Pradinis / Renginiai, pramogos / Moksleiviai metė iššūkį olimpiečiams

Moksleiviai metė iššūkį olimpiečiams

Trečiadienį lengvosios atletikos manieže Vilniuje surengtos spaudos konferencijos metu oficialiai pristatyta nauja televizijos laida „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Jos vedėju tapo gerai žinomas televizijos veidas Mindaugas Ponomariovas, daugeliui pažįstamas Ozzy slapyvardžiu. Vaikinas neslėpė, jog kadaise pats užsiėmė viena iš olimpinio sporto šakų – profesionaliai žaidė futbolą ir savo kolekcijoje turi ne vieną apdovanojimą.

Į naujos televizijos laidos pristatymą susirinko ir žinomi Lietuvos olimpiečiai – penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, maratono bėgikė Diana Lobačevskė ir baidarės irkluotojas Ričardas Nekriošius.

Jie priėmė moksleivių mestą iššūkį ir savo jėgas išbandė virvės traukimo rungtyje. Po įtemptos kovos pergale džiaugėsi jaunieji žaidynių dalyviai, kuriems pavyko nugalėti sporto profesionalus ir pademonstruoti savo puikų fizinį pasirengimą, sportinį azartą.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, Lietuvos mokyklų žaidynės nebūtų tokios sėkmingos be mokyklose dirbančių pedagogų pagalbos.

„Esu be galo dėkinga mokyklose dirbantiems žmonėms – pedagogams, treneriams, vadovams, dėl kurių neblėstančio entuziazmo kiekvienais metais užauga jaunieji Lietuvos mokyklų žaidynių čempionai. Tik dėl jūsų darbo šis projektas gyvuoja ne vienus metus. Labai tikiuosi, kad nauja televizijos laida padės populiarinti fizinį aktyvumą tarp jaunimo ir suteiks daugiau motyvacijos visiems žaidynių dalyviams – tiek mokiniams, tiek pedagogams“, – sakė LTOK vadovė.

Jai antrino ir Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) viceministrė Natalija Fatkulina, atskleisdama, kad Lietuvos mokyklų žaidynės savo masiškumu aprėpia visą Lietuvą.

„Šiais metais žaidynėse dalyvauja net 2273 komandos iš visos Lietuvos, tarp jų – ir pradinės mokyklos, darželiai, o nedalyvaujančių mokyklų – vos 5 proc. Džiaugiamės ir dėkojame, kad vaikai turi tokią galimybę parodyti savo sportinį pasirengimą, yra skatinami domėtis sveika gyvensena. Neabejoju, kad televizijos laida prisidės prie aktyvaus gyvenimo būdo populiarinimo, ir tikiu, jog kitais metais neliks nei tų kelių procentų nedalyvaujančiųjų“,  – vylėsi viceministrė.

TV3 kūrybos vadovas Arvydas Rimas sakė, kad pagrindinis būsimos televizijos laidos tikslas – motyvuoti jaunus žmones savo ateitį sieti su sportu, laisvalaikiu užsiimti aktyvia fizine veikla.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie fizinio aktyvumo skatinimo bei parodyti puikius moksleivių pasiekimus. Neabejoju, kad tarp moksleivių galbūt pamatysime ir būsimų olimpiečių arba bent jau paskatinsime juos rinktis aktyvų gyvenimo būdą, atrasti mėgstamą sporto šaką“, –  sakė A. Rimas.

Dvyliktą sezoną skaičiuojančiose žaidynėse dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

Nuo lapkričio 12 dienos televizijos žiūrovai projektą galės pamatyti kiekvieną šeštadienį 9.30 val. televizijos kanalo TV6 eteryje.

Lietuvos mokyklų žaidynes globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir LTOK.

Organizatorių nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top