Pradinis / Lietuviai svetur / Rogalando lietuviai sveikino norvegus Nacionalinės dienos proga

Rogalando lietuviai sveikino norvegus Nacionalinės dienos proga

Laukiamiausią metų dieną Norvegijoje – Gegužės 17-ąją (Norvegijos konstitucijos diena ir nacionalinė šventė) lietuviai dalyvavo keliuose norvegų renginiuose.

Šią dieną Norvegijoje kultūrinė programa vyksta nuo ryto iki vakaro. Stavangerio koncertų rūmų amfiteatre surengtame daugiakultūriame koncerte („Folkefesten 2019“) Rogalando lietuvių bendrijos liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Kristinos Ivickaitės, tarp kitų 27 grupių šoko lietuvių liaudies šokį „Gyvataras“.

Pasibaigus koncertui, Rogalando lietuviai, kas su tautiniu kostiumu, kas šventiškai pasipuošę, rinkosi Stavangerio centre. Jau ketvirtą kartą sveikino norvegus dalyvaudami žmonių eisenoje, vadinamoje žmonių traukinuku („folketoget“). Tarp lietuvių buvo ir Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm) su žmona Ingrida Alm. Eisenoje dalyvavo 88 organizacijos, minios žmonių stovėjo išsirikiavusios abipus Stavangerio centre esančių gatvių, taip pat ant tiltų, balkonuose, pro kuriuos žygiavo paradas. Vėliavų jūra su raudona, balta ir mėlyna spalvomis dažė šventės foną. Tarp dalyvaujančių grupių buvo nemažai pučiamųjų orkestrų. Priekyje lietuvių ėjo mokyklos pučiamųjų orkestras („Storhaug skolekorps“) ir visą kelią palaikė žingsniavimo ritmą. 

Kai traukinukas sustodavo – „Jorės“ šokėjai sukdavo ratelius, kai žygiuodavo, šoko vingiuodami gyvatėle. Dėl parodyto aktyvumo lietuviai sulaukė nemažai ovacijų. Buvo malonu, kad žmonės atkreipia dėmesį, skaito vėliavoje užrašytus žodžius ir garsiai taria: „Litauen“ („Lietuva“). Žiūrovai lietuvius ne tik lydėjo ovacijomis, bet ir norėjo pašokti kartu. Prisijungdavo tai viena, tai kita žmonių grupelė ir suko rateliu ar vingiavo gyvatėle kartu. 

Žmonės buvo pakylėti, kupini gerų emocijų. Dauguma dėvėjo norvegiškus tautinius kostiumus („bunat“), kiti buvo šventiškai pasipuošę. Galėjai pastebėti ir vieną kitą su savo šalies tautiniu kostiumu. Apsikabindami sveikindavo vieni kitus „Gratulerer med dagen!“ 

Filmavo Julius Berger. 

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Inetos Trepekūnės, Kristinos Ivickaitės, Danguolės Petreikienės, Jurgitos Kiguolienės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top