Kvilingas (arba popieriaus raitymas) – tai tokia meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius, šie formuojami į įvairias figūras ir tokios detalės suklijuojamos į vientisą kompoziciją. Manoma, kad ši meno rūšis atsirado Renesanso epochoje Italijos ir Prancūzijos vienuolynuose. Šis menas daugiausia buvo naudojamas knygų viršeliams ir įvairiems religiniams objektams dekoruoti. XVIII a. kvilingas ypač išpopuliarėjo Anglijoje. Iš esmės tai buvo jaunų aukštuomenės damų laisvalaikio praleidimo forma. Šiais laikais yra įsteigtos dvi kvilingo gildijos Jungtinėje Karalystėje ir Šiaurės Amerikoje, kurių pagrindinis tikslas yra suburti kvilingo gerbėjus ir populiarinti šią meno rūšį.
Reikės:
- Dviejų spalvų 3 mm pločio popieriaus juostelių: 24 vnt. 30 cm ilgio salotinės spalvos juostelių, 20 vnt. 10 cm ilgio baltos spalvos juostelių, 4 vnt. 30 cm ilgio baltos spalvos juostelių
- Juostelių sukimo įrankio (arba tiesiog dantų krapštuko)
- Klijų
- 2 auskarų kabliukų ir 2 žiedelių kabliukams pritvirtinti
- Karoliukų
- Skaidraus nagų lako
Darbo eiga:
1. Susikarpome iš spalvoto popieriaus dviejų spalvų (baltos ir salotinės spalvos) 3 mm pločio juosteles.
2. Imame salotinės spalvos 30 cm ilgio juostelę ir sukame ant suktuko ar dantų krapštuko. Sukdami juostelę, švelniai spauskite ritinėlį ir stenkitės spaudimą išlaikyti vienodą, kol susuksite visą juostelę.
3. Nuėmę nuo suktuko ritinėlį paleiskite, kad jis laisvai išsivyniotų iki pageidaujamo dydžio. Tada patepkite klijais išsiskleidusio ritinėlio galiuką ir suklijuokite. Kad visos formelės būtų vienodo dydžio, įdėkite jas į šabloninę liniuotę su apskritimais.
4. Iš paruošto ritinėlio toliau formuojame lašo formos figūrėlę. Vienoje rankoje laikykite vieną galą, o su kitos rankos nykščiu ir smiliumi kitą galą sugnybkite, kad suformuotumėte smaigalį.
5. Lašo formos figūrėlę apsukame baltos spalvos 10 cm ilgio juostele. Sukdami aplink figūrėlę baltą juostelę, patepkite ją klijais, kad juostelės sluoksniai gerai ir standžiai susiklijuotų.
6. Apklijavę lašo formos figūrėlę balta juostele, toliau formuojame iš jos trikampį: laikykite smailųjį figūros kraštą tarp nykščio ir smiliaus, o su kitos rankos smiliumi spauskite lašo kraštinę taip, kad ji pasidarytų plokščia. Tokių paruoštų trikampio formos figūrėlių kiekvienam auskarui reikės po 10.
7. Figūrėles suklijuojame kartu taip, kad gautume skritulio formą.
8.–9. Skritulį apsukame 2 baltos spalvos 30 cm ilgio juostelėmis, tada – 2 salotinės spalvos 30 cm ilgio juostelėmis. Sukamas juosteles patepame klijais, kad auskaras įgautų tvirtumo ir gražiai atrodytų apsukti juostelių sluoksniai.
10. Paruoštą citriną nulakuojame 2 sluoksniais nagų lako ir leidžiame gerai nudžiūti. Taip nulakuotas popierinis auskaras bus atsparus drėgmei ir tvirtas.
11. Prie nulakuotos citrinos pritvirtiname auskarų kabliuką su žiedeliu.
12. Ant paruošto auskaro klijuojame smulkius skaidrios spalvos karoliukus, imituojančius cukrų. Karoliukams priklijuoti geriausia naudoti „Super Glue“ klijus.
13. Tai yra vienas kvilingo technika sukurtas auskaras. Taip pat pasidarome ir antrąjį auskarą. Šie auskarai ypač lengvi ir patogūs nešioti, o patvarumo jiems suteikia sustingę klijai ir kelių sluoksnių lakas.
Autorė – Vilma
www.quilling.lt
Draugaukime socialiniame tinkle „Facebooke“: quilling.lt
El. paštas quilling.lt@gmail.com