Pradinis / Renginiai, pramogos / Ledo skulptorius M. Tendziagolskis ruošiasi išleisti mylimajai dedikuotą žemaitiškos poezijos knygą

Ledo skulptorius M. Tendziagolskis ruošiasi išleisti mylimajai dedikuotą žemaitiškos poezijos knygą

Ledo skulptūrų virtuozas Mindaugas Tendziagolskis jau kelerius metus yra pasinėręs į dar vieną savo aistrą – eilėraščių rašymą. Savęs poetu nelaikantis profesionalus skulptorius sako esąs vienas iš nedaugelio Lietuvoje, eiles ant balto popieriaus lapo dėliojantis žemaitiškai. Po kelių mėnesių dienos šviesą išvysiantis leidinys bus ypatingas ir kitomis detalėmis – intymi poezija bus iliustruota paties M. Tendziagolskio pieštais žinomų moterų aktais.

„Pozuoti buvo sutikusios apie dešimt damų. Visas jas jau įamžinau, – sakė autorius, nenorintis atskleisti apsinuoginusių įžymybių pavardžių. – Kai kurios moterys yra pačios tai padariusios, bet tai buvo jų sprendimas.“

Knygelė, kurioje bus apie pusšimtis M. Tendziagolskio piešinių, vadinsis „Saldi kaip seili ta mona meili“. 2008 m. pradėtos rašyti eilės ir piešti aktai nuguls A6 formato leidinyje, dedikuotame ledo skulptoriaus sužadėtinei Gitanai Sabaitytei. Būtent jos noras buvo visas už knygą gautas lėšas skirti nukentėjusiesiems nuo prekeivių žmonėmis remti.

M. Tendziagolskis pasakoja eilėraščius pradėjęs rašyti dar studijų Vilniaus dailės akademijoje (VDA) laikais. Tuo metu būsimasis skulptorius ieškojo būdų, kaip pailsėti nuo įtemptų mokslų.

Žemaitijoje gimęs ir augęs kūrėjas nedvejoja – poezija, parašyta žemaičių tarme, skamba egzotiškai. „Regis, keista, bet kieta, grubi žemaitiška šnekta tarsi sušvelnina intymią teksto potekstę ir tai, ko negalėtum neišraudęs klausyti lietuviškai, žemaitiškai visai patraukliai skamba“, – patikino skulptorius.

Aktus piešti jis taip pat išmoko akademijoje – studijuojant skulptūrą tai reikėjo daryti kone kasdien.

Kad pabaigtų knygą, M. Tendziagolskiui reikia dar trijų–keturių moterų pasiryžimo atsiduoti menui. Jo teigimu, sunku yra ne tik įkalbinti dailiosios lyties atstoves pozuoti, bet ir rasti laiko kūrybai – daugybė įgyvendinamų ledo meno projektų yra ta priežastis, dėl kurios knyga iki šiol neišvydo dienos šviesos.

„Ateityje planuojame išleisti ir žemaitiškos poezijos garsinę knygą. Bet… pirmiausia reikia baigti šitą darbą“, – sakė M. Tendziagolskis.

Keli M. Tendziagolskio eilėraščiai

Nakti

Pri

Prūda

Tau

Balsus

Išsprūda

Nuaidiejė

Līgi

Mėška

Līgi

Prinuokosė

Grūda

***

Patvėnosės

Tava

Akelės

Dėl

Rūtu

Šakelės

Bet

Šīpsas

Lūpas

Priglaudusi

Pri

Mona

Ronkelės…

***

Pagluostē

Mon

Šėrdi

Žuodelio

Meilio

I

Paveizieje

I

Moni

Tėisē…

Kap

Tvuojė

Tas

Jausmus

I

Dūšė

Būk ta

Unt

Griebliaus

Untlėpės

Būčiau…

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top