Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Kultūra»Performansas „Signatarai eina fotografuotis“ kvies keliauti laiku
Kultūra

Performansas „Signatarai eina fotografuotis“ kvies keliauti laiku

Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Žymėdama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, VšĮ „Senųjų menų studija“ vasario 16 d. 16 val. sukurs teatralizuotą 20-ies signatarų eiseną, kuri prasidės prie Signatarų rūmų ir keliaus Pilies, Didžiąja bei Vokiečių gatvėmis. Eisena-performansas simbolizuos įvykį, kai Nepriklausomybės Aktą „pasirašę“ signatarai traukia nusifotografuoti į fotoateljė, esančią Gedimino prospekte. Tai taps naujai atidaromo Signatarų namų muziejaus inauguracijos tęsiniu.

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos valstybė ir ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. O kas vyko po to, kai signatarai pasirašė dokumentą, nulėmusį mūsų valstybės likimą? Kaip signatarai reaguotų į šiomis dienomis vykstančius įvykius? Projektui buvo ieškoma kūrybingų ir aktyvių žmonių, turinčių sceninės patirties: aktorių, šokėjų, vaidybos studentų ir visų, mylinčių scenos meną. Jie intensyvių teatro meistriškumo kursų metu kuria performansą, skirtą Lietuvos šimtmečiui, – „Signatarai eina fotografuotis“. Teatralizuotos eisenos dalyvių kostiumus sukūrė kostiumo dailininkė Daiva Petrulytė, nuo 1986 m. kurianti kostiumus teatrui, kinui, televizijai, reklamai ir dalyvaujanti įvairiuose tarptautiniuose kino projektuose.

Procesijos režisūrai sukurti pasirinktas tikrai netradicinis sprendimas – tai darys žymus argentiniečių kilmės ispanų cirko ir gatvės teatro spektaklių kūrėjas, operos teatro režisierius, aktorius, komikas bei nepaprastos energetikos menininkas – Adrianas Schvarzsteinas (Adrian Schvarzstein). Režisierius nuo 1989 m. dirbo su įvairiais Europos cirkais, gatvės teatro trupėmis, bendradarbiauja su operos, teatro, televizijos projektų kūrėjais. Pagrindinis A. Schvarzsteino režisūrinis braižas – ypatingas ryšys su publika, jai skiriamas dėmesys ir pagarba. Režisierius vadovaujasi kūrybiniu moto – „Be publikos mes – niekas!“.

Adrian Schvarzstein, performanso režisierius

Pats A. Schvarzsteinas neslėpė savo nuostabos, bet su entuziazmu pasiryžo režisuoti istorinę inscenizaciją: „Tai labai keistas pasiūlymas man, kaip ispanui, kito pasaulio krašto piliečiui, įgyvendinti projektą, dedikuojamą Lietuvos valstybės atkūrimui. Kita vertus, būtent emocinis atstumas leidžia man pamatyti įvykio esmę – per tylius signatarų maršruto metu kuriamus vaizdus provokuoti  lietuvių identiteto atspindžius. Gatvės teatro jėga atskleisti, kaip vienas įvykis gali suburti po vienu stogu įvairiausio tipo, kilmės žmones, ypač dabar, šiame pasaulyje, kuris tampa globalus ir atsikartojančiai vienodas.“

Teatralizuotos Signatarų eisenos idėja kilo lietuviams – Nacionalinio muziejaus vyr. dailininkui Eimantui Ludavičiui ir šokėjai, choreografei Jūratei Širvytei-Rukštelei. J. Širvytė-Rukštelė teigia: „Projektas kelia tikslą svarbų istorinį įvykį, tapusį vadovėliniu, chrestomatiniu, lozungais ir mitingais padabintu Vasario 16-osios minėjimu, priartinti prie šių dienų žmogaus.  Pasitelkiant gatvės teatrą, pačią demokratiškiausią atlikėjų meno formą, ispanų režisieriaus Adriano Schvarzsteino, kostiumų dailininkės Daivos Petrulytės bei savanorių aktorių dėka trumpam priartinti 1918 m. istoriją prie Vilniaus publikos. Žmogiškumą ir istorinę tikrovę supriešinti pompastikai ir paviršutiniškumui.“

Visus norinčius kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines ir susitikti su Signatarais kviečiame vasario 16 d. atvykti prie Signatarų rūmų 16 val. ir su gera nuotaika pasinerti į kelionę laiku. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, „MultimediaMark“ bei picerijų tinklas „Čili“, parneris – Lietuvos nacionalinis muziejus.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisŠiauliečiai žiemą vijo su dainomis ir šokiais
Kitas straipsnis Ką lietuvė pataria ketinantiems keliauti į Kiniją?

Susiję straipsniai

Vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė” šokių šventėje Čikagoje

21 balandžio, 2026

„ČIURLIONIO PALIESTI“ – DIALOGAS SU M. K. ČIURLIONIO IDĖJOMIS

20 balandžio, 2026

Mažos scenos, didelis efektas: Vilniaus dainyklos subūrė tūkstančius atlikėjų

15 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.