Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Lietuvos jaunimas»Moksleiviai pristatė savo išradimus
Lietuvos jaunimas

Moksleiviai pristatė savo išradimus

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vykęs 7-asis nuotolinės ugdymo programos „Ateities inžinerija“ sezono uždarymas subūrė net 250 moksleivių komandų iš visos Lietuvos mokyklų – jaunieji talentai atsivežė ir pristatė savo išmanius išradimus, šie stebino ir mokslininkus, ir renginio svečius.

„Sveikiname daugiau kaip 700 ateities kūrėjų ir 135 jų mokytojus iš 65 Lietuvos mokyklų. Džiugina, kad programoje dalyvauja tiek daug talentingų, išradingų, kūrybingų moksleivių, kurie domisi pasaulio naujovėmis, technologijomis, inžinerija, mato visuomenės problemas ir ieško inovatyvių būdų jas spręsti“, – kalbėjo  VILNIUS TECH Ateities inžinerijos programos koordinatorė Edita Karosienė.

Projektuose – daug dėmesio ekologijai ir dirbtiniam intelektui

Programoje dalyvaujantys 7–12 klasių moksleiviai kuria projektus, pasirinkę iš 11 temų – įvairių VILNIUS TECH fakultetų mokslo sričių, tokių kaip elektronika ir robotika, verslas ir finansai, žalioji energetika ir kitos.

Moksleiviai sukūrė įvairių išradimų – išorinę saulės kraunamą bateriją, robotuką, kuris praneša apie saugios erdvės pažeidimą, saulės aktyvumo matuoklį, išmaniuosius šiltnamius, robotuką-žadintuvą ir daug kitų unikalių sprendimų.

Sukurta ir nemažai naujų programėlių, padėsiančių žmonėms: Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos moksleivė sukūrė programėlę, kuri, pasitelkus dirbtinį intelektą (DI), padeda išversti informaciją iš gestų kalbos, o Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivių komanda sukūrė programėlę, kuri palengvins skaitymą ir rašymą disleksiją turintiems žmonėms. 

Daug dėmesio projektuojant skirta aplinkosaugai ir tvarumui: mokiniai tyrė Prienų oro taršą pagal kerpes, tikrino Germanto ežero vandens kokybę, tyrė dirvožemio savybes. Netrūko ir projektų, susijusių su organinių bei neorganinių medžiagų panaudojimu antrą kartą, tvarios mados puoselėjimu, įvairių buityje naudojamų daiktų dizaino sprendimų: šviestuvų, baldų-transformerių ir kt.

Komandos iš Visagino „Atgimimo“ gimnazijos projektas LAMA virto realiai teikiama paslauga – pastebėję, jog vaikai nedalyvauja animatorių veiklose ir sėdi „įlindę į telefonus“, patys ėmėsi animatorių darbo, įtraukdami aktyvius šokius, gaudynes ir kitus žaidimus.

Kol vyko komandų projektų pristatymai, mokytojai dalyvavo kvalifikacijos kursuose – „Inžinerijos stiprinimas STEAM ekosistemoje: priemonių įveiklinimas ir pagalba mokytojams“.

Projektais domėjosi ir juos vertino svečiai iš švietimo ir savivaldybių įstaigų, VILNIUS TECH partnerių įmonių atstovai, kurie įsteigė prizus geriausių projektų nugalėtojams.

Daugiausia kartų įvairiose tematikose laimėjo šios mokyklos:

Vilniaus Jono  Basanavičiaus gimnazija
Klaipėdos „Baltijos“ gimnazija
Vilniaus Žemynos gimnazija
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija
Šiaulių S. Daukanto inžinerijos gimnazija
Alytaus Jotvingių gimnazija
Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazija
Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinė gimnazija
Panevėžio robotikos centras „Robolabas“

Alekso Jauniaus nuotraukos

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisMinimalistinė grožio rutina su veido kremu: mažiau yra daugiau
Kitas straipsnis Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Susiję straipsniai

VU mokslininkai su kolegomis tiria, kodėl menstruacinis ciklas kai kurioms moterims tampa nepakeliama našta

12 birželio, 2025

VU fizikas dr. Mindaugas Šarpis pelnė prestižinę dotaciją: padės stiprinti Lietuvos kompetencijas dalelių tyrimuose

11 birželio, 2025

Skaitmeninio amžiaus vaikų kalba: ar yra naudos iš ekranų ankstyvajame amžiuje?

6 birželio, 2025
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

© 2025 Žurnalas Lietuvė. Prižiūrima Cyber-Network.eu
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.