Pradinis / Mokslas ir švietimas / Prasidėjo nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“

Prasidėjo nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“

Rugsėjo 18 d. Vilniaus universiteto Mikalojaus Daukšos (Istorijos fakulteto) kiemelyje paskelbta nacionalinio konkurso mokiniams „Praeities stiprybė – dabarčiai“ pradžia. Projekto iniciatoriai ir globėjai simboliškai pasirašė ant konkurso plakato ir įteikė jį Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkei, mokytojai ekspertei Žanetai Vaškevičienei saugoti.

„Dėl šio projekto pačioje artimiausioje gyvenamojoje aplinkoje galima prisiliesti prie Laisvės istorijos pėdsakų, ne tik juos atrasti, bet ir iššifruoti bei kūrybiškai papasakoti tą atrastą istoriją. Todėl kiekvienas dalyvio projektas – tarsi nedidelė istorijos studija. Tai labai aktualus konkursas, nes dar nesame per daug nutolę nuo istorijos, kurios dalis esame mes patys, mūsų tėvai ir seneliai“, – kalbėjo VU Istorijos fakulteto dekanas prof. Dr. Rimvydas Petrauskas.

„Šiuolaikinė kariuomenė semiasi stiprybės iš istorijos. Per šį konkursą jaunimas galės papildyti istoriją ir atsiremti į atrastus faktus kurdami savo ateitį“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Konkurso žanrą apibūdinčiau kaip istorijų miniatiūras. Tokių istorijų savo aplinkoje atrasti gali kiekvienas mūsų. Tikiu, kad konkursas padės ugdyti dėmesį smulkmenoms, kartu padėdamas atsikratyti istorijos supratimo klišių“, – teigė konkurso atstovas, Lietuvos kariuomenės ambasadorius, žurnalistas, keliautojas, Lietuvos šaulių sąjungos narys Vytaras Radzevičius.

Konkurso svetainė http://www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inf.
Vaizdo medžiaga Luko Kalvaičio
Nuotraukos Alfredo Pliadžio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top