Pradinis / KARJERA / Prestižinio tarptautinio konkurso nugalėtojas Edgaras Šmigelskis: „Studentams – neribotos galimybės“

Prestižinio tarptautinio konkurso nugalėtojas Edgaras Šmigelskis: „Studentams – neribotos galimybės“

Maždaug 300 kandidatų į vieną vietą – tiek pretendentų iš viso pasaulio varžėsi prestižiniame tarptautiniame konkurse „Vulcanus in Japan“, norėdami atlikti metų trukmės praktiką vienoje iš Japonijos technologijų įmonių. Vienas laimingųjų, kuriam pasisekė, – Kauno technologijos universiteto (KTU) branduolinės fizikos magistrantas Edgaras Šmigelskis.

Aiškų karjeros planą susidėliojęs vaikinas sako, kad šiandien kiekvienam studentui svarbiausia yra netingėti ir išnaudoti visas universiteto teikiamas galimybes, kurios yra neišsemiamos.

Nuo darbo Anglijos fabrike iki praktikos prestižiniame Makso Planko Plazmos fizikos institute Vokietijoje bei pergalės dideliame tarptautinių mainų konkurse Japonijoje. Taip šiandien atrodo KTU magistranto E. Šmigelskio sėkmės kelias, kurį jam padėjo nueiti universitetas.

Pirmiausia – pramokti japoniškai

Europos Sąjungos ir Japonijos pramonės bendradarbiavimo centro (ES-JPBC) organizuojamas konkursas skirtas skatinti pramonės, prekybos ir investicijų bendradarbiavimui tarp Japonijos ir ES ir stiprinti technologiniams abiejų regionų gebėjimams bei pramoninių sistemų konkurencingumui.

Atrinkti konkurso nugalėtojai iš Europos, kaip ir E. Šmigelskis, metus laiko praleis Tekančios Saulės šalyje. Iš pradžių jų laukia vienos savaitės seminaras apie Japoniją, vėliau – keturių mėnesių intensyvūs japonų kalbos kursai. Tik pramokę kalbą jaunuoliai galės pradėti aštuonių mėnesių stažuotę vienoje iš Japonijos technologijų įmonių.

„Apie programą „Vulcanus in Japan“ sužinojau dar studijuodamas branduolinės inžinerijos bakalauro programą KTU, bet tuo metu neatitikau programos keliamų reikalavimų. Tiesa, dėl to laiko negaišau – vasaromis teko padirbėti ne tik elektros prietaisų pardavėju Lietuvoje, bet ir Anglijos fabrikuose. Mano sėkmės istorija prasidėjo, kai po bakalauro studijų buvau atrinktas atlikti praktiką tarptautinėje bendrovėje „Phillip Morris Lietuva“, – pasakoja iš nedidelio Krakių miestelio kilęs vaikinas.

KTU suderino mokslą ir keliones

Dar prieš pradėdamas šią praktiką Edgaras buvo nusprendęs, kad ir toliau gilinsis į branduolinę fiziką KTU magistrantūroje. „Tada sau pasakiau, kad magistrantūroje visiškai išnaudosiu studento statusą, nes jei pats nesistengsiu siekti savo tikslų, niekas už mane to nepadarys. Per pavasario semestrą išvažiavau pagal mainų programą „Erasmus“ į Barseloną. Ten būdamas susitvarkiau dokumentus ir vasarai išvykau padirbėti į JAV pagal programą „Work & Travel“, – apie studentams atsiveriančias galimybes pasakojo E. Šmigelskis.

Vis dėlto keliaudamas jis nepamiršo ne tik mokslų, bet ir Japonijos. Būdamas JAV, susirado praktikos vietą pagal specialybę Miunchene esančiame Makso Planko Plazmos fizikos institute, ją atlieka iki šiol. Grįžęs iš JAV, E. Šmigelskis užpildė visus dokumentus, reikalingus norint dalyvauti programoje „Vulcanus in Japan“.

Jo teigimu, savo sėkmės kelią jis kruopščiai suplanavo taip, kad būtų galima pažinti pasaulį ir semtis praktinės patirties. Vaikinas pasakoja, kad jei būtų nepasisekęs kuris nors etapas, būtų pasinaudojęs atsarginiais variantais.

„Pasakiau sau, kad kiekviena šiandien patirta nesėkmė ateityje išeis į naudą, nes iš klaidų mokomės. Dėl stažuotės Japonijoje turėjau šiek tiek abejonių, nes žinojau, jog atranka čia bus milžiniška, tačiau būčiau sau prikaišiojęs, jei būčiau nepamėginęs“, – sako magistrantas.

Svarbiausia – tikėti savimi

E. Šmigelskis prisimena, kad pradėjus ruošti reikiamus dokumentus stažuotei Japonijoje, jam atsirado dar daugiau pasitikėjimo savimi. Sužinojęs, kad pateko į antrąjį etapą ir jo galimybės padidėjo trečdaliu, vaikinas neabejojo, kad bus atrinktas.

„Galima sakyti, kad mintyse jau pradėjau krautis lagaminus. Nuo pat magistratūros studijų KTU pradžios, kai pradėjau viską kruopščiai planuoti, tikėjau, kad viskas klostysis taip, kaip noriu. Ir man pavyko“, – tikėjimo savo jėgomis svarbą pabrėžė E. Šmigelskis. Į Japoniją jis sparnus pakels rugsėjo mėnesį.

KTU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top