Pradinis / Renginiai, pramogos / „Saulės žiedo“ uždarymo koncerto akimirkos

„Saulės žiedo“ uždarymo koncerto akimirkos

Šešias dienas Šiauliuose vykusio VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ baigiamuoju akordu tapo uždarymo koncertas ir didžiojo prizo įteikimas.

„Saulės žiedo“ didysis prizas (1500 eurų) iškilmingai įteiktas komisijos ir žiūrovų numylėtiniams, šiemet laimėjusiems daugiausia prizinių vietų konkursinėje „Saulės žiedo“ dalyje, Bahcesehiro universiteto liaudies šokių bendruomenės jaunimo ir sporto klubo asociacijai iš Turkijos. Per šventės uždarymą taip pat buvo įteikti specialūs prizai, o žiūrovams atiteko svarbiausia – puiki nuotaika, neišdildomi įspūdžiai ir bendravimo džiaugsmas.

Žiūrovų simpatijų prizą iškovojo ansamblis „Compañia folclorica inspiraciones costarricenses“ iš Kosta Rikos, viso konkurso-festivalio metu kaitinęs žiūrovų kraują. Už tradicijų puoselėjimą šiemet skirti net du apdovanojimai – muzikos ansambliui „Mugam“ iš Azerbaidžano ir tautinių šokių asociacijai „Es Broll“ iš Ispanijos. Asociacijos „Baltų centras“ prizas už stilizuoto folkloro populiarinimą įteiktas nacionaliniam liaudies šokių ansambliui „Boyarishnya“ iš Rusijos. Konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ globėjo LR kultūros ministro Šarūno Biručio apdovanojimas buvo skirtas Lenkijos dainų ir šokių ansambliui „Nowa huta“. Komisijos pirmininkė dr. Zita Kelmickaitė savo specialiuoju prizu apdovanojo ansamblį „Pamesta klumpė“ iš Australijos.
VI tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ dalyvavo kolektyvai iš vienuolikos pasaulio šalių: Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Rumunijos, Turkijos, Vengrijos ir Lietuvos.

Ankstesnėmis konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dienomis jau buvo apdovanoti konkursinės dalies visų šešių kategorijų nugalėtojai. Geriausia tradicinio folkloro šokėjų grupe tapo tautinių šokių asociacija iš Ispanijos „Es Broll“. Ispanijos kolektyvas savo piniginio prizo atsisakė ir padovanojo jį Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

Stilizuoto folkloro šokėjų grupių kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Kosta Rikos ansamblis „Compañia folclorica inspiraciones costarricenses“, instrumentinės muzikos grupių kategorijoje laimėjo Turkijos Bahcesehiro universiteto liaudies šokių bendruomenės jaunimo ir sporto klubo asociacija. Tradicinio dainavimo grupių kategorijoje nenugalimas buvo lietuvių ansamblis „Aidija“. Solo vokalistų kategorijoje laimėjo Steponas Levickis iš Australijos, o solo instrumentalistų – azerbaidžanietis Sarkaras Aliyevas.

VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ Šiauliuose vyko liepos 6–11 dienomis. „Saulės žiedas“ vienintelis Šiaurės Lietuvoje yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF renginių sąrašą. Remiantis pastarųjų penkerių metų įvaizdžio, kultūros, turizmo tyrimais, atliktais Šiaulių universiteto, Šiaulių kolegijos, Šiaurės Lietuvos kolegijos darbuotojų, „Saulės žiedas“ laikomas labiausiai reprezentuojančiu miestą renginiu. Jis yra įtrauktas į prioritetinius Šiaulių miesto bei Šiaulių regiono kultūros renginius. Renginio globėjas – LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Šių metų „Saulės žiedo“ renginiai buvo skirti Etnografinių regionų metams paminėti.

Alvydo Kučo, Edvardo Tamošiūno, Laimono Simaičio, Rasos Šaučiūnaitės, Rolando Parafinavičiaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top