Pradinis / Lietuvos jaunimas / Lietuvos moksleiviai – pasaulio robotikos čempionato laureatai

Lietuvos moksleiviai – pasaulio robotikos čempionato laureatai

Balandžio 20–23 dienomis Hiustone, JAV, vyko 4–18 metų moksleivių pasaulio robotikos čempionatas FIRST („For Inspiration and Recognition of Science and Technology“), dar kitaip žinomas kaip jaunųjų inžinierių olimpiada. Skirtingose lygose varžėsi daugiau nei 500 komandų. Jungtinė Vilniaus licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos moksleivius vienijanti „Lituanica X“ komanda atstovavo Lietuvai „FIRST Lego“ lygoje ir tarp 106 dalyvavusių komandų iš 45 pasaulio šalių buvo įvertinta išskirtiniu apdovanojimu.

FIRST skatina jaunuolius pažinti mokslo ir technologijų pasaulį, tapti inovacijų kūrėjais, supažindina moksleivius su inžinerija ir programavimu įdomiose ir kūrybiškose veiklose. Įsitraukdami į smagų ir kupiną atradimų robotikos procesą moksleiviai turėjo sukurti programuojamą „Lego“ robotą, kuris atliktų konkrečias numatytas užduotis, bei pristatyti inovacijų projektą, padedantį spręsti realaus pasaulio problemą. 2021–2022 m. sezono tema – „Cargo Connect“, todėl tiek užduotys robotui, tiek projektai buvo susiję su žmonių ir prekių judėjimu.

„Lituanicos X“ komanda, atstovaujama Juliaus Augustaičio, Mato Čiuželio, Kristupo Šilalės ir Dainiaus Užusenio, olimpiadoje buvo pripažinta geriausia roboto dizaino kategorijoje. Teisėjai liko sužavėti komandos sukurtu netradiciniu ir technologiškai sudėtingu roboto pavarų dėžės sprendimu, sulaukusiu net „Lego“ atstovų susidomėjimo. Komandos pristatytas inovacijų projektas – paspirtukais važinėjantiems kurjeriams skirto šalmo prototipas – taip pat nepaliko abejingų besirūpinančių saugumu keliuose.

„Ruošdamasi olimpiadai komanda turėjo pademonstruoti visą kompleksą įgūdžių – sukonstruoti robotą, jį tinkamai suprogramuoti užduotims atlikti, kartu generuoti idėjas, sukurti ir valdyti projektą, lavinti pristatymo įgūdžius. Labai džiaugiuosi mūsų komandos laimėjimu, po įtemptų 5 metų kūrybos, bandymų ir intensyvių treniruočių ji buvo įvertinta išskirtiniu apdovanojimu. Šis pripažinimas yra tarsi paskatinimas komandai siekti pergalių ir aukštesnėse – dar sudėtingesnių robotų – lygose“, – sakė komandos vadovas Algirdas Augustaitis.

FIRST renginius remia ir palaiko didžiausios pasaulio technologijų, aviacijos, kosmoso, karinės pramonės kompanijos, tokios kaip „Boeing“, „Google“, „Amazon“, „Apple“, NASA, „Caterpillar“ ir kitos, kurios ieško naujų talentų ir naujų kūrybinių sprendimų. Visos olimpiados metu dalyviams buvo organizuojamos Stipendijų ir Inovatyvių projektų mugės.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top