Pradinis / Kultūra / Lietuvos dainų tradicijos pristatytos vienoje klausomiausių pasaulyje radijo stočių

Lietuvos dainų tradicijos pristatytos vienoje klausomiausių pasaulyje radijo stočių

Radijo stoties „Radio France Internationale“ (RFI), kurio kasmet visame pasaulyje klausosi daugiau nei 35 milijonai klausytojų, kelionių laidoje „Si loin si proche“ gruodžio 13 dieną pristatytas išskirtinis reportažas apie dainavimo tradicijų puoselėjimą Lietuvoje.

Bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir Vilniaus savivaldybės turizmo skyriumi, reportažą parengė žurnalistė Charlie Dupiot.

Beveik valandos trukmės reportaže pristatoma šią vasarą vykusi jubiliejinė 90-oji Dainų šventė, kalbinami jos dalyviai, taip pat Vilniaus universiteto choro „Pro Musica“ nariai, Lietuvos kultūros ir istorijos specialistai, dzūkų šeima bei kiti lietuviai, pristatantys dainavimo svarbą savo kasdieniame gyvenime, šeimoje ar bendruomenėje, taip pat visos Lietuvos istorijoje, ypač sovietinės okupacijos ir nepriklausomybės atgavimo metu.

Reportaže skambančios liaudies dainos klausytojams suteikia unikalią galimybę susipažinti su lietuvių kultūros paveldo muzikinių klodų įvairove.

Pagal klausytojų auditoriją RFI lygiuojasi į „Deutsche Welle“, „Voice of America“ ar „BBC World Service“, šio radijo transliacijos rengiamos prancūzų ir dar 12 kitų kalbų.

Reportažo galima pasiklausyti adresu www.rfi.fr/emission/20141213-lituanie-vilnius-choeur-festival-dainu-svente.

URM inf.
R. Dačkaus, Kultūros ministerijos ir LLKC nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top