Pradinis / Kūrybos podiumas / „Kūrybos podiumas“ sujungė tris kartas

„Kūrybos podiumas“ sujungė tris kartas

Liepos 21-osios, penktadienio, vakarą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune įvyko devintus metus gyvuojantis renginys „Kūrybos podiumas“. Jame pristatytos šešios išskirtinės Lietuvos kūrėjų drabužių kolekcijos. VDU Botanikos sodo šimtmečio proga podiumu žengė 100 moterų. Tarp jų buvo ir žinomų kauniečių: 2014-ųjų Lietuvos ponia Beta Rumšienė su dukra Gintare, dainininkės Ingrida Kazlauskaitė ir Viktorija Vaičaitė, aktorė, buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Neringa Mažeikienė, nuomonės formuotoja Viktorija Malanova ir kt.

Tarp kolekcijų pristatymo modelių buvo galima išvysti ir jaunučių merginų, ir vyresnio amžiaus (iki maždaug 60 metų) moterų. Pasak „Kūrybos podiumo“ organizatorės Inesos Uktverienės, taip norėta išreikšti kūrybos tęstinumo, amžinumo idėją: „Kūryba turi pradžią, bet neturi pabaigos, ji keliauja tūkstančius metų iš kartos į kartą. Ji amžina, kaip ir meilė, kuri užtikrina žmonijos tęstinumą. Viena iš kolekcijų, kurią pristatė net trijų kartų atstovės, tai ir simbolizuoja.“

Pirmąkart šiame renginyje drauge podiumu žengė „Lietuvos ponia 2014“ tituluota Beta Rumšienė su dukra Gintare, pristatydamos Lietuvos kūrėjų darbus.

„Manau, labai gera idėja kviesti dalyvauti skirtingų kartų žmones, tai paįvairina renginį. Žengti podiumu gali įvairaus sudėjimo ir amžiaus moterys – tai suteikia renginiui žavesio. Kiekviena moteris yra graži ir čia įgyja daugiau pasitikėjimo savimi“, – sakė B. Rumšienė.

Ji pasakojo, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, su dukra Gintare sutaria stiliaus klausimais, viena kitai visada pataria dėl apsirengimo ir detalių suderinimo. Būna, kad ir panašių suknelių ar aksesuarų įsigyja, kartais nė nepasitarusios.

Elegancija spinduliuojanti Beta mano, kad moterys, nepriklausomai nuo amžiaus, turi būti gražios ir elegantiškos. „Nereikia bijoti ryškių rūbų ir aukštakulnių. Sijonai ne visada turi būti tik ilgi – jei gražios kojos, tai parodykite jas. Nes kai moteris pasipuošusi ir jaučiasi graži, sulaukia dėmesio ir komplimentų iš aplinkos – ji yra laiminga“, – mintimis dalijosi 2014 metų konkurso „Lietuvos ponia“ nugalėtoja.

B. Rumšienė itin vertina lietuvių kurtus drabužius dėl jų išskirtinumo: „Renkuosi lietuvių kūrėjų darbus, nes jie išskirtiniai, kitaip nei masinės mados gaminiai. Labai mėgstu įvairaus ilgio ir stiliaus sukneles, turiu ir lietuvių kurtų suknelių, kostiumėlių su sijonais. Jie išskirtinio dizaino ir stiliaus.“

Renginio dalyviai išvydo šešias įdomias ir savitas idėjas perteikiančias drabužių kolekcijas.

„Introstyle“ kūrėjos pristatė šiuolaikiškų, naujausias mados tendencijas atitinkančių, spalvingų lininių drabužių kolekciją „Linas kitaip“, skirtą poilsiui, darbui, šventėms bei kelionėms ir paneigiančią daugelio jaunų žmonių įsitikinimą, kad linas – pilka ir nuobodu.

Edita Baranovič („Mėnulio ežerai“) pristatė lengvų, patogių vasariškų suknelių ir kitų drabužių kolekciją „Vasaros flirtas“.

Seserys drabužių kūrėja Edita Gajauskienė („Maži dideli“) ir tautodailininkė Elvita Šeputaitė pademonstravo kolekciją „Nuo pradžios be pabaigos“ – lininius gaminius, dekoruotus autoriniais karpiniais.

Daiva Piličiauskienė („Daiva kuria“) pristatė kolekciją „Mylėk mane, aš tavo kosmosas“, kurią sukūrė moterims, siekiančioms išskirtinumo ir mėgstančioms per išvaizdą išreikšti laisvę, atkreipti kitų dėmesį. Ją sudaro klasikiniai marškiniai, transformuoti kosmoso tema, juodos ir baltos spalvų derinys su žalio neono prieskoniu. Autorė ją kūrė su mintimi, kad išskirtiniais piešiniais puošta apranga gali kuo puikiausiai atstoti kūno tatuiruotes.

Sonata Kavaliauskienė („So efektas“) pristatė kolekciją „Efektinga moteris“, išreiškiančią gyvenimo linijos tęstinumą. Ją sudaro trims kartoms kurti drabužiai – nuo skirtų mergaitėms, nuotakoms iki pasiūtų brandaus amžiaus moterims. Šios kolekcijos modeliu tapusi nuomonės formuotoja V. Malanova, šią vasarą planuojanti savo vestuves, demonstravo itin įdomų kūrėjos darbą – mistiškos moters įvaizdį suteikiančią juodą suknelę.

Renginį užbaigė Rigondos Užpalevičienės („Rigonda style“) kurta megztų puošnių drabužių vasaros kolekcija „Vasaros žvaigždės“, kurią papuošė Rigondos sesers Ivetos kurti aksesuarai. Šios kolekcijos pristatyme dainininkė I. Kazlauskaitė demonstravo elegantišką baltą kostiumėlį.

„Kūrybos podiumo“ organizatorė dėkoja VDU Botanikos sodui, kolekcijas pristačiusiems kūrėjams, modeliams, vizažistams ir plaukų stilistams, renginio akimirkas įamžinusiems fotografams, renginio rėmėjams – gėlių salonui „Linažiedis“ ir įmonei „Vilana“, pasirūpinusiai dovanomis kūrėjams ir renginio draugams.

Iš natūralių ingredientų pagamintais kosmetikos produktais prekiaujančios įmonės „Vilana“ atstovų įsitikinimu, dėl grožio verta kovoti. Tačiau ne tam, kad bandytum įtikti aplinkiniams. „Nuostabi išvaizda yra didžiulė dovana ne kam kitam, o visų pirma – tau pačiai. Tačiau tik laukinės ir nepažabotos dvasios moterys tai sugeba įvertinti. Tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime mes sutinkame gausybę žmonių. Už jų šypsenų kartais slypi ne tik nuoširdi draugystė, bet ir mėginimas primesti socialines kaukes – šeimoje, darbe, draugų rate. Deja, kai kurios iš šių kaukių gali varžyti ar net žeminti. Kada pasiryšime jas nusimesti? „Vilana“ gimė iš tikėjimo, kad natūralus ir sveikas grožis yra geriausias būdas išsivaduoti. Tausojanti ir pakylėjanti estetika grąžina tikėjimą savimi. Ir ryžtą eiti savo pačios pasirinktu – niekieno neprimestu – gyvenimo keliu. „Vilanos“ išvaduojančio grožio produktai sukurti tam, kad tavo gyvenimas nebūtų įspraustas pilkos kasdienybės narve. Nes laukinės dvasios moterys gali daugiau!“ – sako įmonės atstovai.

Regimanto Zakšensko nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top