„Mūsų misija – pažadinti moterų sąmoningumą, kad jos pažiūrėtų į savo gyvenimą kaip į veidrodį. Jeigu joms tinka tas vaizdas – transformacijų nereikia, o jeigu netinka, žodžiai ir mintys turi virsti veiksmu“, – teigia koučingo specialistė, profesionali lektorė Asta Mažeikienė, kuri kartu su dukra Greta rengia įkvepiančius seminarus, moteris skatinančius išdrįsti gyventi pagal savo pačių scenarijų. Jų metu „Cross the Line“ įkūrėjos ne ieško universalios moters laimės formulės, o padeda ją atrasti kiekvienai individualiai.
Veiklumu, atvirumu naujovėms ir entuziazmu stebinanti Asta, kuri ne tik skaito paskaitas būsimiems grožio profesionalams, bet ir konsultuoja visus, siekiančius sėkmės profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime, dalysis itin vertingomis žiniomis ir patirtimi, sukaupta pardavimo srityje, nemokamame „Kūrybos podiumo“ renginyje, kuris vyks gruodžio 1–2 d. Kaune.
Asta, turite daugiau nei 10 metų vadybinio darbo grožio srityje patirtį. Kaip atėjote į šią sritį?
Visą laiką svajojau dirbti šioje srityje. Kai pirmą kartą išgirdau apie „Oriflame“ produkciją, jau tada supratau, kad grožio sritis – mano sritis. Karjerą pradėjau „Femina Bonoje“ nuo administratorės pareigų, tačiau vadovė iškart pamatė mano potencialą ir pasiūlė dirbti produkto vadybos srityje.
Kada pajutote norą dalytis savo žiniomis kaip lektorė? Galbūt anksčiau svajojote apie tokį darbą?
Pajutau šį norą koučingo studijų metu – tuomet ir supratau, kad noriu dirbti tokį darbą. Iškart po studijų gavau pasiūlymą tapti „Femina Bonos“ meistrų akademijos lektore, paskaitose dalytis įgyta pardavimo grožio srityje patirtimi. Paskaitų metu daugiausia pasakojau, kas trukdo ir kas padeda grožio profesionalui, supratau, kad norėdamas būti profesionaliu meistru vien technologu būti negali.
Ką Jums suteikė praktinės studijos Sankt Peterburgo koučingo institute? Kaip dabar tai panaudojate (galbūt ne tik profesinėje srityje)?
Studijos suteikė asmenybės pažinimą, augimą, transformaciją. Įgijau drąsos, išsikėliau tikslus, tai pakeitė visą mano psichologiją. Šias žinias naudoju visur: derybose, lektorystėje, pardavimo srityje, nuolatinėje kasdieninėje komunikacijoje.
Pradėjote vesti seminarus ne tik profesinėmis temomis – apie pardavimų skatinimą ir klientų aptarnavimą, – bet ir apie asmenybės transformaciją. Kodėl ši tema Jus taip sudomino? Galbūt pati išgyvenote ne vieną transformaciją?
Taip, pati išgyvenau ne vieną transformaciją. Visas gyvenimas yra transformacija, nes lengvai pasiduodu joms, suprantu, kad stereotipinis mąstymas neduoda naudos. Aš nuolat girdžiu savo vidinę kalbą, girdžiu aplinką ir keičiu gyvenimo vagą, leidžiu sau gyventi savo režisuotą gyvenimą.
Mane labai domina moteriškumo tema. Matydama aplink save daug nelaimingų moterų, pastebiu, kad pagrindinė problema yra jų mąstymas, jų mintys. Pati suvokdama, kad viskas priklauso nuo minčių ir norų, noriu užkrėsti entuziazmu aplink esančias moteris, padėti joms.
„Cross the Line“ – Jūsų su dukra bendras projektas. Kokia jo atsiradimo istorija?
Projektą sugalvojo mano dukra Greta. Vieną naktį jai tiesiog netikėtai atplaukė tokia mintis. Nuo tada mes jos nepaleidome, vystėme ją, rutuliojome, ilgai galvojome veiklos pavadinimą ir po kelių mėnesių ji išvydo dienos šviesą. Pavadinimas CROSS THE LINE – apie ribų peržengimą, apie gebėjimą peržengti per save, atsisakyti stereotipų, nebijoti, išdrįsti.
Kokia esate komanda – kaip Jums sekasi sutarti ne tik kaip mamai ir dukrai, bet ir kaip verslo partnerėms? Ar dažnai nesutampa nuomonė ir tenka ieškoti kompromisų?
Sutikome imtis šios veiklos kartu tik todėl, kad puikiai pažįstame viena kitą ir gerai žinome, kad Greta yra mano kopija. Mūsų charakteriai yra absoliučiai vienodi – sutampa visos charakterio savybės. Mes partnerės ne tik versle, bet ir gyvenime. Viena kitą suprantame be žodžių, turime labai stiprų ryšį, jaučiame viena kitos palaikymą. Matyt, tas palaikymas atsiranda iš to, kad viena kitoje matome save.
Tikrai būna atvejų, kai mūsų nuomonė skiriasi, bet mes labai lengvai surandame išeitį ir kompromisą, pasitariame, apgalvojame visus įmanomus variantus ir priimame sprendimą.
Ko viena iš kitos mokotės?
Greta mokosi iš manęs laisvo požiūrio, mokėjimo lengvai, be streso, nervų žiūrėti į kiekvieną situaciją. Mokosi būti laiku ir vietoje. Aš iš jos mokausi griežtumo, konkretumo, entuziazmo, jaunatviškumo.
Vienas Jūsų seminaras pavadintas „Šviesios mintys: laimingos moters formulė“. Kaip išsirutuliojo ši tema?
Šis projektas ir yra mūsų pirmasis veiklos projektas. Jis tapo „Cross the Line“ istorijos kūrimo pradžia. Projekto idėja gimė Gretai. Kadangi daugiausia taikomės į moterų auditoriją, numatėme seminarų temas, skirtas būtent joms. Kadangi veiklą pradėjome balandžio mėnesį, o artėjo Motinos diena, Greta sumanė suorganizuoti popietę, skirtą mamoms ir dukroms. Tuomet susidėliojome esminius taškus, ką norime papasakoti seminaro metu. Renginys buvo labai pasisekęs. Buvo nuostabi, jauki ir nuoširdi popietė.
Ar manote, kad Jūsų pateikiama formulė tinkama kiekvienai?
Tikrai ne… Seminarų metu formulės aš neduodu, aš skatinu moteris mąstyti, nes kiekvieno žmogaus laimės formulė yra unikali dėlionė pagal kiekvienos asmenybės patirtį, svajones. Mano misija – pažadinti jų sąmoningumą, kad jos pažiūrėtų į savo gyvenimą kaip į veidrodį. Jeigu joms tinka tas vaizdas – transformacijų nereikia, o jeigu netinka, žodžiai ir mintys turi virsti veiksmu.
Kokio šio seminaro rezultato siekiate?
Kad moterų akys šviestų labiau, kad jos imtų norėti, galvoti, veikti, siekti, džiaugtis, gyventi visavertį gyvenimą.
Kas slopina šiuolaikinės moters laimę?
Slopina nebegebėjimas atsekti, „ko noriu aš“. Savo norų, siekių atsisakymas, stereotipinis mąstymas, išankstinės nuostatos, projekcijos, atsisakymas pabandyti, pasidavimas kitų nuomonei.
Ką daryti, kad motyvacinio seminaro poveikis nebūtų trumpalaikis?
Po seminaro iškart turime pradėti daryti KITAIP. Jeigu nieko nekeisime, neįgysime naujos patirties – nebus naujo rezultato.
Papasakokite apie savo pačios laimės formulės paieškas… Kas Jus įkvepia?
Mane įkvepia sėkmės lydimi žmonės. Aš mokausi iš jų, bendrauju su jais, mezgu kontaktą ir stengiuosi pabandyti viską praktikoje, realizuoti savo mintis.
Turbūt vienas esminių dalykų gyvenime – išlaikyti smalsumą, domėtis naujais dalykais…
Tikrai sutinku – smalsumas, domėjimasis naujomis idėjomis rodo, kad žmogus turi energijos, o kai turi energijos, jis tampa lyg magnetas, geba pritraukti naujus ryšius, naujas pažintis, savo energija gali užkrėsti aplinkinius.
Gruodžio 2 dieną vesite seminarą „Kaip padidinti pardavimus dvigubai“ renginio „Kūrybos podiumas“ dalyvėms. Ką jam paruošėte?
Seminaro metu mes kalbėsime apie gebėjimą parduoti savo kuriamus produktus. Gilinsimės į pardavimą per psichologinę prizmę: kodėl verta parduoti, kaip tai padaryti. Mes tikime, kad parduoti gali visi, tai priklauso nuo mūsų psichologinės ir emocinės būsenos, taigi tikrai skirsime laiko savo asmenybės analizei. Na ir palikime intrigą seminaro dalyvėms…
Ačiū už pokalbį.
„Lietuvės“ redakcija
Nuotraukos iš Astos Mažeikienės asmeninio archyvo
VISA NEMOKAMO RENGINIO PROGRAMA