Pradinis / Aktualijos / Saulius Urbonavičius-Samas: „Karas Ukrainoje turėtų rūpėti kiekvienam iš mūsų“

Saulius Urbonavičius-Samas: „Karas Ukrainoje turėtų rūpėti kiekvienam iš mūsų“

„Jei asmeniškai pažinotume bent vieną iš tų 13 tūkst. ukrainiečių, kurie per šešerius karo metus žuvo kovodami už savo šalies laisvę, tada ta mirtis nebūtų statistika – tada tai jau būtų tragedija. O kas, jei karas vyktų Lietuvoje, – ar norėtume, kad kiti būtų abejingi mūsų nelaimei? Būtent todėl mes ir negalime nusigręžti nuo Ukrainos – kas, jei ne mes, lietuviai, geriausiai suprantame, kokia yra ta auka už laisvę?“ – retoriškai klausia legendinės grupės „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas. Per Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją – jis kartu su kitomis šalies muzikos žvaigždėmis kvies LRT žiūrovus padėti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams paramos koncerte „Kartu iki pergalės“.

Jau ketvirtus metus vykstančio renginio metu bus nutiestas tiesioginis TV tiltas tarp dviejų šalių – pasijungimai vyks iš LRT studijos Lietuvoje ir „5 kanalo“ studijos Ukrainoje; į abiejų šalių žiūrovus kreipsis Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir kiti aukšto rango pareigūnai, taip pat bus parodyti vos prieš keletą savaičių nufilmuoti reportažai iš karščiausių fronto Ukrainoje vietų. Šiais metais koncerto „Kartu iki pergalės“ vedėjais taps TV laidų vedėja Eglė Daugėlaitė ir prodiuseris, režisierius Dominykas Kubilius, pats prieš porą metų su kūrybine grupe lankęsis Rytų Ukrainoje.

„Manau, kad pats pabuvojęs ten galėsiu geriau žiūrovams perteikti, kokia gąsdinanti ir kraupi yra karo įkaitais tapusių paprastų ukrainiečių kasdienybė. Prieš kelerius metus jie turėjo darbus, šeimas, vaikus, namus ir vieną dieną visas jų pasaulis sugriuvo – tiesiogine ir perkeltine prasme – Rusijai užgrobus jų namus. Vietiniai sako, kad kartais atrodo, jog pasaulis šį karą jau pamiršo“, – sako koncertą rengiančios kompanijos „TymDrym“ prodiuseris D. Kubilius. „Net ir mažiausias parodytas dėmesys, mažiausia mūsų pagalba yra labai svarbi Ukrainos žmonėms, nes jie nesijaučia esantys palikti vieni kovoti už savo šalies laisvę. O padėti paprasta – jau nuo šiandien galima skambinti numeriu 1490 – auka 3 Eur – ir aukoti savanoriams, kurie iš Lietuvos vyksta į frontą su humanitarine pagalba“, – priduria D. Kubilius.

„Į Rytų Ukrainą važiuojame su nevyriausybine organizacija „Blue Yellow“ jau šešti metai – tiek laiko, kiek trunka karas. Ir situacija ten nė kiek negerėja – galbūt tik karo formos skiriasi. Dabar vyksta ir informacinis karas, o vadinamosios „fake news“ (liet. netikros naujienos) – vienas svarbiausių to karo ginklų. Šiandien pagrindinė Rusijos propagandos žinutė yra ta, kad šis karas – tai ne okupacija, o kad Ukrainoje vyksta pilietinis karas. O juk tai – paprasčiausias melas“, – atvirai dėsto Jonas Ohmanas, „Blue Yellow“ įkūrėjas. Visos koncerto „Kartu iki pergalės“ metu surinktos lėšos bus skirtos būtent „Blue Yellow“ savanorių veiklai užtikrinti – J. Ohmanas į karo zoną grįžta net kelis kartus per metus.

„Kadangi fronte dirbame nuo karo pradžios, dabar jau tiksliai žinome, kokiame mieste, kokioms šeimoms, kokios pagalbos reikia. Dažnai vežame vaistus ir pirmosios pagalbos priemones. Tarkime, fronto linijoje esančiuose mažesniuose miesteliuose neveikia nei vaistinės, nei ligoninės – kaip tada vienišai močiutei nuvykti kelis šimtus kilometrų iki didesnio miesto nusipirkti insulino? Taip pat perduodame šiltus drabužius, batus, neperšaunamas liemenes, priešgaisrines priemones – jų reikia ir kariams, ir civiliams. Šis koncertas mums tarsi ataskaita Lietuvos žmonėms, kai parodome, kur nukeliauja jų paaukoti pinigai, kam mes padedame ir kam dar reikia pagalbos“, – pasakoja J. Ohmanas.

Padėti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams galima jau dabar – tereikia paskambinti trumpuoju telefono numeriu 1490 (auka 3 Eur) arba apsilankyti svetainėje blue-yellow.lt. Trumpuoju numeriu bus galima aukoti ir koncerto metu.

Šiemet ant scenos pasirodys abiejų šalių muzikos žvaigždės – Andrius Mamontovas, Vidas Bareikis, tik gimtąja kalba dainuojančių Ukrainos patriotų grupė „TaRūta“, operos solistas Merūnas Vitulskis, Saulius Urbonavičius-Samas ir grupė „Bix“, taip pat Veronika Povilionienė ir kiti.

Tiesioginė paramos Ukrainai koncerto „Kartu iki pergalės“ transliacija vyks sausio 13 d. 19.30 val. per LRT televiziją.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top