Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Lietuvos ambasadorius Japonijoje: „Alytus – vienas tinkamiausių kandidatų megzti bendradarbiavimą su Japonijos miestais“

Lietuvos ambasadorius Japonijoje: „Alytus – vienas tinkamiausių kandidatų megzti bendradarbiavimą su Japonijos miestais“

Alytuje lankosi Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas su žmona – planuojama, kad Alytus galėtų tapti Japonijos miesto Hiratsukos partneriu siekiant ilgalaikės abipusės naudos kultūros, verslo, pramonės, sporto srityse.

„Labai malonu lankytis Alytuje ir matyti, kad šis miestas gražėja, tobulėja. Dirbdami Japonijoje stengiamės ieškoti miestų, kurie galėtų tapti partneriais Japonijoje ir Lietuvoje. Alytus – vienas „japoniškiausių“ miestų Lietuvoje, be to, čia puikiai plėtojamos verslo, sporto, kultūros ir kitos sritys. Manome, kad Alytus – vienas tinkamiausių kandidatų megzti bendradarbiavimą su Japonijos miestais“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje.

Jo teigimu, šiuo metu Japonijos miestas Hiratsuka, esantis Kanagavos prefektūroje (150 km nuo Tokijo) ieško miesto partnerio Lietuvoje – šio Japonijos miesto delegacija jau rugsėjo mėnesį planuoja apsilankyti Alytuje ir padėti pamatus tolesniam bendradarbiavimui. „Japonai stengiasi investuoti į ilgalaikius ryšius, patvarią partnerystę, todėl rugsėjo mėnesį įvyksiantis vizitas – pirmas, bet svarbus žingsnis ilgalaikei miestų draugystei. Mes matome šių dviejų miestų visa apimantį bendradarbiavimą kultūros, sporto, verslo, pramonės ir kitose srityse“, – kalbėjo ambasadorius  E. Meilūnas.

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius pasakodamas apie Alytaus miestą pabrėžė, jog vienas svarbiausių miesto vadovų ir gyventojų lūkesčių – naujų darbo vietų kūrimas, todėl planuojamas Alytaus ir Hiratsukos miestų bendradarbiavimas būtų išties naudingas siekiant paskatinti užsienio įmones kurtis Alytuje ir steigti naujas darbo vietas.

Vizito Alytuje metu ambasadorius su žmona apžiūrėjo sakurų alėją Žaliojoje gatvėje, apsilankė ant Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto, šalia Dailidžių ežerėlių, Alytaus miesto sode.

Artimiausias japoniška kultūra persmelktas renginys Alytuje – pirmasis tarptautinis „Black Scissors“ kongresas ir Penktasis Japonijos kultūros festivalis. Rugsėjo 2–4 dienomis Alytuje įvyksiančiame renginyje – dalyviai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių ir naujas, kūrybiškas požiūris į bonsų meną.

www.alytus.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top