pristatytos devynios Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijos. Didžiausiame šalyje rožyne įsitaisę žiūrovai išvydo visko: nuo austomis juostomis papuoštos lino aprangos, rankomis tapytų lengvų šilko rūbų, elegantiškų, prabangių vestuvinių suknelių, ryškiaspalvių mezginių iki sporto ir laisvalaikio drabužių. Sportinio stiliaus drabužių kolekciją pristatyti padėjo „Fighter House“ sportininkai – kovos menų atstovai, tarp kurių ir žinomas kovotojas Dovydas Rimkus-Rimkenzo.
Neįprastu podiumu žengę sportininkai sakė: „Kovos ringas skiriasi nuo grožio pasaulio, podiumas labiau tinka merginoms, tačiau mums patinka iššūkiai, todėl gavę kvietimą su malonumu sutikome dalyvauti.“
„Kūrybos podiumo“ organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė netradicinį modelių pasirinkimą grindžia siekiu griauti stereotipus, kurie žmones verčia nusistatyti nepagrįstas ribas. „Paprastai manoma, kad modeliu būtinai turi būti jauna liekna mergina, kad podiumas skirtas tik aukštosios mados pristatymams ir apskritai tokie renginiai įdomūs tik moterims. Norime parodyti, kad gali būti ir kitaip: kūryba, plaukianti iš širdies, įgimto grožio pajautimo, yra vertinga kaip ir mados korifėjų darbai. Į ketvirtą, penktą dešimtį įžengusios ar figūros standartų neatitinkančios moterys gali tapti nuostabiais modeliais. O vyrai, net ir užkietėję sportininkai, gali visiškai natūraliai atrodyti grožio pasaulyje“, – apie nestandartinius sprendimus kalba organizatorės.
Šių metų renginyje savo kūryba žiūrovus džiugino daugiau nei 13 kūrėjų, mat kai kurios kolekcijos buvo jungtinės – sukurtos dviejų, trijų ar dar didesnės komandos žmonių.
Alė Deksnienė („Suveltas stilius“) pristatė kolekciją „Įkvėpta gamtos“. Ji sukurta iš natūralių audinių, dažytų augalų antspaudais, naudojant tik natūralius gamtinius dažus, išgaunamus iš augalų.
Edita Gajauskienė („Maži dideli“) pristatė lininių gaminių kolekciją „Jaučiu tave“, kurią sudaro vasariškų spalvų suknelės ir nešioklės vaikams. Gaminių autorė laisvalaikiu kuria ir siuva įvairius gaminius mažiems ir dideliems: nešiokles, skraistes, rūbus, interjero detales bei puošmenas. Kūrėja itin daug dėmesio skiria lininių nešioklių siuvimui. Būdama dviejų berniukų mama puikiai žino ir suvokia nešioklių naudą. Joje vaikas jaučiasi ramus ir saugus, jaučia mamos širdies plakimą. Kūrėja per 11 kūrybos metų išbandė ne vieną nešioklės variantą, ištobulino konstrukciją, dizainą. Nešioklės siuvamos iš lino – ilgalaikės, patvarios ir natūralios medžiagos. Anot jos, lininė nešioklė – tobulas pagalbininkas ne tik pasivaikščiojimams parke, bet ir tolimoms kelionėms.
Danguolė Labanauskienė sukūrė kolekciją „Gėlėtas lengvumas“. „Šilkas – tai kokybė, komfortas ir lengvumas. Dėvint rankomis tapytus natūralaus šilko rūbus kiekvieną dieną jus lydės geros emocijos ir daug nuostabių akimirkų“, – sakė kūrėja.
„Romarikos šilko namai“ kartu su Veliuonos kultūros centru pristatė vienetinių ištapytų rūbų ir unikalių papuošalų kolekciją „Aš būsiu ten“. Ją demonstravo moterys, kurioms ji ir buvo sukurta.
Renginio dalyviai taip pat išvydo Editos Baranovič ir Godos Andriūnaitės bendrą kolekciją „Rojaus sodai“. „Rojaus sode galima pamatyti visko: nuo pražydusių gėlių, deivių iki žalčių ir mistinių būtybių. Mūsų sode jūs galite būti savimi. Gražia rože, nebijančia parodyti savo spyglių, ką tik pražydusia lelija ar laukine vijokle“, – taip kolekciją pristatė kūrėjos.
Jovita Dauknienė („AJ puksis“) pristatė visai šeimai skirtų rūbų kolekciją „Relax“, įkvėptą sporto, laisvalaikio ir ryškių spalvų.
Įdomi kitos kolekcijos „Inkliuzija“ atsiradimo istorija. Jolanta Stulpinienė („Siuvimo magija“) ir Simona Rainienė („Saulytės varlytės“) priklausė Lietuvos kūrėjų klubui, tačiau viena kitos nepažinojo. Vieną dieną jas netikėtai suvedė sutampančios svajonės. Viena, užburta siuvimo magijos, seniai svajojo sukurti nematytą, puošnią ir originalią drabužių kolekciją, papuoštą austomis juostomis. Kita troško savo rankomis austas juostas pritaikyti moderniam žmogui, kad jomis būtų puošiamasi ne tik per šventes prie tautinių drabužių, bet ir kasdien. Ir kai likimas visiškai netikėtai suvedė šias dvi kūrėjas, viena kitai išsakytos slaptos svajonės ėmė ir išsipildė. Taip maždaug per pusę metų gimė kolekcija „Inkliuzija“.
„Inkliuzija“ – tai lininiai drabužiai, papuošti senoviniu būdu rankomis austomis juostomis, siekiant suderinti lietuvių tradicinį amatą – audimą – ir tobulai vasarai tinkantį audinį – liną bei pritaikyti juos šiuolaikinėms merginoms ir moterims, vertinančioms autentiškumą, unikalumą, mylinčioms savo kraštą ir besididžiuojančioms, kad yra lietuvės“, – taip savo kolekciją apibūdino kūrėjos.
Antrus metus iš eilės į kūrėjų tercetą susibūrė ir įspūdingą kolekciją „Nuotaka ir jos draugės“ pristatė trys kūrybingos moterys: drabužių dizainerė Giedrė Sunklodaitė („GiedreSun“), floristikos dizainerė Kristina Rimienė ir papuošalų kūrėja Svetlana Šliževičienė („AteNora Accessories“).
K. Rimienė, stengdamasi atskleisti netradicinį požiūrį į floristiką, šiemet sukūrė įspūdingus aksesuarus: vėduoklę, karūną, kaklo koljė, rankinę. Kompozicijoms kurti panaudojo egzotiškąsias orchidėjas, gloriozas, didžiules tilandsijas, taip pat vilną, siūlus, vielutes. Dėl karščio pasitelkė ne tik gyvas gėles, bet ir džiovintus stabilizuotus augalus.
Rigonda Užpalevičienė („Rigonda Style“) su seserimi Iveta Norbutaite-Prakapavičiene („Ivetos aksesuarai“) papuošė renginį jungtine megztų drabužių ir prabangių papuošalų, sukurtų iš „Swarovski“ kristalų, dekoruotų aukso, sidabro siūlais, kolekcija „Arabišku ritmu“. „Pandemijos metu visi tarsi buvome uždaryti auksiniuose narveliuose, troškom laisvės, sveikatos, saulėtų atostogų. Todėl naujoji „Rigonda Style“ rūbų kolekcija labai karšta, spalviškai itin įvairi – nuo dangaus žydrynės iki smėlinio aukso“, – pasakoja dizainerė R. Užpalevičienė.
Šventės metu modeliai, kūrėjai ir žiūrovai noriai pozavo prie įspūdingos nestandartinės sienelės, kurią specialiai „Kūrybos podiumui“ iš augalų sukūrė floristė Aurelija Vainauskaitė-Buragienė („Aurelijos gėlės“). „Šią kompoziciją pavadinau „Aukso laiku“. Paliesti pandemijos, karantino, išmokome dar labiau branginti savo laiką, įvertinome turimas galimybes“, – sako kūrėja.
Kolekcijų pristatymo modelių gretose buvo galima išvysti ir žinomų veidų. Podiumu žingsniavo „Lietuvos ponia 2014“ tituluota Beta Rumšienė, dainininkė Viktorija Vaičaitė ir kt.
„Kūrybos podiumo“ organizatorės dėkoja renginio akimirkas įamžinusiai fotografei Aurai Šimkienei („Aurafoto“), kūrėjams, modeliams, vizažistams ir plaukų stilistams, taip pat rėmėjams ir renginio draugams: VDU Botanikos sodui, Energetikų mokymo centrui, „Buhalterinė magija“, „Gentle Day“, AB „Kauno grūdai“.
I. Uktverienė ir K. Parachomikienė kasmet organizuoja „Kūrybos podiumą“ siekdamos kūrėjams iš visos Lietuvos sudaryti sąlygas pristatyti savo naujausią kūrybą visuomenei. Šis renginys unikalus tuo, kad jame kolekcijas pristato ne tik garsius prekių ženklus turintys dizaineriai, bet ir savo kūrybinį kelią pradedantys jauni, ambicingi ar tik brandesniame amžiuje talentą atradę žmonės.
„Aurafoto“ nuotraukos