Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Radviliškio miestas griausmingai atšventė 450 metų jubiliejų

Radviliškio miestas griausmingai atšventė 450 metų jubiliejų

Šiemet Radviliškio miestas švenčia itin garbingą jubiliejų. Miestui – 450 metų! Ta proga miesto gimtadienis buvo švenčiamas net tris dienas.

Šventiniai renginiai prasidėjo liepos 6 d. minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Pirmąją renginio dieną Radviliškį sudrebino Baltijos galiūnų čempionato finalas. Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai miestui padovanojo šventinį koncertą „Mes čia“, vėliau vyko grupės „Žalvarinis“ koncertas. Tradiciškai 21 val. radviliškiečiai ir miesto svečiai kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo „Tautišką giesmę“.

Antrąją renginio dieną koncertus miestelėnams dovanojo svečiai iš užsienio. Šventiniame koncerte „Draugystės laužai“ dalyvavo kolektyvai iš Latvijos, Gruzijos, Ukrainos, Baltarusijos ir, žinoma, iš Lietuvos. Sveikinimo žodžius miestui skyrė užsienio delegacijų vadovai, atvykę iš Latvijos Bauskės miesto, Gruzijos Chašurio miesto, Lenkijos Gniezno miesto, Baltarusijos Horkai ir Nesvyžiaus miestų, Prancūzijos Sen Sin lAbe miesto ir Ukrainos Umanės miesto.

Tą patį vakarą atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvės“ organizavo vakarą jaunimui. Jo metu vyko orientacinės varžybos, stalo futbolas, įvairios estafetės. Taip pat buvo galima pasilinksminti  diskotekoje su DJ Jovani.

Trečioji šventės diena prasidėjo tradiciniu kojinių mezgimo čempionatu. Tarptautiniame kojinių mezgimo čempionate „Tautinių raštų vingiai“ dalyvavo mezgėjos iš Amerikos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Didžiojoje scenoje vyko teatralizuotas koncertas vaikams.

Po pietų miesto gatvėmis žygiavo šventinė eisena, kurioje dalyvavo  apie 50 įstaigų, įmonių ir organizacijų. Kas su balionais, kas su skėčiais, kas su gėlėmis ir vėliavėlėmis, kas pėsti, kas su automobiliais, kas atstovaujantys bendruomenėms, kas savo įstaigoms ar organizacijoms – visi šventiškai nusiteikę, puikios nuotaikos. Eiseną pradėjo asociacijos „Retromobileׅ“ senovinių automobilių paradas, o eisenos ritmą palaikė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas). Teatralizuotoje eisenoje dalyvavo ir į miesto šventę atvykusios užsienio delegacijos.

Radviliškio laisvalaikio ir pramogų parke miesto šventės metu iškilmingai pristatyta Radviliškio krašto garbės piliečio Stasio Žirgulio skulptūrinė kompozicija – dovana miestui „Miesto metraštis“, skirta Radviliškio miesto 450-ajam jubiliejui. Išskirtinę dovaną miestui jubiliejaus proga įteikęs skulptorius gimtąjį miestą paliko ne tuščiomis rankomis – meras jam įteikė Radviliškio dailės mokyklos auklėtinių nutapytą paveikslą.

Kaip skelbia Radviliškio rajono savivaldybė, šios skulptūros dovanojimas Radviliškio miestui – tai projekto „Radviliškio krašto ambasadoriai“ dalis. Iš Radviliškio rajono kilę žmonės: profesoriai, akademikai, rašytojai, menininkai, politikai ir visi tie, kuriems brangus savas kraštas, kuriems visada smagu susitikti su kraštiečiais, pabendrauti, pasidalyti praeities prisiminimais ir ateities planais, buvo kviečiami prisidėti prie Radviliškio miesto jubiliejaus paminėjimo renginių.

Iškilmingo koncerto pradžioje visus radviliškiečius ir miesto svečius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai Aurimas Gaidžiūnas, Algirdas Butkevičius, Vytautas Juozapaitis, Asta Kubilienė. Užsienio delegacijų vardu radviliškiečius miesto jubiliejaus proga pasveikino Umanės miesto meras Aleksandras Cebrij ir asociacijos „Laba diena“ nariai iš Prancūzijos Patrikas le Denmat ir Žanas Fransua Juno. Daugybės ovacijų sulaukė Žano Fransua Juno lietuviškai su prancūziška maniera atlikta L. Purvinio daina „Tėviškė“. Radviliškiečių vienybe ir mieste vyraujančia šventine dvasia pasidžiaugė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Radviliškio miesto 450-ųjų įkūrimo metinių proga jau trečiąjį kartą buvo suteiktas Radviliškio krašto garbės piliečio vardas. Taip pagerbti trys iškilūs kraštiečiai. Radviliškio krašto garbės piliečio vardas suteiktas ilgametei kultūros darbuotojai, etnografei, tautosakos puoselėtojai ir rinkėjai, visų vadinamai Šeduvos Baba, Emilijai Brajinskienei. Radviliškio krašto garbės piliečio vardas už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės sveikatos apsaugos sritį ir aktyvią visuomeninę veiklą suteiktas Irenai Palionienei, ilgametei gydytojai, Radviliškio rajone dirbančiai jau daugiau nei 40 metų. Radviliškio krašto Garbės piliečio vardas už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo sritį bei aktyvią visuomeninę veiklą suteiktas pedagogui, ilgamečiam švietimo sistemos darbuotojui Jonui Bosui, du dešimtmečius vadovavusiam Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo skyriui.

Iškilmingą šventės dalį baigė šventinis koncertas. Jame koncertavo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Edmundas Kučinskas, Kėdainių miesto „Senamiesčio choras“, Eglė Jakštytė, Saulius Prūsaitis su grupe, „ׅ69 danguje“, „Čilinam“. Atlikėjo Sauliaus Prūsaičio ir grupės koncertą miestui padovanojo UAB „Radviliškio būstas“.

Šventės pabaigoje dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai!

Organizatoriai : Radviliškio rajono savivaldybė, Radviliškio miesto seniūnija, Radviliškio miesto kultūros centras, Radviliškio miesto Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras.

Šventės mecenatas UAB „Juodeliai“.

Šventės rėmėjai: UAB „Montavita“, UAB „Aloyzo Grigaliūno transportas“, UAB „Radviliškio šiluma“, KB „Radviliškio prekyba“, UAB „Godlija“, UAB „Radviliškio būstas“, UAB „Kretingos maistas“, UAB „Sulinkiai“.

Šventės informaciniai rėmėjai: Lietuvos radijas ir televizija, „Radviliškio naujienos“, Šiaulių televizija, radijo stotis „Rs2“.

Radviliškio miesto kultūros centro inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top