Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Rogalando lietuvių susitikimas su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi

NORVEGIJA. Rogalando lietuvių susitikimas su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi

Rugpjūčio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  atvyko į Stavangerį (Norvegija) dalyvauti Miuncheno saugumo konferencijos kontekste vyksiančiame aukšto lygio energetinio saugumo forume. Atvyko ir Lietuvos Respublikos ambasadorė Norvegijos Karalystėje Izolda Bričkovskienė. Prieš energetinio saugumo forumą ministras ir ambasadorė susitiko su Rogalando lietuvių bendrijos atstovais.

Susitikimas vyko lietuvių kavinėje „InterSmak“. Ministras Rogalando lietuviams padovanojo Lietuvos valstybės istorinę ir nacionalinę vėliavas. Rogalando lietuvių bendrijos valdybos pirmininkas Saulius Trepekūnas dovanojo bendruomenės narės iš norvegų kalbos išverstą ir išleistą pasakų knygą.

Rogalando lietuvių bendrija vaišino kava, arbata, šokoladu, saldžiaisiais užkandžiais. Tautiečiai ministro teiravosi apie valstybės valdymo subtilybes, artėjančius rinkimus, Lietuvos reikalus.

Ministras domėjosi lietuvių gyvenimu, kitų tautybių bendruomenėmis Norvegijoje, pačius norvegus. Jis labai įdomiai pasakojo, traukdamas įvykius iš savo ilgametės tarptautinių santykių patirties. Ragino balsuoti ateinančiuose Seimo rinkimuose spalio 9 dieną. Nušvietė situaciją Lietuvoje. Priminė didelį Norvegijos indėlį į Lietuvos saugumą. Buvo paliesta ir Ukrainos, NATO, Europos Sąjungos, „Barnevernet“ ir kitos temos. Šilto bendravimo įkarštyje retkarčiais humoro sąmojį nutraukdavo ir palydėdavo garsus tautiečių juokas.

Pasidarę bendrą nuotrauką Rogalando lietuviai aprodė Stavangerio kraštovaizdį. Prie „Trijų kardų“ („Tre Sverd“) monumento būsimasis Stavangerio  konsulas Tor Alm ministrą supažindino su paminklo simboline reikšme ir ypač šias vietoves menančia galinga vikingų epocha. O lietuviai pasigyrė, kad ir jie jau spėjo savo istorinį antspaudą įspausti šioje vietoje, mat 2013 metais Liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną – bendruomenė čia giedojo „Tautišką giesmę“.

Rogalando lietuviai buvo labai patenkinti šiltu bendravimu ir tirpstančiu atstumu tarp piliečių ir valdžios. Tiesioginis bendravimas atneša kokybiškesnį situacijos suvokimą ir susikalbėjimą. Apie problemas ir procesų vyksmą vieni iš kitų išgirsta iš pirmų lūpų.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Juliaus Miltenio

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top