Pradinis / Kultūra / „Muziejų naktis“ Šiauliuose priviliojo rekordinį skaičių lankytojų

„Muziejų naktis“ Šiauliuose priviliojo rekordinį skaičių lankytojų

Gegužės 21 d., šeštadienį, 18–24 val. Šiauliuose vyko tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis 2016“ renginiai tema „Rožės pražydėjimas tamsoj“. Pirmą kartą duris atvėrė ir į išskirtinius renginius kvietė vienuolika muziejų. Šie per naktį sulaukė 20 tūkstančių lankytojų (20 019).

Šiaulių „Aušros“ muziejus – ilgametis tarptautinės akcijos dalyvis, vakarinius renginius organizavo jau vienuoliktą kartą. Šiemet duris atvėrė net penki muziejaus padaliniai, juose apsilankė per 13 tūkst. žmonių (13 249): Fotografijos muziejuje – 4016, Chaimo Frenkelio viloje – 2600, Dviračių muziejuje – 2445, Radijo ir televizijos muziejuje – 2038, Žaliūkių malūnininko sodyboje – 2150.

Šiemet „Aušros“ muziejus pakvietė prie akcijos prisidėti ir kitus Šiaulių miesto muziejus. Palaikydami idėją prie projekto prisijungė šeši muziejai. Juose sulaukta daugiau nei 6000 lankytojų (6770): Šiaulių geležinkelio muziejuje – 3400, Vandentvarkos muziejuje – 1070, Šiaulių kino muziejuje – 200, V. Kavaliauskienės katinų muziejuje – 1100, Nacionalinių lėlių muziejuje – 750, Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje – 250. Dauguma šių muziejų į vakarinius renginius kvietė pirmą kartą.

Šių metų „Muziejų naktis“ Lietuvoje organizuota bendru pavadinimu „Rožės pražydėjimas tamsoj“, kuris buvo pasirinktas pagal to paties pavadinimo Romualdo Granausko pjesę. Ypatingą kūrinio pavadinimo metaforą buvo galima sieti su bendrąja grožio idėja, rožė yra estetinio tobulumo vaizdinys, kultūros, meno simbolis, o muziejai ne tik saugo vertingiausius meno kūrinius, kultūrinius unikumus, bet ir dažnai yra įsikūrę gražiose erdvėse. Dar viena sąsaja – neįprastumas. Naktį muziejai nedirba, kaip ir nežydi rožės, tačiau gegužės 21-ąją muziejai atvėrė savo duris ir kvietė pamatyti ekspozicijas, dalyvauti renginiuose. Akcija, skatinanti apsilankyti muziejuose vakariniu metu, sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus ir pranoko organizatorių lūkesčius.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus inf.
E. Tamošiūno nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top