Pradinis / Kūrybos podiumas / Po matematikos studijų – į mezgimo verslą

Po matematikos studijų – į mezgimo verslą

Kruopštumas, puikus stiliaus pojūtis ir kokybės siekis – visa tai sujungus į visumą gimsta nuostabūs Ramunės Juzikienės mezginiai. Prekių ženklo „k.N.itty“ gaminiai tarsi paneigia stereotipus apie megztus drabužius, o pati kūrėja įkvepia drąsa atsiduoti savo svajonei.

Ramunė Juzikienė

Ramunė, kilusi iš Klaipėdos, į Vilnių atvyko studijuoti matematikos, o baigusi mokslus dešimtmetį dirbo banke ir kitose institucijose. Tačiau tai nebuvo vieta, kur ji įsivaizdavo savo ateitį. Ilgai ieškoti kito kelio neprireikė – savo pomėgį megzti, kurio neapleido nuo pat studijų laikų, nusprendė paversti verslu.

Užsiminusi apie savo planus, moteris iš aplinkinių dažnai išgirsdavo raginimų nekvailioti – nemesti gerai mokamo darbo. Tačiau kartu su vyru puoselėjama svajonė iš sostinės persikelti gyventi į namelį vienkiemyje arčiau gimtųjų vietų – Klaipėdos ir Raseinių – reikalavo ryžtingų sprendimų. Ramunė užsibrėžė tikslą susikurti darbo vietą. Taip prieš šešerius metus gimė prekių ženklas „k.N.itty“. Beje, pavadinimas ir juodas katinas ženkle pasirinkti neatsitiktinai: moters mergautinė pavardė – Katinaitė.

Iš pradžių Ramunė pagal užsakymus megzdavo kone viską ir visiems – moterims, vyrams, vaikams, kūdikiams. Vėliau sukūrė savo kolekciją. Šiandien „k.N.itty“ asortimentą sudaro dešimt moteriškų megztukų modelių ir megzti aksesuarai tiek moterims, tiek vyrams. 

Kokybė, patogumas, ilgaamžiškumas – tai, kuo pasižymi kiekvienas Ramunės mezginys. Norėdama suteikti drabužiui šias savybes, ji renkasi kokybiškus kašmyro ir merinosų vilnos verpalus, kurie itin malonūs kūnui, nedirgina odos. Anot kūrėjos, tinkamai prižiūrimas drabužis bus dėvimas metų metus.

Kruopščiai numegzti ramių žemiškų spalvų stilingi „k.N.itty“ drabužiai – lengvai pritaikomi ir tvarūs, galintys puikiai papildyti tiek klasikinį stilių, tiek laisvalaikio garderobą. Jie tinkami nešioti kone prie visko – ir kelnių, ir sijonų, ir net suknelių. Kitaip nei įprasti mezginiai, šie skirti ne tik žiemai, o kiekvienam sezonui.

Dažnai moterys mano, kad megztiniai tinka tik jaunoms ir lieknoms. Kūrėja stengiasi paneigti šį stereotipą, todėl savo gaminių fotosesijai kaip modelį pasirinko mamą. „Dažnai girdėdavau: „Tu liekna, jauna, tau ir tinka.“ Pasirinkau mamą dėl tarpusavio panašumo ir tam, kad parodyčiau, jog tas pats rūbas tiks ne tik trisdešimtmetei, bet ir gerokai vyresnei, ne XS apimčių moteriai. Ir ši idėja pasiteisino! Dažnai net man pačiai kyla klausimas: kuriai iš mūsų tas megztukas tinka labiau?“ – šypsosi  kūrėja.

R. Juzikienė pritaria dizainerių neretai išsakomai minčiai, kad galima turėti daug drabužių ir jokio stiliaus arba kelis drabužius ir atrodyti stilingai. „Turbūt daug kam pažįstamas jausmas, kai spinta lūžta nuo rūbų, o apsirengti nėra ką. Dažnai turime daug greitosios mados produktų, kuriuos reikia išmesti po sezono kaip nudėvėtus ar jau nebemadingus. Man tai – jau praeitas etapas. Dabar mano šūkis: „Mažiau yra daugiau“, – sako Ramunė.

„k.N.itty“ prekių ženklas skirtas subrendusioms moterims, kurioms nereikia pilnos spintos rūbų, nes, užuot galvojusios ką apsirengti, jos verčiau planuos, kaip kokybiškai praleisti laiką. „Subrendusioms moterims nereikia krūvos drabužių, nes jos jau turi susiformavusį savo stilių ir yra jam ištikimos. Jos jau žino, kad ne rūbas puošia žmogų, o atvirkščiai. Jos vietoj apsipirkinėjimo rinksis knygą. Jei ir turės instagramą, tai jame matysime, kaip jos keliauja, skaito, leidžia laiką su vaikais, anūkais, o ne 1001 nuotrauką su vis kitokiu įvaizdžiu naujai dienai“, – kurti ją įkvepiančias moteris apibūdina Ramunė.

R. Juzikienė taip pat mezga aprangos detales vyrams. Šią mintį pakišo pačios klientės. „Iš pradžių mezgiau šalikus tik moterims, bet pastebėjau, kad jos tuos pačius perka ir savo antrosioms pusėms, – šypsosi. – Tai paskatino sukurti mini aksesuarų liniją vyrams.“

Anot Ramunės, nereikia tikėtis, kad megztas drabužis kainuos tiek pat, kiek siūtas, nes jam pagaminti prireikia gerokai daugiau laiko. „Siuvėja per dieną gali pasiūti kelias sukneles ar netgi keliolika palaidinių. Prie vieno megztuko užtrunku bent dvi–tris dienas. Dar tiek pat laiko reikia, kol jis bus išplautas ir išdžiovintas. Tada siuvame etiketes, gariname ir pakuojame. Tai lėtas procesas“, – pasakoja kūrėja, dažniausiai viską atliekanti viena.

Dažnai detalės derinamos su kiekvienu klientu individualiai: keičiamos spalvos, ilgis, apdailos detalės. „Man labai svarbu, kad drabužis būtų dėvimas, o ne nugultų spintoje, todėl kiekvienam mezginiui skiriu tiek laiko, kiek reikia“, – sako Ramunė.

R. Juzikienė siekia, kad jos darbai būtų žinomi ir už Lietuvos ribų, todėl neseniai užsiregistravo prekybos rankų darbo gaminiais platformoje etsy.com. Taip pat stengiasi užmegzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio butikais.

Daugiau kūrėjos darbų – www.knitty.eu

Komentaras

  1. Labai nekokybiski mezginiai ir kaina didele. Nepatariu

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top