Pradinis / Kūrybos kampelis / Marytės Dominaitės paroda „ReVizija“

Marytės Dominaitės paroda „ReVizija“

Marytė Dominaitė, lietuvių juvelyrikos ir metalo meno srityje daug kam žinoma kaip Marytė Gurevičienė, – viena veikliausių menininkių. Nuolatinė emalio bienalių dalyvė, menininkų simpoziumų organizatorė, tarptautinių juvelyrikos konkursų vertinimo komisijų narė, madų renginių dalyvė, daugybės žymių moterų papuošalų kūrėja, edukacinių emalio meno užsiėmimų vadovė. Tačiau, kaip dažnai būna, aktyvi veikla išblaško kūrinius po grupines parodas, konkursai veja vienas kitą… Tačiau asmeninės parodos iki šiol tebuvo dvi. Todėl M. Dominaitei pagaliau atėjo metas atsigręžti atgal – į praėjusį laiką, pažiūrėti, kas per jį buvo svarbiausia, atsirinkti etapinius kūrinius ir pristatyti savo gyvenimo „ReViziją“.

Talino dailės institutą baigusiai autorei visada pakluso ir sidabras, ir stiklas, ir emalis, ir pastelė. Ir brangieji metalai bei akmenys. Be to, M. Dominaitė visada pasižymėjo ypatingu erdvės pojūčiu ir polinkiu į instaliaciją; jos kūriniams reikalinga erdvė, jie konceptualūs ir originaliai pateikti. Dabar autorė, perkračiusi kūrybinį bagažą, pristato svarbiausius savo gyvenimo kūrinius. Tokius, kurie jai buvo tarsi kertiniai akmenys. Kuriuos pastebėjo ekspertai, kuratoriai, vertinimo komisijų nariai ir žiūrovai. Tokius, kuriais autorė didžiavosi ir tebesididžiuoja ir kurie pasuko M. Dominaitės kūrybos vagą kita kryptimi, atskleisdami vis naują kūrybinę viziją.

Pastelės, objektai iš stiklo ir sidabro bei papuošalai iš gintaro ir sidabro dabar iškilmingai užlipa ant menininkės sukurtų pakylų ir iš naujo prisistato publikai. Tai peržiūra – revizija, kuri sėkmingai kuria būsimų idėjų viziją.

M. Dominaitės paroda „ReVizija“ vyks 2015 m. kovo 5–21 d. galerijoje „Meno niša“.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top