Pradinis / Kultūra / Lietuvos dailininkų sąjunga mini 80-metį

Lietuvos dailininkų sąjunga mini 80-metį

Didžiausia vizualaus meno kūrėjus vienijanti organizacija Lietuvoje šiemet švenčia 80 metų veiklos sukaktį. Antradienį Kauno rotušėje per iškilmingą ceremoniją pagerbti ir apdovanoti Lietuvos dailininkų sąjungos nariai.

„Nedažnai pamatysime tiek daug atsidavusių menui žmonių vienoje vietoje. Tai yra nepaprastai gražus jubiliejus. Nėra Lietuvoje tiek daug organizacijų, kurios pažymėtų tokią veiklos sukaktį. Per tiek metų jūs išlaikėte visus išbandymus, toliau puoselėjate savo veiklos tradicijas ir džiuginate mus savo kūriniais“, – kalbėjo mero pavaduotojas Vasilijus Popovas.

„Kartais norisi pakartoti kai kurias frazes ir šiandieną pasakyti, kokie jūs esate svarbūs Lietuvos kultūrai. Lietuvos dailininkų sąjunga yra jau 80 metų sėkmingai veikianti, daugiausia kūrėjų vienijanti organizacija. Vienas iš civilizacijos sėkmės elementų yra aukštoji kultūra“, – per iškilmes į susirinkusius svečius kreipėsi Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

Siekdama kuo plačiau ir solidžiau pristatyti savo kūrybinę ir visuomeninę veiklą, Lietuvos dailininkų sąjunga šiemet paruošė kompleksinę 80-mečio minėjimo programą: parodas, retrospektyvinius pristatymus, diskusijas, kūrybos aptarimus, susitikimus su menininkais, istorines apžvalgas bei konferencijas.

Jubiliejinė programa prasidėjo dar vasarą Panevėžio miesto dailės galerijoje. Joje Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius surengė parodą iš ciklo, skirto garbingam jubiliejui, ir pristatė Klaipėdos krašto dailininkų kūrybą. Rugpjūčio pabaigoje Kaune vyko Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuotas XIII tarptautinis simpoziumas „Mes / Redukcija 2015“, skirtas Lietuvos dailininkų sąjungos 80-mečiui.

Kauno m. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top