Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuviškų mokslo metų pradžios šventė Rogalande

NORVEGIJA. Lietuviškų mokslo metų pradžios šventė Rogalande

Rugsėjo 1 dieną Maudlando mokyklos salėje Hommersåke prasidėjo lietuviški mokslo metai. Salė buvo pilna žmonių. Ne tik vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ auklėtiniai ir jų tėvai, bet ir kiti atėjo pasižiūrėti svečių iš Lietuvos – Ukmergės kultūros centro „Katino murklio“ lėlių teatro – spektaklio „Buvo buvo, kaip nebuvo“.

Salėje kabojo Rogalando lietuvių bendrijos, Lietuvos valstybės ir „Draugystės“ vėliavos. O ant pakylos puikavosi lietuvių etnografiniai motyvai.

Įžanginę kalbą šventės pradžioje pasakė vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ vadovė Laimutė Skiudulė. Mokytojas, vaikus ir tėvelius bei visus susirinkusius pasveikino Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas. Viešnioms iš Ukmergės padovanojo Rogalando lietuvių bendruomenės marškinėlius ir norvegiškus suvenyrus.

Vaikai labai emocingai reagavo į linksmo spektaklio epizodus, kuriuose buvo gausu patarlių, posakių ir liaudiškų pamokymų.

Mokiniams buvo surengta pirmoji mokslo metų pamokėlė. Per ją vaikai dainavo savo pamėgtas dainas, džiaugėsi balionais, piešė vasaros atostogų įspūdžius, žaidė žaidimus. O tėvai pildė pageidavimo anketas, išreikšdami lūkesčius dėl vaikų mokymosi programos. „Draugystės“ vadovė dalijo vaikams pačios paruoštas mokslo metų programos, pritaikytos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui, knygutes.

Ruošiantis renginiui buvo įdėta daug pastangų. Pagal Laimutės parašytą projektą Švietimo ir mokslo ministerijai vaikai turėjo galimybę pamatyti minėtąjį spektaklį.

Šiais metais vaikų laisvalaikio centre „Draugystė“ yra ir pasikeitimų. Prie gražaus mokytojų kolektyvo prisijungė nauja pedagogė. Pasikeitė ir auklėtiniai. Prisijungė naujų mokinių, o kai kurie buvę mokiniai išvyko į Lietuvą gyventi ir mokytis.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Lino Tautkevičiaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top