Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palanga šeštadienį taps Kalėdų šviesos miestu

Palanga šeštadienį taps Kalėdų šviesos miestu

Palangoje jau visai netrukus pasklis artėjančių Kalėdų nuotaika – šeštadienį, gruodžio 3 d., 17.30 val. centrinėje kurorto aikštėje bus įžiebta Kalėdų eglė. Sužibus pagrindiniam žiemos švenčių simboliui, šventinėmis lemputėmis nušvis ir visas kurortas, tad Palanga taps Kalėdų šviesos miestu.

Įžiebs miesto eglę

­Eglės įžiebimo šventė, truksianti maždaug valandą, palangiškius ir kurorto svečius pradžiugins Paulinos Skrabytės dainomis, Palangos kamerinio choro pasirodymu, Kauno „Ugnies teatro“ pristatomu pirotechnikos šou, dangų nutvieksiančiu fejerverku ir išskirtine, Lietuvoje dar nematyta Kalėdų egle. Žinoma, Eglės įžiebimo šventė neįvyktų ir be Kalėdų Senelio, kuris šiemet į kurortą atvyks jam nebūdinga transporto priemone – šventiškai padabintu dviračiu.

Palangos žaliaskarė šiais metais kurorto gyventojus ir svečius nustebins ne tik Lietuvoje dar neregėta savo forma (ji primins mažųjų piešiamas egles), bet ir išskirtine puošyba – dvylikos metrų aukščio eglę puoš maždaug 20 tūkst. šviesos diodo švieselių bei netradicinės dekoracijos su žiemiškos Palangos vaizdais. Tad atėjusieji prie pagrindinės kurorto eglės galės pasijusti lyg trumpoje ekskursijoje po žymiausias apsnigto kurorto vietas.

Pagrindinis kurorto Kalėdų simbolis, kaip ir kasmet, džiugins ne tik savo išvaizda – nustatytomis valandomis žaliaskarė, skambant muzikai, užburs savo kalėdiniu šviesos šokiu.

Kalėdų Senelio namelis

Įžiebusi miesto eglę, Palanga pradės visą mėnesį truksiantį kalėdinių renginių ciklą „Kalėdų šviesos miestas“ ir miesto gyventojams bei svečiams siūlys gausybę visai šeimai skirtų renginių, kviečiančių dalytis gerumu su aplinkiniais, kartu kurti kalėdinę dvasią ar tiesiog džiaugtis artėjančiomis gražiausiomis žiemos šventėmis.

Tad šventinė nuotaika, pasklidusi Palangoje šeštadienį, nenuslops ir sekmadienį. Gruodžio 4 d. nuo 14 val. iki 16 val. mažieji palangiškiai bei šventojiškiai, taip pat kurorto svečiai laukiami Birutės parko sargo namelyje (Vytauto g. 19), kur įsikurs pagrindinis artėjančių žiemos švenčių veikėjas – Kalėdų Senelis.

Kalėdų Senelio namelyje apsilankę vaikai bus kviečiami ne tik prisiminti geriausius per metus atliktus darbus, pažaisti, bet ir pasiklausyti pasakojimo apie tai, kas yra Kalėdos, su kokiais sunkumais Kalėdų Senelis susiduria vežiodamas vaikams dovanas. Mažieji išgirs ir daugiau įdomių istorijų. Norintieji taip pat turės galimybę nusifotografuoti su Kalėdų Seneliu.

Kalėdų Senelio namelis mažųjų lankytojų lauks iki Kalėdų kiekvieną savaitgalį. Šeštadieniais (gruodžio 10 ir 17 dienomis) Kalėdų Senelio namuko durys bus atviros nuo 15 val. iki 18 val., sekmadieniais (gruodžio 11 ir 18 dienomis) – nuo 14 val. iki 16 val.

Gausu renginių

Kalėdiniu laikotarpiu visai šeimai skirtų renginių Palangoje bus gausu: gruodžio 2 d. duris atvers J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusi „Elfų mokyklėlė“, kurioje iki pat Kalėdų penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais mažieji mokysis meduolių dekoravimo, vainikų pynimo, dovanų pakavimo ir kitokių pasirengimo Kalėdoms paslapčių, o šv. Kūčių išvakarėse susitiks su Kalėdų Seneliu ir puoš Kalėdų eglę.

Pasirengti artėjančioms Kalėdoms Palangoje kviečia ir Dovanų meistarnė, kur visi norintieji – tiek vaikai, tiek jų tėvai ir seneliai, – padedami specialistų, gali savo rankomis sukurti kalėdines dovanas brangiems žmonėms ir turiningai praleisti laiką kartu su šeima.

Šventojoje į šiaudinių skulptūrų dirbtuves visai šeimai pakvies renginių ciklas „Kad neprailgtų advento vakarai“.

Įspūdingi koncertai

Žiemos švenčių laukimo nuotaiką kurs ir renginiai: kalėdinis labdaros vakaras „Sapnuok baltai“, vietos menininkų parodos bei Palangos S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinių darbų parodos, adventinės popietės, šventiniai koncertai.

Be kitų atlikėjų, publikos dėmesio Palangoje lauks Palangos orkestras ir Palangos kultūros ir jaunimo choras (gruodžio 26 d. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje), Vladimiras Prudnikovas ir Nijolė Ralytė (gruodžio 28 d. miesto viešojoje bibliotekoje), Artūro Noviko vokalinis ansamblis „Jazz Island“ (gruodžio 31 d. Kurhauze), Jomantė Šležaitė ir Vaidrius Smilinskas (gruodžio 31 d. Palangos gintaro muziejuje).

Lankytojams duris atvers ir Koncertų salė – gruodžio 29 d. Maskvos miesto baletas čia pristatys įspūdingą baletą „Gulbių ežeras“, o Naujųjų išvakarėse, gruodžio 31 d., šventinę nuotaiką Koncertų salėje kurs Klaipėdos valstybinis muzikinis teartas, pristatydamas nuotaikingą programą „The Beatles show: Naujieji metai Liverpulio stiliumi“.

Eglė Šventojoje

Iš kitų kalėdinio laikotarpio dienų išsiskirs gruodžio 10-oji – šią dieną kurorto J. Basanavičiaus gatvė pasidabins tradicine tapusia Kalėdų eglių alėja, o Šventoji pakvies į žaismingą Eglės įžiebimo šventę. Kalėdų simbolis Šventojoje lemputėmis nušvis 18 val.

Kalėdų ir Naujųjų laukimas Palangoje neįsivaizduojamas be šventiško miesto papuošimo – šiemet Palanga skleis gintarinių Kalėdų dvasią, nes kurortui dekoruoti pasirinkti puošybos elementai, spalvomis primenantys gintarą.

Paskutinę metų naktį tradiciškai minias šventiškai nusiteikusių smalsuolių į pajūrį privilios įspūdingas fejerverkas nuo jūros tilto – jis, kaip ir kasmet, dangų nušvies gruodžio 31-osios vidurnaktį.

Renginių programa: http://www.palanga.lt/index.php?1567728987

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top