Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Noriūnų dvaro 350-ųjų metinių jubiliejaus šventė

Noriūnų dvaro 350-ųjų metinių jubiliejaus šventė

Palydint vasarą, Noriūnuose vyko Noriūnų dvaro 350-ųjų metinių jubiliejaus šventė. Šventės pradžioje renginio sumanytoja Violeta Laucienė trumpai papasakojo Noriūnų dvaro istoriją. Dvaras minimas jau nuo XVI amžiaus, o 1665 m. laikomi dvaro įkūrimo metais. Paskutinis dvaro valdytojas buvo Jonas Adomonis, kurio valdymo laikotarpis labiausiai žinomas ir minimas.

Gediminui Aleksandravičiui priklausančiais senoviniais automobiliais į šventę atvažiavo Jonas Adomonis su žmona (juos vaidino Noriūnų teatro „Dvarėlis“ aktorė Virginija Bironienė ir Noriūnų kapelos „Iki ryto“ muzikantas Jonas Ragauskas). Su jais kartu atvyko Seimo narys Ričardas Sargūnas, Kupiškio rajono mero pavaduotojas Aurimas Martinka, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė ir kiti garbūs svečiai. Jie negailėjo gražių sveikinimo žodžių šios šventės proga. Į šventę atvyko ir gretimo Žemutinės Palėvenės dvaro savininkai Nijolė Milaknienė ir jos sūnus Egidijus Matulevičius. Šis iš atsivežtos patrankos iššovė salves sveikindamas šventės dalyvius ir svečius.

Netoliese įsikūrę apylinkės žmonės ir svečiai prekiavo savo gaminiais. Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė Laura Eižinienė su pagalbininke Palma Kamarauskiene rodė žvakių gamybos subtilybes, o Rokiškio krašto muziejaus muziejininkė Roma Vanagienė mokė šaudyti iš lanko.

Šventės pradžioje grožėjomės Anykščių rajono istorinio šokio studijos „Baltoji pavana“ (vadovė Jūratė Uselienė) atliekamais šokiais. Šventėje dar koncertavo svečiai iš Rokiškio rajono universalaus daugiafunkcio centro: ansamblis „Gaja“, vadovaujamas Stasio Sabaliausko, bei Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Vermena“, vadovaujamas Dainoros Venslovienės. Šventėje matėme ir kupiškėnų kolektyvus: Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Adomynės padalinio folkloro ansamblį „Jara“ ir jo vadovę Vaivą Mališauskienę, Salamiesčio padalinio kantri grupę „Lyja“ ir vadovą Almantą Totorį bei Lukonių padalinio moterų ansamblį „Luknė“ ir vadovę Ireną Jėčiuvienę. Šventėje išgirdome ir muzikanto Sauliaus Lauciaus atliekamos muzikos. Vakaro koncerte dainavo atlikėjas Kęstutis Valionis. Šventėje visus linksmino Gedmantas Juozėnas-Gėnia. Vėliau buvo šildomasi prie uždegto laužo ir linksminamasi Broniaus ir Algimanto diskotekoje.

Šventės organizatoriai džiaugiasi, kad šventės pradžioje prapliupęs lietus niekam nesugadino šventinės nuotaikos ir šventėje dalyvavo gausus būrys dalyvių ir žiūrovų.

Kupiškio r. sav. kultūros centro Noriūnų padalinio kultūrinės veiklos organizatorė Violeta Laucienė, http://kupiskiokultura.lt
Fotografavo Gintarė Baseckaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top