Pradinis / Renginiai, pramogos / „Muzikos talentų lygoje“ šiemet didžiąją pergalę šventė Lietuva, Baltarusija ir Izraelis

„Muzikos talentų lygoje“ šiemet didžiąją pergalę šventė Lietuva, Baltarusija ir Izraelis

Baigėsi šešias dienas trukęs grandiozinis jaunųjų atlikėjų vokalo konkursas „Muzikos talentų lyga 2019“. Daugiau nei 1000 jaunųjų vokalistų varžėsi dėl konkurso geriausiųjų vardo. „Grand Prix“ taurės ir piniginiai prizai atiteko Lietuvos, Baltarusijos ir Izraelio atlikėjams.

Šiemet „Muzikos talentų lyga“ minėjo savo 5-ąjį jubiliejų. Jis nuskambėjo itin garsiai ir kokybiškai. Konkursas prasidėjo iškilmingu atidarymu, kur svečiai ir dalyviai ėjo raudonu kilimu bei mėgavosi ryškia ir spalvinga atidarymo programa. Joje pasirodė Eglė Jurgaitytė, kuri yra ne tik nuolatinė šio konkurso vedėja kartu su iliuzionistu Mantu Wizard, bet ir šių metų „Lietuvos balso“ superfinalininkė, Gabriela Ždanovičiūtė – taip pat penkerius metus dovanojanti ryškius ir išskirtinius pasirodymus „Muzikos talentų lygos“ žiūrovams ir šiais metais tapusi „Lietuvos balso“ finalininke, sesės Vasilevskytės, kurios pradėjusios savo muzikinį kelią šiame konkurse prieš penkerius metus šiemet jau skaičiuoja savo pasiekimus didžiojoje scenoje: tapo pernai metų televizijos projekto „Du balsai – viena širdis“ nugalėtojomis. Festivalio organizatoriai – Asta Bagdonavičienė ir Romas Bubnelis atliko vertinimo komisijos nario Mitya Effterman jiems dovanotą dainą „Akimirkos“. Atidarymo svečius užkaitino šiandien jau gerai žinoma jaunimo grupė „Original Copy“, kuri pirmojoje „Muzikos talentų lygoje“ 2015 metais buvo išrinkta geriausia grupe. Itin spalvingais ir nuotaikingais pasirodymais festivalį pasveikino ištikimi festivalio draugai – Kauno Mados teatras. Ištikimiausi muzikos pedagogai, kurie penkerius metus iš eilės nepraleido dalyvavimo „Muzikos talentų lygoje“, taip pat buvo pagerbti – jiems įteiktos vardinės atminimo ir padėkos dovanos. 

Šiais metais konkurse dalyvavo daugiau nei 1000 jaunųjų atlikėjų iš 13 pasaulio šalių. Iš jų vertinimo komisija atrinko pačius stipriausius pasirodymus. Šie susirungė finaliniame konkurso etape dėl konkurso laimėtojo vardo: superfinalui buvo pateikti 6 vaikų iki 12 metų pasirodymai, 13 pasirodymų 13–16 metų grupėje ir 9 suaugusiųjų pasirodymai.

Vaikų grupėje „Grand Prix Kids“ atiteko Izraeliui atstovavusiam 12-mečiui Nikitai Yusupov (vad. D. Buklerevičiūtė). Lygiavertę konkurenciją Nikitai sudarė 12-metė Gabija Pakštytė (vad. R. Čivilytė) bei itin gausių simpatijų sulaukusi 7-metė Nikolė Alksejeva (vad. V. Kalpokaitė). Paauglių grupėje taip pat buvo sunku išskirti vienintelį favoritą. Po diskusijos buvo nuspręsta „Grand Prix Juniors“ skirti jaunajai atlikėjai iš Kauno Airy-Airidijai Belozaraitei (vad. V. Česienė), nors didelio komisijos palaikymo sulaukė ir atlikėja iš Maltos Ema Vella (vad. E. Said) bei ukrainietė Anastasija Zavadska (vad. O. Diachyna). Renkant laimėtojus, buvo vadovaujamasi ne tik vokalinio pasirengimo, bet ir artistiškumo bei sceninio įvaizdžio kriterijais.

Suaugusiųjų grupėje komisija susidūrė su tikru iššūkiu – visi 9 konkurso finalininkai stebino vienas už kitą stipresniais vokalais ir atlikimo įtaigumu. Didžiausią diskusiją, kam atiteks laimėtojo taurė, sukėlė dviejų viešnių pasirodymai – baltarusės Apolinarijos Kavalenkos ir ukrainietės Valerijos Khomenko. Grupių pasirodymai suaugusiųjų kategorijoje taip pat žavėjo atliekamų dainų sudėtingumu, daugiabalsiškumu, sceniniu įvaizdžiu bei judesiu. Po diskusijos buvo nuspręsta šioje kategorijoje atskirai apdovanoti solistą ir grupę: solisto „Grand Prix“ taurė buvo įteikta baltarusei Apolinarijai Kavalenkai, o grupės „Grand Prix“ – grupei iš Kauno „L.Do“ (vad. J. Miliauskaitė).

„Šių metų dalyvių pasirodymai viršijo mano lūkesčius. Reikėjo itin smarkiai pasukti galvą, kam gi atiduoti savo aukščiausią įvertinimą. Pagal tai, kokie stiprūs atlikėjai čia suvažiuoja iš įvairiausių pasaulio šalių, rodo, kaip aukštai šis konkursas yra vertinamas“, – dalijosi savo įspūdžiais komisijos narys operos dainininkas Merūnas Vitulskis.   

Konkurso dalyvius vertino bei „Grand Prix“ apdovanojimų nominantus atrinko net 20 vertinimo komisijos narių iš įvairių pasaulio šalių, o „Grand Prix“ rinkimų komisiją sudarė Lietuvos scenos žvaigždės Merūnas Vitulskis, „Rondo“ siela dainininkas ir muzikantas Aleksandras Ivanauskas-Fara, kompozitorius Gediminas Zujus, dainininkė Ieva Narkutė bei svečias iš Ukrainos aktorius ir dainininkas Oleg Lysiy, kuris festivalio dalyviams vedė ir sceninio meistriškumo seminarą.

Nominantai „Grand Prix Kids“ apdovanojimui

Nominantai „Grand Prix Juniors“ apdovanojimui

Nominantai „Grand Prix Adults“ apdovanojimui

Nikolė Aleksejeva, 7 m., Lietuva

Rūta Zareckaitė, 13 m., Lietuva

Valerija Khomenko, 17 m., Ukraina

Zibar Ganbarova, 11 m., Baltarusija

Marija Zhilina, 13 m., Baltarusija

Apalinarija Kovalenka, 17 m., Baltarusija

Yevheniia Diachuk, 11 m., Ukraina

Anastasiia Zavadska, 14 m., Ukraina

Danielė Giedraitytė, 18 m., Lietuva

Nikita Yusupov, 12 m., Izraelis

Ema Vella, 14 m., Malta

Elena Alferina, 18 m., Moldova

Gabija Pakštytė, 12 m., Lietuva

Airy-Airidija Belozaraitė, 14 m., Lietuva

Ingrida Toleikytė, 27 m., Lietuva

Grupė „HEY! Vaikai“, Lietuva

Agnija Busila, 15 m., Latvija

Julian Lesinski, 28 m., Lenkija

 

Emme-Emerita Vainauskaitė, 16 m., Lietuva

Duetas „Karina ir Karolina“, Lietuva

 

Gabriela Ždanovičiūtė, 16 m., Lietuva

Grupė „L.Do“, Lietuva

 

Martyna Jezepčikaitė, 16 m., Lietuva

„All Stars Gospel Choir“, Lietuva

 

Grupė „Vernisazh“, Ukraina

 

 

Grupė „L.Do Junior“, Lietuva

 

 

Grupė „Keberiokšt“, Lietuva

 

Renginys sulaukė nepaprastai daug pozityvių atsiliepimų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio dalyvių. Organizatoriai tai vertina kaip atpildą už įdėtas investicijas bei energiją. Į pagalbą pasitelkiami savanoriai – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai ir bendruomenė, kuri aktyviai prisideda prie renginio atmosferos kūrimo. „Per penkerius metus mes jau matome įdėtos investicijos grąžą – daugeliui jaunųjų atlikėjų „Muzikos talentų lygos“ konkursas ir jo scena tampa paspirtimi siekti tolesnių muzikinių aukštumų, ir tai jiems sekasi. Tai yra mūsų pagrindinė misija, kurios nuosekliai laikomės, demonstruodami pagarbų požiūrį tiek į debiutuojančius vaikus scenoje, tiek į patyrusius pripažintus atlikėjus“, – teigia renginio organizatorė Asta Bagdonavičienė.

Konkurso finalas bei laureatų koncertai buvo nufilmuoti ir bus transliuojami nuo gegužės mėnesio „LRT Plius“ kanalu.

Tarptautinį konkursą „Muzikos talentų lyga“ organizuoja VšĮ „Ars Festa“ ir jos vadovė Asta Bagdonavičienė. Pagrindinė konkurso partnerė – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija.

VŠĮ „Ars Festa“ organizuoja ir kitą tarptautinį konkursą festivalį Ispanijoje „Summer Talent League“, kuris šiais metais įvyks birželio 16–22 d., bei žiemos festivalį „Christmas Talent League“.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top