Pradinis / Kultūra / Lietuvių režisieriui A. Stoniui – prestižinio tarptautinio kino festivalio apdovanojimas

Lietuvių režisieriui A. Stoniui – prestižinio tarptautinio kino festivalio apdovanojimas

Vieno ryškiausių lietuvių kino režisierių Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“,  pasakojantis apie lietuvių mokslininkę glaciologę, trisdešimt dvejus metus atidavusią kerinčio grožio Tuiuksu ledynui Tian Šanio kalnuose, šių metų Barselonos tarptautiniame kino festivalyje „DocsBarcelona“ laimėjo apdovanojimą konkursinėje programoje „What the Doc“.

Šiais metais šioje programoje nugalėtojais buvo paskelbti iškart du filmai.  Kartu su A. Stoniu apdovanojimą atsiėmė ir garsus lenkų režisierius Pavelas Lozinskis, programoje pristatęs filmą „Tu net neįsivaizduoji, kaip tave myliu“, kuris pasakoja apie sudėtingus motinos ir dukters santykius.

Konkursinė programa „What the Doc“ buvo skirta pristatyti radikaliausiems ir inovatyviems šiuolaikinio dokumentikos pasaulio filmams.

Be Audriaus Stonio ir Pavelo Lozinskio filmų, programoje rungėsi ir tokie pasaulinę šlovę jau gavę filmai,  kaip Michaelio Glavogerio „Be pavadinimo“ ir Voicecho Starono „Broliai“.

Žiuri pirmininkas, ispanų kino režisierius Isaki Lacuesta įteikdamas apdovanojimą pasakė: „Šitie du filmai tokie skirtingi, kad primena mums, jog kine nėra formulių pasiekti grožį ir išmintį.“

Audriaus Stonio filmo „Moteris ir ledynas“ pasaulinė premjera įvyko Amsterdamo kino festivalyje IDFA. Filmas jau apkeliavo pagrindinius pasaulio kino festivalius „HotDocs“ Toronte, Kanadoje, „Visions du Reel“ Nione, Šveicarijoje, Triesto kino festivalį Italijoje, Helsinkio „Doc Point“ Suomijoje, Belgrado kino festivalį „Magnificent 7“ Serbijoje ir Hangzhou „West lake“ festivalį Kinijoje. Filmas yra pakviestas į prestižinių Krokuvos ir Karlovy Vary festivalių konkursines programas.

„Kino pavasario“ kino festivalyje filmas laimėjo du garbingus apdovanojimus – tai „Baltic view“ programos pagrindinį prizą ir „Žiūrimiausio lietuviško filmo“ prizą.

Šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose „Moteris ir ledynas“ yra nominuotas trijose nominacijose – geriausio dokumentinio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio kino operatoriaus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top