Pradinis / Kultūra / Plungės teatrui „Saula“ – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai

Plungės teatrui „Saula“ – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai

Rugsėjo 2–12 dienomis Plungės kultūros centro teatras „Saula“ ir jo režisieriai Sigita ir Romas Matuliai dalyvavo ES programos „Erasmus+“ finansuojamame projekte „Vanduo yra gyvenimas“ Italijoje bei XXVIII prestižiniame tarptautiniame teatrų festivalyje-konkurse „Sele teatro fest“ ir tarptautiniame Italijos teatrų sąjungos („Unione Italiana Libero Teatro Compania“) kartu su Oliveta Sitra miesto savivaldybės meno premijų konkurse „Premio Sele D’Oro Mezzogiorno“.

Teatras „Saula“ konkursinėse programose rodė savo naujausią spektaklį „Nereikalingi“ (spektaklio režisieriai Sigita ir Romas Matuliai). Be spektaklio pristatymo, plungiškiai teatralai surengė Lietuvos ir Plungės pristatymą, vedė teatro laboratorijas, dalijosi teatro technikomis. Teatro „Saula“ režisieriai Sigita ir Romas Matuliai su tarptautine teatro trupe, susidedančia iš jaunimo aktorių iš Lietuvos, Rumunijos, Italijos ir Latvijos, statė spektaklį „Vanduo“, kurio istorijos kūrėjai buvo patys režisieriai.

Kartu su teatru „Saula“ Italijoje vykstančiame tarptautiniame teatrų festivalyje „Sele teatro fest“ dalyvavo teatro kolektyvai iš Italijos, Portugalijos, Korėjos, Rumunijos, Sakartvelo, Latvijos ir Baltarusijos. Spektaklius stebėjo tarptautinė ekspertų grupė, ši vertino juos įvairiose kategorijose. Svarbų vaidmenį vertinant spektaklius atliko ir žiūrovai. Teatrų spektaklius galėjo žiūrėti „gyvai“ ir jie buvo tiesiogiai transliuojami internetu. Žiūrovai už labiausiai patinkančius darbus galėjo balsuoti internete.

Visuose prestižiniuose Italijoje vykusiuose konkursuose Plungės teatras triumfavo. Jiems buvo įteikta pagrindinė Italijos teatrų (UILTC) ir Oliveta Sitra miesto savivaldybės sąjungos premija „Sele D‘Oro“ kaip geriausiam teatrui tarptautine prasme. Apdovanojimus teatro „Saula“ režisieriams iškilmingos ceremonijos metu įteikė Italijos teatrų sąjungos prezidentas Oracio Picella. Tarptautinė ekspertų grupė teatro „Saula“ spektaklį „Nereikalingi“ pripažino geriausiu festivalio spektakliu ir jiems buvo įteiktas pagrindinis festivalio „Gele teatro fest“ apdovanojimas. Ir tai dar ne viskas: absoliuti žiūrovų dauguma balsavo už Plungės teatro „Saula“ spektaklį „Nereikalingi“ ir jam buvo paskirta pagrindinė žiūrovų premija.

Oficialius plungiškių laimėjimus ir prestižinius tarptautinius apdovanojimus, režisierių Sigitos ir Romo Matulių sukurtus darbus, Italijoje lydėjo ne tik didžiulis triumfas, bet ir paprastų miestiečių, žiūrovų dėmesys, padėkos, aplodismentai ir sveikinimai tiesiog miestelio gatvėse, parduotuvėse ir kavinėse.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top