Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palanga kviečia švęsti: savaitgalį šurmuliuos Kurorto šventė ir du festivaliai

Palanga kviečia švęsti: savaitgalį šurmuliuos Kurorto šventė ir du festivaliai

Šiemetinė Kurorto šventė, minima tris dienas (gegužės 2628 d.), bus kaip niekad gausi renginių, nes visą savaitgalį Palangoje vyks ne tik Kurorto šventės, bet ir dviejų festivalių – pučiamųjų muzikos „Amber Wind“ bei „Sportas visiems“ – renginiai. Didžiulis šventės organizatorių dėmesys šiemet skiriamas Palangos kurorto įkūrėjams grafams Tiškevičiams, juo labiau kad pirmasis Palangos viešbutis bei restoranas – kurorto simboliu tapęs Kurhauzas – šiemet mini 140 metų jubiliejų.

Tad itin simboliška, kad Kurorto šventę penktadienio vidurdienį pradės ir į tris dienas truksiančias linksmybes ir pramogas pakvies teatralizuotas rekonstruotos Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas. Neabejojama, jog ši alėja netruks tapti palangiškių ir kurorto svečių mėgstama pasivaikščiojimų vieta.

Grafų Tiškevičių alėja, jungianti Kurhauzą su Kęstučio gatve, po rekonstrukcijos alsuos XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Palangos dvasia: remiantis istorijos tyrinėtojų sukaupta medžiaga, ties Kęstučio gatve alėjoje atkurti puošnūs medžio vartai, anuomet simboliškai pasitikdavę vasarotojus ir kviesdavę į Kurhauzą. Ne tik šie vartai, bet ir retro stiliaus šviestuvai, suoliukai, grafų Tiškevičių skulptūros padeda suformuoti senosios alėjos charakterį.

Tą pačią dieną, penktadienį, Palangą užlies ir pučiamųjų muzikos garsai – festivalio „Amber Wind“ dalyviai pakvies į aukščiausio lygio pučiamųjų muzikos koncertus, kurie visą savaitgalį vyks įvairiose Palangos erdvėse: Koncertų salėje, Gintaro muziejaus terasoje, Birutės parke, Palangos bažnyčioje ir kitur.

Festivalio dalyviai – profesionaliausi orkestrai iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių. Šiemet Palangoje pasirodys „Stavanger Brass Band“, Lietuvos kariuomenės orkestras, Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras, Latvijos karinių pajėgų bigbendas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Palangos orkestras, Klaipėdos brass kvintetas, Liepojos valtornų kvartetas, ansamblis „Vilniaus klarnetai“ ir kiti.

Festivalio „Amber Wind“ pažiba neabejotinai laikomas nepriekaištingo skambesio ir intonacijos kolektyvas iš Norvegijos „Stavanger Brass Band“. Nuo 1981 metų muzikuojantis daugybės tarptautinių konkursų laureatas, lyderiu savo šalyje vadinamas orkestras, diriguojamas talentingojo Allano Withingtono, Palangoje pristatys pramoginę norvegiškos muzikos programą ir ištraukas iš naujausios „Siddis Brass Entertainment Contest“ programos.

Kurorto šventę praturtins festivalio „Sportas visiems“ renginiai, skirti ne profesionalams, o mėgėjams. Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ kasmet Palangoje rengiamas festivalis pakvies aktyviai leisti laiką viešosiose kurorto erdvėse: paplūdimyje ties jūros tiltu, Jūratės ir Kastyčio skvere, J. Basanavičiaus gatvėje, Birutės parke, miesto stadione, universaliame sporto komplekse bei kitur. Festivalio programa pritaikyta kiekvienam pagal pomėgius ir fizinį pajėgumą: nuo raminančios jogos, mankštos paplūdimyje, gimnastikos pasirodymų, rankos lenkimų iki gatvės krepšinio, paplūdimio tinklinio ir kitų varžybų.

Tris šventės dienas Vytauto gatvėje šurmuliuos mugė „Palangos Juzė“, kurioje savo dirbinius bei gaminius siūlys tautodailininkai ir kulinarinio paveldo meistrai.

Kurorto šventės metu į vaikystės pasaulį pakvies Pasakų parkas, kuriame šeštadienį ir sekmadienį vyks mažiesiems skirtos pramogos – čia vaikus džiugins žaidimai, šokiai, edukacinė veikla, vaikų spektakliai, milžiniškų burbulų pieva bei nuostabios pasakos.

Vyresnių palangiškių ir kurorto svečių visą savaitgalį lauks ir nuotaikingi etnografiniai bei Palangos meno kolektyvų koncertai, įvairios parodos, senjorų popietė, šeštadienį vyks ir muzikinio fontano, kurio muzikinis repertuaras šiemet bus papildytas ir naujai parinktais kūriniais, sezono atidarymas.

Šeštadienio vakarą Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje pasirodys muzikinės laidos „Lietuvos balsas“ dalyviai, taip pat gyvo garso programą pristatys Linas Adomaitis su grupe. Vakarą užbaigs įspūdingi šventiniai fejerverkai nuo jūros tilto.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top