Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Medžiotojų ragas sukvietė į įspūdingą šventę

Medžiotojų ragas sukvietė į įspūdingą šventę

Praėjusį šeštadienį netoli Aukštadvario rudens ūkuose ir tyloje skendintį Purvynų kaimą sudrebino medžiotojų rago gausmas, kviečiantis į didelę rajono medžiotojų šventę. Ir ne tik rajono. Šventė prilygo kadaise buvusiam didžiajam Trakų rajono medžiotojų šeimos sąskrydžiui, į kurį susirinko apie 200 dalyvių bei svečių.

Ant kalno, nuo kurio atsiveria įstabi kraštovaizdžio panorama, savo kiemelius įsirengė Aukštadvario, Lentvario, Trakų, Rūdiškių, Vievio, Semeliškių, Grigiškių, Jovariškių, Elektrėnų, Žėronių, Spenglos ir „Gojaus tako“ medžiotojų būreliai ir klubai.

Išsirikiavusius medžiotojus pasveikino ir šventę atidarė Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas. Aktualias problemas daugiau nei 100 medžiotojų aptarė surengtoje konferencijoje. Po jos medžiotojai dalyvavo šaudymo į lėkštutes, virvės traukimo, kūjo laikymo varžybose; buvo įvertinti medžiotojų kiemeliai, surengtos medžiotojų vaišių varžytuvės.

Šaudymo varžybose taikliausi buvo ir pirmą vietą iškovojo Lentvario medžiotojai, antri – Žėronių, treti – Spenglos būrelių medžiotojai. Kūjo laikymo varžybose stipruolių stipruolio titulą iškovojo Aukštadvario būrelio narys Vladas Monginas, antrą vietą užėmė Žėronių būrelio atstovas Aidas Danilovas, trečias buvo Semeliškių būrelio narys Darius Kazakevičius. Įdomu, kad ištvermę išbandė ir moterys. Ilgiausiai kūjį išlaikė Janina Žebrauskaitė, o antrą vietą pelnė garbingo amžiaus dama Liudmila Urbonienė.

Vyriškos ištvermės, jėgos reikalaujančiose virvės traukimo varžybose netrūko aistrų ir garsių šūksnių. Pirmą vietą užėmė Lentvario, antrą – Semeliškių, trečią – Žėronių būrelių atstovai.

Vytauto Nairanausko vadovaujama vertinimo komisija, kurią sudarė visų būrelių atstovai bei šventės svečiai – Seimo narė Dangutė Mikutienė, savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, savivaldybės Apskaitos bei Žemės ūkio administravimo skyrių vedėjai Audra Kurdzikauskienė bei Arūnas Dzigas – ragavo kiekvieno būrelio paruoštų vaišių. Medžiotojų išradingumui nebuvo ribų, o patiekalai galėjo konkuruoti su puikių restoranų gurmaniškais valgiais. Ant medžiotojų stalo puikavosi įvairiausių patiekalų iš virtos, troškintos, keptos, rūkytos žvėrienos, taip pat įvairios rudens gėrybės.

Už paruoštas vaišes visiems būreliams skirti specialūs prizai. Apdovanojimas už šmaikštumą skirtas Semeliškių, gurmaniškumą – Spenglos, svetingumą – Aukštadvario, natūralumą – Jovariškių, meilę gamtai – Vievio, estetiškumą – Rūdiškių, originalumą – Žėronių, ekologiškumą – Lentvario, subtilumą – Elektrėnų, sotumą – Grigiškių, už faunos išsaugojimą – Trakų būreliams.

Ne tik medžiotojams, bet ir visiems šventės dalyviams buvo smagu išvysti turtingas medžiotojų trofėjų ekspozicijas, išgirsti spalvingų, įdomių pasakojimų. Štai Aukštadvario medžiotojai eksponavo ne tik šalies miško gyvūnų, bet ir egzotiškuose kraštuose rajono savivaldybės mero V. Zaliecko sumedžiotų žvėrių iškamšas. Stebino dideli ir tankūs Rūdiškių seniūno T. Pavlovskio sumedžiotų vilkų kailiai, tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė lyg gyva Žėronių būrelio vilko iškamša. Šį gražuolį prieš trejus metus sumedžiojo rajono savivaldybės vicemeras Voitechas Vinskevičius.

Šventė ūžė, kunkuliavo dar ilgai, kol vėl sugaudęs ragas paskelbė jos pabaigą. Šį spalvingą, turtingą ir naudingą renginį paruošė Trakų rajono medžiotojų bendruomenė, talkinant Trakų rajono savivaldybei, sporto varžybas padėjo surengti Kūno kultūros ir sporto centras. Tikimasi tokio masto medžiotojų šventes rengti ir ateityje.

Teksto ir nuotraukų autorė Sigita Nemeikaitė

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top