Prieš metus kaunietė manikiūro meistrė Aida Martyniukienė iškovojo pergalę pasaulio grožio meistrų čempionate „OMC World Cup“ Paryžiuje ir įrodė esanti geriausia savo srityje. Tačiau pasaulio čempionė ant laurų neužmigo ir nesiliovė ieškoti iššūkių. Šiuo metu Aida kartu su sutuoktiniu vysto verslą, kurio idėją įkvėpė laimėtas čempionatas ir manikiūrininkių darbe neretai iškylanti problema.
Nuo vaikystės pomėgio iki pasaulio čempionės titulo
Aida nuo vaikystės linko į grožio sritį, mėgo lakuoti nagus sau ir draugėms. Jai stebėtinai gerai pavykdavo atlikti šią procedūrą. Sako, visuomet atkreipdavusi dėmesį į merginų, moterų rankas ir nagus, ar jie švarūs ir tvarkingi. Gana anksti pradėjo lankytis pas manikiūro meistres, stebėdavo, kaip atliekama procedūra, domėjosi visais jos etapais. Šie polinkiai ir noras dirbti su žmonėmis paskatino Aidą pasirinkti manikiūrininkės profesiją.
Nuo 19 metų manikiūrininke dirbanti A. Martyniukienė ne kartą save išbandė įvairiuose grožio meistrų konkursuose, pirmiausia Lietuvos čempionatuose, kuriuos organizuoja Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija. Pirmajame savo konkurse moteriško manikiūro rungtyje užėmė ketvirtą vietą. Nusivylusi užsibrėžė tikslą kitame konkurse užimti ne žemesnę nei trečią vietą ir to pasiekė. Ilgainiui konkursų vis daugėjo ir rezultatai gerėjo.
„Man labai patinka dalyvauti čempionatuose, tai puiki galimybė išbandyti save, savo gebėjimus, tuo labiau kai darbus vertina aukščiausio lygio savo srities specialistai“, – sako Aida.
Ėmusi skinti laurus Lietuvos čempionatuose, ji panoro išmėginti savo jėgas pasauliniame konkurse. 2023 metų rugsėjį Prancūzijos sostinėje surengtame grožio meistrų čempionate „OMC World Cup“, kuriame dalyvavo savo sričių virtuozai iš daugiau nei 50 valstybių, Aida iškovojo pergalę prancūziško manikiūro atlikimo rungtyje. Ji tapo pirmąja tokį laimėjimą pelniusia Lietuvos atstove.
„Puikus komandinis darbas, didelis noras, tikėjimas savimi man atnešė pasaulio čempionės titulą. Neapsakomas jausmas, kai svajonės virsta realybe, – prisiminimais dalijasi tarptautiniu mastu įvertinta manikiūro meistrė. – Tad nuoširdžiai linkiu visiems mokėti taip stipriai svajoti ir tikėti sėkme.“
Paklausta, ką davė šis konkursas ir laimėjimas, Aida sako įgavusi patirties, pasitikėjimo savimi ir savo atliekamu darbu, taip pat tapusi čempionato, kurį kasmet organizuoja Kirpėjų ir grožio specialistų organizacija, teisėja. Be abejo, tai padidino jos klientų gretas, taip pat padaugėjo žmonių, norinčių pasisemti iš jos profesinių žinių bei patirties, ruoštis čempionatams.
Pasiekti aukštą profesionalumo lygį Aidai padėjo meilė savo darbui, tobulumo siekis, nuolatinis domėjimasis savo srities naujovėmis ir tikslų kėlimas.
„Man patinka išsikelti tikslus, susikurti svajonių ir keliauti link jų. Kelionė link tikslų yra be galo įdomus procesas. Kai juos įgyvendinu, ieškau naujų potyrių ir iššūkių“, – sako pašnekovė.
Laimėjimas paskatino įgyvendinti naują verslo idėją
Manikiūrininkės darbas – ne vienintelė Aidos veikla. Ji taip pat yra mokytoja, trenerė, sulaukia nemažai norinčiųjų mokytis šios profesijos. Be to, kartu su vyru kuria laisvalaikio rūbų ir plaukų aksesuarus „MartyDad“ ir plėtoja naują verslą.
„Rūbų ir plaukų aksesuarų verslui atidavėme daug jėgų, jis tikrai nelengvas. Tačiau įgavome labai daug patirties įvairiose srityse, daug supratome, išmokome. Su šiuo savo kūriniu neatsisveikinome, bet šiuo metu skiriame jam minimaliai jėgų ir laiko, nes turime siekių kitame versle“, – pasakoja veikli kaunietė.
Pergalė pasauliniame konkurse suteikė Aidai drąsos pradėti kurti produktus, kurie grožio specialistams leistų patogiau atlikti manikiūro procedūras. Taip Martyniukų šeima ėmėsi manikiūro porankių gamybos. Paklausta, kuo ypatingi jų sukurti „Deidai“ porankiai, Aida įvardija ergonomišką formą, kruopščiai atrinktas medžiagas ir aukštą kokybę.
„Kai tapau pasaulio čempione, pagalvojau, kad šiam svarbiam įvykiui pažymėti turiu sukurti ką nors išskirtinio, kas tiktų ir patiktų daugumai manikiūro meistrių. Dažniausia problema, su kuria susiduria manikiūrininkės, yra ta, kad klientės neatpalaiduoja rankų, tuomet kenčia meistrių riešai, joms būna nelabai patogu laikyti rankas ant įprastos formos porankio. Mūsų sukurtas išskirtinės formos manikiūro porankis leidžia klientėms patogiai padėti rankas, dėl patogios rankų pozicijos raumenys gali atsipalaiduoti, todėl meistrui daug lengviau atlikti procedūrą“, – apie manikiūrininkių darbui palengvinti skirtą priemonę pasakoja jos sumanytoja.
Aidos idėją vyras sutiko palankiai ir abu su entuziazmu ėmėsi ją įgyvendinti. Nors vyro profesija neturi nieko bendra su grožio sritimi, jo kūrybiškumas, verslumas ir nagingumas padeda realizuoti sumanymus ir įveikti kilusius iššūkius.
Paklausta apie darbo su sutuoktiniu pliusus ir minusus, Aida sako įžvelgianti daugiau pliusų nei minusų ir įvardija kelis esminius darnią bendrą veiklą užtikrinančius dalykus: „Dirbant šeimos versle svarbu gebėti pasiskirstyti darbus. Mudu su vyru – puiki komanda, žinome, kuriuos darbus kuris atlieka geriausiai, ir pagal tai juos pasiskirstome. Abu esame kūrybiški, vertiname kokybę, estetiką. Vyras linkęs greitai reaguoti ir veikti, o aš mėgstu apsvarstyti viską iki smulkmenų ir tik tada daryti. Dėl noro viską atlikti maksimaliai tobulai, procesai kartais užtrunka, bet vyras sugeba paskatinti, paskubinti, kad rezultatas greičiau išlįstų į dienos šviesą. Tad aš tikiu mūsų šeimos sėkme. Žinau, kad ir ką sugalvočiau, mano vyras mane palaikys, paskatins, padės tai įgyvendinti.“
Anot Aidos, kūrybinis ir gamybos procesai nebuvo lengvi, iki galutinio rezultato nueitas ilgas ir sudėtingas kelias.
„Kadangi mūsų tikslas buvo sukurti ergonomišką porankį, kuris būtų maksimaliai patogus tiek klientui, tiek meistrui, ilgai testavome jo formą, kol gaminys įgavo dabartinį pavidalą ir matmenis. Pagrindinis šio porankio akcentas – keičiama viršutinė dalis. Esant poreikiui ją galima pasikeisti į kitos spalvos ar tiesiog atnaujinti“, – apie gaminio ir jo kūrimo subtilybes pasakoja Aida.
Savo gaminiams sutuoktiniai renkasi tik kokybiškas medžiagas, o kiekvieną porankį kruopščiai surenka Aidos vyras. Pora džiaugiasi, kad jų sukurtus porankius jau spėjo įsigyti gana daug manikiūro meistrių Lietuvoje ir užsienyje.
Manikiūro tendencijų pokyčiai
A. Martyniukienė manikiūrininke dirba jau 17 metų. Ji pastebi, kad, kaip ir visame grožio paslaugų sektoriuje, manikiūro srityje tendencijos nuolat keičiasi. Dabartinės nagų mados gerokai skiriasi nuo buvusių prieš keliolika metų.
„Prieš 10–15 metų mes neatlikdavome tokių švarių manikiūrų kaip dabar, nagai buvo formuojami kitaip. Buvo populiarūs ilgi, priauginti nagai, blizgučiai, akutės, iškilios akrilo gėlės, iškilūs akmenys, įvairūs įlieti dizainai. Tuo laikotarpiu mėgo dekoruoti visus nagus, dažnai jie atrodė perkrauti, bet tai buvo madinga ir gražu. Dabar manikiūras turi būti itin švarus, nago plokštelė neperkrauta produkto. Madinga tai, kas estetiška, saikinga. Sveiki, ploni, tvirti nagai – tai šių laikų visų manikiūro meistrių siekiamybė“, – pastebi Aida.
Inesa Uktverienė
Nuotraukos iš A. Martyniukienės asmeninio archyvo