Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Pristatyti Kražiuose gimę Vokietijos menininkų kūriniai

Pristatyti Kražiuose gimę Vokietijos menininkų kūriniai

Kražių kolegijos rezidencija – tai tarptautinis Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas, kurį Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras įgyvendina jau ketvirtus metus. Rezidencijoje jau gyveno ir kūrė bei savo kūrybą pristatė devyni užsienio šalių menininkai. Rugsėjo 20 dieną Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje vyko susitikimas su 2015-ųjų metų Kražių kolegijos rezidentais Helene Kolb (Vokietija) ir Niklu Aureliu Anczykowskiu (Vokietija). Per susitikimą pristatyti rezidencijos Kražiuose metu sukurti kūriniai. Atlikėjai: Diana Tiškovaitė (sopranas), Gytis Kaušius (akordeonas), Neringa Butkutė-Savickienė (fortepijonas), Ines Bruel (muzikantų agentė iš Berlyno), Vladas Končius (gitara), H. Kolb ir N. A. Anczykowski.

Apie rezidentus

Iki 6-erių metų H. Kolb buvo auginama sovietų valdomame Kazachstane. Ten ji pažino tipišką liaudišką muziką ir savotišką popmuzikos kultūrą. Būdama 6-erių metų, ji persikraustė į Vokietiją ir ten susidūrė su žymia vietine ir vakarietiška popmuzikos kultūra. Helene baigė Augsburgo konservatoriją, studijavo klasikinį vokalą, 2012–2014 m. lankė privačius dainavimo ir kompozicijos kursus su Eugenia Visconti ir Raminta Lampsatis. Šiuo metu bendradarbiauja įvairiuose projektuose, kurie integruoja kiną, šokį ir teatrą.

Rezidentė teigia: „Kai mano tėvai įsimylėjo, labai daug dainavo. Man patiko idėja, kad aš gimusi tapau jų melodija.“ Helenos karjera dabar susijusi su vokiečių ir rusų iš Centrinės Azijos etniškumu, kuriame yra giliai įsirėžęs perkėlimas, pabėgimas ir ištrėmimas. Ji nori įsijausti į vyresnę kartą tam, kad sužinotų, kas ją ir jos muzikinį stilių veikė. „Esu dainininkė, susidomėjusi dainavimo galimybėmis, interpretacijomis ir dainavimu netradiciniu būdu. Džiaugiuosi turėta galimybe pabūti Lietuvoje, pažinti šio krašto žmones, muziką ir pajausti ramybę. Aš myliu visus žmones, esu laiminga ir ta laime dalijuosi su jumis“, – koncerto metu teigė rezidentė.

N. A. Anczykowski gimė 1992 m. Vokietijoje. Pirmieji jo muzikos kūriniai buvo improvizacijų rezultatas – juos atliko pianinu dar būdamas vaikas. Daug metų kūrė savarankiškai, nes nebuvo galimybių lankyti kompozicijos pamokų muzikos mokykloje.

Nuo 2008 m. jis dalyvavo keliose kompozitorių dirbtuvėse Vokietijoje, jose išmoko daugybės naujų dalykų, susijusių su kompozicijos technika ir XX–XXI a. muzika. Čia jis įgijo tolesnės motyvacijos kūrybai, vystyti savo muzikos stiliui. 2011 ir 2012 metais sėkmingai dalyvavo Vokietijos kompozitorių konkurse „Bundeswettbewerb Komposition“. 2012 m. spalio mėnesį pradėjo savo kompozitoriaus studijas Aukštojoje Hamburgo muzikos ir teatro mokykloje. Nuo tada jo kūriniai buvo atliekami tiek Hamburge, tiek už jo ribų. Kražių kolegijos rezidencija yra antroji menininko rezidencija (pirmoji buvo Vokietijoje, Wiepersdorfe, 2012 m.). Koncerto metu Niklas atliko ir 2009 metais sukurtą kūrinį „Night of the wild dreams“ („Laukinių svajonių naktis“). Šį kūrinį Niklas parašė būdamas 17 metų, jis tuo metu labai daug improvizavo. „Kūrinys sudarytas iš trijų dalių: vakaro ramybės, nakties sapnų ir sugrįžimo į realybę ryte. Antroji dalis yra ilgiausia, joje susipina įvairūs sapnai ir svajonės. Klausant kūrinio galima išgirsti ir liūdesį, ir romantiką, ir džiaugsmą“, – teigia kompozitorius.

Spalio–lapkričio mėnesiais rezidencijoje viešės fotomenininkai iš Italijos ir Švedijos. Jų kūrybiniai darbai visuomenei bus pristatyti kūrėjų rezidencijos laikotarpio pabaigoje.

Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top