Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Mažųjų telšiškių tautiškumo ugdymas

Mažųjų telšiškių tautiškumo ugdymas

Telšių ikimokyklinės įstaigos „Berželis“ pedagogės nuoširdžiai ir aktyviai įsitraukė į kryptingą ugdomąją veiklą, skirtą paminėti Etnografinių regionų metams. Pedagogės vadovaujasi nuostatomis, kad vaikai, skatinami suaugusiųjų, ugdytųsi bendrumo su savo gimtine, tėvyne, tauta jausmus, didžiuotųsi savo tautybe ir tarme, domėtųsi liaudies kūryba, išmoktų liaudies žaidimų, dainelių, šokių, patarlių, pajuokavimų. Kad atpažintų pagrindinius valstybės simbolius – vėliavą, herbą, himną – ir rodytų jiems deramą pagarbą, dalyvautų renginiuose.

Priešmokyklinio ugdymo grupių „Voveriukai“ (pedagogė Regina Andrejauskienė) ir „Riešutėliai“ (pedagogė Regina Klemovienė) vaikus sudomino subtilia liaudies meno šaka – popieriaus karpiniais. Jų darbai puošė salę, grupes, vestibiulį. Kūrybingiausi vaikai dalyvavo vaikų darželio „Mastis“ organizuotame tarptautiniame karpinių konkurse vaikams „Mano gimtine, esi gražiausia“.

Pasitinkant Kovo-11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, lietuviškumo, tautiškumo idėjos darželyje skleidėsi pokalbiais, dainomis, žaidimais, eilėmis, dailės darbeliais, ekskursijomis po miesto svarbias ir žymias vietas, šeimų renginiais.

Trispalvių apyrankių pynimas „Lietuvai ir man“, galvojant apie ryšį su tuo, kas brangu – draugais, bendruomene, tėvyne, – subūrė kolektyvo daugumą nupinti trispalvių apyrankių ne tik sau, bet ir dovanoti Lietuvai. Trispalves apyrankes noriai ir kantriai pynė priešmokyklinės grupės „Voveriukai“ vaikučiai. Šešiamečių grupės „Riešutėliai“ vaikai vakarojo kartu su mamytėmis ir pynė trispalves apyrankes sau ir Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui pagerbti. Malonu, kad mūsų trispalvių šimtinė puošia specialiai šiai akcijai sukurtą Gediminaičių stulpų konstrukciją.

Skambiai klegant vaikams, giedant „Tautinę giesmę“, skraidinant popierinius lėktuvėlius, šokant draugystės valsą, trepsint polką su ragučiais, dalijantis pasakojimais apie džiaugsmus ir rūpestėlius bei svajonėmis vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių minėjimo renginys. Jį darželinukams vedė pedagogė Virginija Smilgytė.

Mes tikrai mylim Lietuvą… Lietuva, mes tikime, kad Tu gyvuosi amžinai! Gimtine, mes padarysime viską, kad Tu būtum graži, švytinti ir saugi. Tėviške, mes Tave išpuošim savo darbais, dainomis ir meile.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Regina Klemovienė (grupė „Riešutėliai“, Telšių  lopšelis-darželis „Berželis“)

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top