Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palangoje atidarytas Pasakų parkas stebina netradiciniais sprendimais

Palangoje atidarytas Pasakų parkas stebina netradiciniais sprendimais

Palangoje šeštadienį atidarytas Pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas šešiomis naujomis.

Kad itin gražioje vietoje, pušyne ties Birutės parku ir meno bei pramogų klubu „Kupeta“, esanti kone du hektarus apimanti naujoji laisvalaikio praleidimo erdvė būtų patraukli visokio amžiaus lankytojams, pirmiausia buvo sutvarkyta infrastruktūra – pakloti nauji takai, įrengta apšvietimo sistema, pasirūpinta mažąja infrastruktūra.

Kuriant lietuviškų pasakų parką, darbo turėjo ne tik miesto tvarkytojai, bet ir skulptūras kuriantys menininkai – šiems teko ieškoti sprendimų, sujungsiančių šiuolaikinį meną su šimtmečius menančia liaudies kūryba.

Lydint pantomimos aktoriams bei spalvotiems fejerverkams, šeštadienį parke visuomenei pristatytos menininkų Andriaus Petkaus (pasaka „Lapė ir ąsotis“), Algio Kasparavičiaus („Seku seku pasaką“), Gedimino Mažinto („Pupa“) bei Rolando Šmito („Saulė ir Mėnulis“) skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais. Jomis galima  laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti.

Vaikus itin pradžiugino ir naujojo parko išskirtinumas – ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai ir angliškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir dar keliomis užsienio kalbomis.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, kuriant lietuviškų pasakų parką, siekta visuomenei, ypač šeimoms su vaikais, pasiūlyti dar vieną patrauklią laisvalaikio praleidimo erdvę, ir skatinti lietuvybę: klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba. „Prieš keletą mėnesių į mane kreipėsi menininkas A. Petkus su siūlymu įgyvendinti įdomų projektą – Palangą papuošti 3D piešiniu. Tada ir pasiūlėme sukurti skulptūras lietuviškų pasakų parkui. Viską padarėme per keturis mėnesius, o kaip pavyko, įvertins  parko lankytojai“, – sakė Š. Vaitkus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top