Pradinis / Lietuviai svetur / Prezidentas susitiko su Norvegijos lietuviais: padėkojo už lietuviškosios tapatybės išsaugojimą ir puoselėjimą

Prezidentas susitiko su Norvegijos lietuviais: padėkojo už lietuviškosios tapatybės išsaugojimą ir puoselėjimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį atvyko oficialaus vizito į Norvegiją. Sekmadienio popietę šalies vadovas susitiko su Norvegijos lietuvių bendruomene.

Prezidentas dėkojo Norvegijos lietuviams už aktyvią veiklą, tautinės tapatybės išsaugojimą ir artumą su Lietuva.

„Vertinu Norvegijos lietuvių indėlį puoselėjant lietuvybę, pristatant Lietuvos kultūrą ir istoriją Norvegijoje“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Norvegijos lietuvių bendruomenės iniciatyva ir pastangomis įkurti Lietuvių namai yra pasididžiavimas, įkvėpimas ir bendrystės pavyzdys visiems pasaulio lietuviams.

Prezidentas džiaugėsi Norvegijoje aktyviai lietuvių plėtojamu lituanistiniu švietimu, skatinančiu jaunąją kartą mokytis gimtosios kalbos, susipažinti su lietuviška kultūra ir istorija, domėtis Tėvynės aktualijomis. Pasak šalies vadovo, besiplečiantis lituanistinių mokyklų tinklas Norvegijoje stipriai padeda vaikams išlaikyti ryšį su Lietuva ir kartu telkia bendrai lietuviškai veiklai.

„Nuo šių metų pradžios lituanistinės mokyklos, vykdančios lituanistinio švietimo programas, bus remiamos Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis. Esu įsitikinęs, kad šie pokyčiai sustiprins lituanistines mokyklas ir padės spręsti iššūkius. Vis dėlto mokyklų veiklai svarbus ne tik finansavimas, bet ir kiekvienas prie mokyklos prisijungiantis naujas bendruomenės narys. Kviečiu kiekvieną iš jūsų paraginti draugus, pažįstamus vesti vaikus į lituanistines mokyklas, prisidėti prie mokyklų bendruomenių stiprinimo, jose mokytojauti“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas su Norvegijos lietuviais taip pat aptarė pilietybės išsaugojimo klausimą. Prezidentas akcentavo, kad yra labai svarbu tinkamai pasiruošti 2024 m. planuojamam referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, ir kvietė Norvegijos lietuvių bendruomenės narius aktyviai įsitraukti skleidžiant žinią apie būsimą referendumą ir raginti jame dalyvauti savo šeimos narius bei draugus tiek Norvegijoje, tiek Lietuvoje.

Oficialiais duomenimis, 2023 m. sausio pradžioje Norvegijoje gyveno apie 50 tūkst. Lietuvos piliečių. Norvegijoje šiuo metu veikia 23 lietuvių organizacijos.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

Roberto Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top