Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Penki dalykai, kurie svarbiausi dabartinei jaunajai kartai

Penki dalykai, kurie svarbiausi dabartinei jaunajai kartai

Jotvingių gimnazijos mokiniai broliai Aidas ir Arnas Vaikšnorai  nuolat pakviečia į gimnaziją įdomių žmonių, jiems dovanoja savo mamos sukurtus keramikos perliukus. Šį kartą brolių kvietimu gimnazijoje lankėsi Andrius Tapinas – žurnalistas, rašytojas, vertėjas, televizijos laidų vedėjas.

Nuo pat susitikimo pradžios svečias prikaustė visų susirinkusiųjų dėmesį. Gera iškalba, humoro jausmas, tarsi lengvabūdiškas pasakojimas apie savo mokyklinių metų nuotykius, žlugusį pirmąjį verslą, bendravimą su savo vaikais, karjeros posūkius, apie televizijos magiją, kritinį mąstymą,  išsipildžiusį norą būti „Valinsku“ – visa tai ne kartą buvo palydėta susirinkusiųjų ovacijų.  Jis ragino gimnazistus būti drąsius, spręsti iškylančias problemas, nekreipti dėmesio į neigiamas aplinkinių kalbas ir baimę, kuri stingdo visus. Visiškas priklausymas nuo to, „ką žmonės pasakys“, baimė eiti į priekį – didžiausias gyvenimą lydintis priešas. Ragino investuoti į save, nuolat save įsivertinti, nenuleisti rankų, įgyti drąsos, ir viskas pavyks.

A. Tapinas išskyrė penkis dalykus, kurie vieni svarbiausių dabartinei jaunajai kartai. Visų pirma – anglų kalbos mokėjimas. Turbūt nėra profesijos, kur nereikėtų anglų kalbos žinių. Šalia būtini kitos kalbos pagrindai. Svečio nuomone, kinų kalba – ateities kalba. Svarbu yra mokėti planuoti laiką, o įgūdžių įgyti galima naudojantis įvairiomis interneto programėlėmis ir pan. Svarbus būdas atkreipti į save darbdavio dėmesį – savanorystė. O knygų skaitymas skirtas ne tik žinioms, ne tik išmokti, bet ir  akiračiui plėsti. Gebėdamas matyti gerokai daugiau būsi reikalingesnis. Nebūtina perskaityti 100 knygų per metus, pakanka ir vienos geros knygos – pagal gebėjimus, susidomėjimą. Verta išmokti formuluoti klausimus, dėstyti mintis ir naudotis įgytomis žiniomis. Visus šiuos dalykus, pasak A. Tapino, jungia drąsa ir ambicija.

Vilija Dranginytė

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top