Pradinis / Kultūra / Parodoje „Amžinai laisva Ukraina!“ – unikalūs Ukrainos kariuomenės eksponatai

Parodoje „Amžinai laisva Ukraina!“ – unikalūs Ukrainos kariuomenės eksponatai

Nuo rugsėjo 22-osios Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune bus galima aplankyti išskirtinę parodą „Amžinai laisva Ukraina!“. Parodoje pristatomi XX a. pr. Ukrainos kariuomenės eksponatai, atskleidžiantys mažai žinomus tarpukario Ukrainos kovų puslapius.

„Džiaugiuosi kiekviena galimybe garsiai kalbėti apie amžinai laisvą Ukrainą, nes tikiu, kad Ukraina netrukus ne tik pasieks pergalę prieš okupantus, bet ir taps visaverte Europos Sąjungos nare ir tai bus ne kokia nors nuolaida šiai didvyriškai valstybei, bet dovana visai Europai“, – šiandien vykusiame oficialiame parodos atidaryme sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Parodą sudaro 250 eksponatų, surinktų iš įvairių Ukrainos ir JAV muziejų, archyvų ir bibliotekų, apimančių 1914–1923 m. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas XX a. pr. Ukrainos kariuomenės uniformų istorijai. Paroda siekiama pagerbti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas – pagrindinį Ukrainos nepriklausomybės garantą, pabrėžiant ryšį tarp šiuolaikinės Ukrainos gynėjų kartos ir tų, kurie kovojo 1917–1921 m. Ukrainos nepriklausomybės kovose.

„Ši paroda – tai mūsų bendros kovos simbolis, įprasminantis tiek mūsų kultūrinį, tiek karinį bendradarbiavimą ir vieningą visos transatlantinės bendruomenės siekį – amžinai laisvą Ukrainą“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Iki Rusijos karinių veiksmų prieš Ukrainą pradžios paroda buvo eksponuojama Ukrainos istorijos Antrajame pasauliniame kare nacionaliniame muziejuje Kyjive. Prasidėjus karui parodos eksponavimas buvo nutrauktas ir muziejinės vertybės buvo evakuotos. Tarpininkaujant LR Vyriausybei, visi eksponatai buvo perkelti į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame jie bus eksponuojami iki kitų metų birželio.

Ši paroda – pirmasis Ukrainos, kaip kandidatės į ES, muziejinis projektas Europoje, jungiantis Lietuvą, Ukrainą ir JAV. Bendra trijų šalių paroda simbolizuoja ne tik transatlantinį kultūrinį, bet ir karinį bendradarbiavimą.

Parodą globoja LR Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Parodos autorius – Ukrainos istorijos Antrajame pasauliniame kare nacionalinis muziejus ir Bogdano Gubskio fondas „XXI a. Ukraina“.

Parodos dizaineris – Ukrainoje žinomas menininkas, monetų kūrėjas, ekslibristas Volodymyras Taranas.

Parodos partneriai: Lietuvos kultūros institutas ir Kultūros atašė Ukrainoje, Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje.

Daugiau informacijos: https://www.vdkaromuziejus.lt/atidaroma-unikali-paroda-amzinai-laisva-ukraina/

Nuotraukų autorius Arnas Čemerka

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top