Pradinis / Kinas, muzika, TV / „Rokados“ šokių vadovė – apie darbą su Ryčiu Cicinu ir patirtį Omano kalėjime

„Rokados“ šokių vadovė – apie darbą su Ryčiu Cicinu ir patirtį Omano kalėjime

Atlikėjas Rytis Cicinas neįsivaizduojamas be įspūdingų kolektyvo „Rokada“ šokėjų. Marija Damaševičiūtė „Rokados“ vadovė ir pagrindinė šokėja, laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams papasakos apie tai, kaip atsirado ši šokių grupė, kokių nuotykių patyrė ir kaip sekasi dirbti su R. Cicinu.

Dar studijuodama pirmame kurse Marija papuolė į įspūdingus pasirodymus, šoko koncertuose Lietuvos viešbučio 22 aukšte, į kuriuos tais laikais būdavo įleidžiamas ne kiekvienas. Anuomet tai buvo traukos centras, į kurį rinkdavosi tiek įžymybės, tiek pramogų išsiilgę žmonės, tiek vadinamieji 90-ųjų berniukai, išsipirkdavę visas pirmąsias eiles pasirodymuose.

Kolektyvas koncertuodavo ne tik gimtojoje šalyje, bet ir užsienyje, kur patirdavo įvairiausių nuotykių, o vienas jų plačiai nuskambėjo ir Lietuvoje.

Patirtis kalėjime

Viena įsimintiniausių kelionių į Omaną baigėsi ne itin linksmai. Legaliai dirbusios šokėjos, pasibaigus sutarčiai, susiviliojo pasiūlymu pratęsti vizitą šalyje ir toliau šokti kitame restorane. Žodinis susitarimas be sutarties turėjo savo kainą – šokėjos, važiuodamos taksi iš oro uosto, iš kurio paspruko tuomet, kai turėjo skristi namo, buvo apsuptos tenykštės policijos ir… išgabentos į moterų kalėjimą.

Marija laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams papasakos visą šią nemažai streso sukėlusią istoriją, kurios galėjo ir nebūti, jei ne jaunatviškas užsispyrimas ir perdėtas pasitikėjimas savimi. Kalėjime jas aplankęs Lietuvos garbės konsulas už merginų išlaisvinimą pareikalavo jų uždirbtų pinigų neva baudoms padengti. Marija išdidžiai atsisakė ir tai merginoms kainavo dar tris paras kalėjime.

„Supratome, kad reikia sutikti su jo sąlygomis, nes čia mūsų neras niekas. Nei tėvai, nei Lietuvos policija. Nugalėjo sveikas protas, kad reikia derėtis, ir po trijų dienų vėl atvažiavo konsulas. Teko įveikti save“, – pasakoja Marija. Atidavusi paskutinį atlyginimą ir gavusi pasus, Marija su savo nelaimės draugėmis buvo nuvežta į oro uostą. Laidos žiūrovai taip pat išgirs, kuo gi ši istorija baigėsi Lietuvos garbės konsului.

Darbas su R. Cicinu

Kolektyvas „Rokada“, savo kelią pradėjęs dar 1998 m., visada išsiskyrė apranga – kitokia, nei įprasta, ryškesne. Šiandien kolektyvas neįsivaizduojamas be ryškiaspalvių, įspūdingų kostiumų, kurie tapo ir neatsiejama R. Cicino pasirodymų dalimi.

„Aš turiu tokią ligą – be galo mėgstu blizgučius. Visi, kas mane pažįsta, sako: „O dievai, ir vėl ji ateina…“ Taip, prisipažįstu, labai mėgstu blizgučius, plunksnas, viską, kas gražu. Galėčiau maudytis aukso vonioje ir man tai suteiktų didžiausią palaimą“, – teigia Marija.

Darbas su R. Cicinu leido šokėjoms dar labiau atskleisti savo meilę išskirtiniams apdarams, juk atlikėjas pats yra gan ekstravagantiškas ir drąsiai eksperimentuoja su stiliumi.

Marija laidos žiūrovams papasakos, kaip susipažino su garsiu Lietuvos atlikėju ir kaip prasidėjo jų bendras kūrybinis kelias. R. Cicinas, ilgai stebėjęs kolektyvo veiklą, nusprendė paįvairinti savo rengiamus koncertus ir taip prasidėjo jų bendradarbiavimas. Jis trunka ilgus metus.

„Tai artistas iš didžiosios raidės, aišku, mes pykstamės, kaip ir kiekvienoje šeimoje. Mūsų šou šeimoje visko būna. Kad ir koks jis būtų kitoniškas, kam juokingas, kažkam jis – didis artistas, jo požiūris į sceną, į žiūrovą, į šou vertas didžiulės pagarbos. Niekada gyvenime jis neleis sau išeiti į sceną nepasiruošęs, pavėluoti, neatvykti, blogiau sudainuoti. Visada viskas laiku, to paties, aišku, reikalaujama ir iš mūsų. Jis be proto gerbia savo žiūrovą, savo klausytoją ir ta pagarba net spinduliuoja“, – pasakoja Marija.

Norintys daugiau sužinoti apie tai, kaip gimė „Rokados“ kolektyvas, su kokiais išbandymais jaunos šokėjos susidūrė kalėjime ir kuo dar dirba kolektyvo vadovė Marija, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ TV3 kanalu šį sekmadienį 10 val.

Puokštė iš povo plunksnų

Didžiosios scenos blizgesio įkvėpta, laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukurs įspūdingą puokštę. Šios neeilinės puokštės pagrindas bus sukurtas iš floristinių vielučių ir juostelės. Karkasą floristikos dizainerė dekoruos nuostabiomis povo plunksnomis ir džiovintais javais, kuriuos papildys sodrios spalvos anturiai, ryškiaspalvės chrizantemos, putinas ir šparago žaluma.

Šioje grakščioje, pūkuotoje puokštėje darniai skambės įvairios faktūros žiedai,  o garbanotas ripsalis taps dar vienu ypatingu akcentu. Tokia puokštė puikiai derėtų kolektyvo „Rokada“ pasirodymuose – galbūt vieną dieną merginos išties pasirodys scenoje su gyvomis gėlėmis.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top