Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Mobilūs pašnekesiai Krūminiuose

Mobilūs pašnekesiai Krūminiuose

Rugpjūčio 21 dieną Krūminiuose vyko susitikimas su kolektyvo „Musica Humana“ vadovu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėju, žymiausiu Lietuvos obojininku prof. dr. Robertu Beinariu.

Tai buvo penktasis projekto „Mobilūs pašnekesiai“ susitikimas, kuriame svečiavosi prof. dr. Robertas Beinaris kartu su kompozitore žmona Vaida Striaupaite-Beinariene ir sūnumi Laurynu. Renginio dalyvius R. Beinaris supažindino su sudėtingiausiu pučiamuoju instrumentu, įtrauktu į  Guinnesso rekordų knygą, – obojumi, tiksliau, su pagrindiniais obojaus šeimos instrumentais. Papasakojo apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti muzikantams, grojantiems šiuo instrumentu. Pademonstravo obojaus grojimo subtilybes ir galimybes bei pagrojo visais trimis atsivežtais obojais: obojumi, meilės obojumi ir anglų ragu.

Robertas Beinaris – itin aktyvus muzikas.  Solo obojumi grojęs ne tik su visais Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais, bet ir su žymiais užsienio kolektyvais Italijoje, Austrijoje, Ukrainoje, Vokietijoje ir kt. Kaip solistas dalyvavęs daugelyje Lietuvos ir užsienio kamerinės muzikos festivalių. Įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje ir kaip solistas yra koncertavęs visame pasaulyje. Grodamas užsienyje dažnai atlieka lietuvių kompozitorių muziką, kurią teigiamai vertina  užsienio publika. Yra laimėjęs daugybę tarptautinių konkursų ir stažavęsis pas žymius pasaulio obojininkus. Pats organizuoja Lietuvos obojininkų čempionatą, įvairius pučiamųjų instrumentų konkursus, festivalius. Yra įrašęs daugiau nei dešimt autorinių kompaktinių plokštelių, keletą jų padovanojo ir Varėnos viešajai bibliotekai bei renginio žiūrovams. Svečią ir susirinkusiuosius sveikino Seimo narys Juozas Baublys ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. Po pašnekesių susirinkusieji neskubėjo skirstytis, dar pabendravo prie vaišių stalo, kurį paruošė Krūminių bendruomenės pirmininkė Guostė Marija Norkūnaitė ir Jūratė Zinkevičienė.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybės administracija.

R. Beinario atsiliepimas po renginio: „Noriu padėkoti Jums už kvietimą ir pasveikinti šios unikalios idėjos puoselėtojus, sumanytojus. Tai, ką Jūs darote, – labai unikalu, prasminga ir reikšminga! Dėl mobiliosios bibliotekos naujausios knygos pasiekia atokiausias vietas. Žmonės turi galimybę visada rasti sau tinkamą knygą. O jų čia yra didelis pasirinkimas! Kartu organizuojami susitikimai, tai dar labiau praplečia visų žinias ir bendrystę su vertybėmis! Ačiū, kad esate!“

Varėnos viešosios bibliotekos bibliotekininkė Jurgita Žukienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top