Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palangoje vėl linksmybės – savaitgalį švenčiamos Jurginės

Palangoje vėl linksmybės – savaitgalį švenčiamos Jurginės

Savaitgalį Palangoje skambės dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvies palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęs Jurgines.

Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į pavasariškas linksmybes įtraukiantis tiek jaunus, tiek vyresnius. Šiais metais Jurginės kurorte ypatingos – 25-osios. O ir šventės diena – šeštadienis – šįkart sutampa su tikrosiomis Jurginėmis, kasmet minimomis balandžio 23 d.

Pasibūti, liaudiškomis melodijomis ir šokiais paminėti gražios pavasario šventės į Palangą suvažiuos 15 folkloro kolektyvų, iš viso – apie 300 dalyvių. „Tad Jurginės Palangoje bus švenčiamos ne tik linksmai bei melodingai, bet ir spalvingai – sulauksime daug svečių, pasipuošusių įvairių šalies regionų tautiniais kostiumais. Tiek palangiškiai, tiek kurorto svečiai šeštadienį būtinai turi tai išvysti, kaip ir apsilankyti bebundančiame Birutės parke“, – sakė viena iš Jurginių Palangoje organizatorių, Palangos folkloro klubo „Mėguva“ vadovė bei kurorto Kultūros ir jaunimo centro etnologė Zita Baniulaitytė.

Iš Vilniaus atvyks folkloro ansambliai „Ratilio“, „Poringė“, „Nalšia“ ir „Labingis“, iš Londono – „Saduto“, iš Kauno – „Kadujo“ ir „Linago“, „Salduvė“ iš Šiaulių, „Verpeta“ iš Kaišiadorių, „Aušrinė“ iš Juodkrantės, „Raskila“ ir „Pulkelis“ iš Panevėžio, „Alksna“ ir „Alksnioka“ iš Mažeikių, taip pat dalyvaus palangiškiai „Mėguva“ bei „Kikilis“. Kaip ir kasmet, Jurgines Palangoje švęs daug jaunimo, tad šventinė nuotaika kurorto savaitgalį tikrai neapleis. „Vaikščiosime po visą Palangą, daug šoksime ir dainuosime, ypač Birutės parke“, – kalbėjo Z. Baniulaitytė.

Renginiai prasidės šeštadienį 15 val. prie Kurhauzo. Čia drauge su folkloro ansambliais paminėti pavasario šventės kviečiami visi, ypač Jurgiai ir Jurgos. Z. Baniulaitytė prasitarė – varduvininkų laukia staigmenos. „Juos pasveikinsime, apdovanosime. Jurgių vardinių metu prisistatys ir folkloro kolektyvai, visus susirinkusiuosius pakviesime pašokti“, – kalbėjo etnologė.

Pasilinksminę prie Kurhauzo, kolektyvai su šokiais ir dainomis patrauks į Birutės parką – 16.30 val. čia tradiciškai prasidės šv. Jurgio, atrakinsiančio žemę, raktų paieškos. „Eisime ratelius, šoksime, liaudiškos melodijos skambės visame parke – kolektyvai dainuos, gros skudučiais, ragais, dūdmaišiais. O pritars jiems visi Birutės parko paukščiai“, – sakė Jurginių organizatorė.

Dainos 17.30 val. persikels ant Birutės kalno – koncerte „Yr aukštas kalnas Biruta vadintas“ skambės gražiausios dainos, skirtos Palangai. O maždaug po valandos, apie 18.30 val., pajūryje ties Birutės kalnu prasidės teatralizuotas vaidinimas „Smaka baidyma“. Pasak Z. Baniulaitytės, smakas simbolizuoja blogį, kuris tūno mumyse, tad folkloro kolektyvų nariai pajūryje išsirikiuos padarydami smaką. „Jis, judindamas galvą ir uodegą, sparnus, visus gąsdins. Smako baidymai ir tai, kas su juo atsitiks, bus puikiai matoma nuo kopų“, –  teigė etnologė.

Sekmadienį ant Birutės kalno taip pat tvyros šventinė nuotaika – čia 14 val. šv. Jurgio koplyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Pamaldos bus praturtintos gražiomis tradicinėmis giesmėmis, atliekamomis folkloro kolektyvų „Ratiolio“, „Labingis“, „Verpeta“ ir „Mėguva“.

Jurginės Palangoje

Balandžio 23 d.:

15 val. – Jurgių vardinės prie Kurhauzo.

16 val. – Skambančios eitynės į Birutės parką.

16.30 val. – šv. Jurgio raktų ieškojimas Birutės parke.

17.30 val. – „Yr aukštas kalnas Biruta vadintas“ ant Birutės kalno.

18.30 val. – „Smaka baidyma“ pajūryje ties Birutės kalnu.

Balandžio 24 d.:

14 val. – šv. Mišių aukojimas šv. Jurgio koplyčioje ant Birutės kalno. Giedos „Ratilio“, „Labingis“, „Verpeta“, „Mėguva“.

Pasidžiaukime pavasariu su folkloro ansambliais „Poringė“, „Nalšia“, „Ratilio“, „Labingis“ iš Vilniaus, „Saduto“ iš Londono, „Linago“ bei „Kadujo“ iš Kauno, „Salduvė“ iš Šiaulių, „Verpeta“ iš Kaišiadorių, „Pulkelis“, „Raskila iš Panevėžio, „Alksna“, „Alksnioka“ iš Mažeikių, „Aušrinė“ iš Juodkrantės ir „Kikilis“ bei „Mėguva“ iš Palangos.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top