Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Sausio 13-oji Tauragėje: žmonių vienybė ir į 24 metrų aukštį pakelta istorinė Lietuvos vėliava

Sausio 13-oji Tauragėje: žmonių vienybė ir į 24 metrų aukštį pakelta istorinė Lietuvos vėliava

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, tauragiškiai išėjo į gatves ir sustojo už didvyrius, gynusius Lietuvos laisvę. Į gyvą žmonių eilę susijungė apie 2000 tauragiškių. Mieste taip pat iškelta istorinė Lietuvos vėliava, kurios stiebas siekia net 24 metrus. Pilietinės iniciatyvos ir atminimo renginiai mieste vyks iki pat vakaro.

Iniciatyva „Sustok už didvyrius“ 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir „Lions“ klubo organizuojama akcija „Sustok už didvyrius“ įvyko jau trečią kartą. „Lions“ klubo prezidentas Kęstutis Patašius džiaugiasi, kad iniciatyva įgauna vis didesnį mastą. Pasak jo, labai svarbu prisiminti ir mus gynusius didvyrius, ir mūsų tėvus bei senelius, kurie savo vienybę, patriotiškumą ir ryžtą kovoti dėl laisvės perdavė ateities kartoms. „Semdamiesi stiprybės iš praeities galime kurti geresnę savo krašto istoriją“, – teigė  Kęstutis Patašius.

Šiais metais prie iniciatyvos „Sustok už didvyrius“ prisijungė apie 2000 gyventojų. Į gyvą žmonių grandinę susijungė ugdymo įstaigų, kultūros sektoriaus atstovai, bendruomenių, organizacijų nariai, įmonių, įstaigų darbuotojai, kariai bei visi pilietiški žmonės.

„Prie organizuojamos iniciatyvos prisijungę tauragiškiai prisimena šią tautai reikšmingą pergalę ne tik sustodami gatvėse, bet ir iškeldami vėliavas savo namų kiemuose. Tegul ši istorinė akimirka puoselėja pilietiškumą ir patriotiškumą mūsų širdyse bei leidžia drąsiai stovėti laisvame, nepriklausomame demokratijos kelyje“, – sakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.  

Į 24 metrų aukštį iškelta istorinė Lietuvos vėliava

Pirmą kartą didvyriams atminti šlaite prie tilto per Jūros upę, skambant „Tautiškai giesmei“, suplazdėjo ir Lietuvos valstybinė istorinė vėliava. Ceremonijos metu už Sausio 13-osios aukas ir Lietuvos laisvės gynėjus, už Lietuvos valstybę ir jos žmones, už Tauragę ir tauragiškius aidėjo ir kariškių salvės.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės mero D. Kaminsko, Tauragėje plevėsuojanti istorinė vėliava, pilietinė iniciatyva „Sustok už didvyrius“ yra simboliai, skatinantys kasmet prisiminti tuos, kurie kovojo už laisvą Lietuvą. „Šie simboliai primena apie drąsą ir nepalaužiamą žmonių stiprybę“, – kalbėjo meras. 

Vakare didvyriams atminti vys šv. Mišios, mieste suliepsnos 14 Atminimo laužų, kviečiančių atminti ir pagerbti visus kovojusius už Lietuvos laisvę. Atminimo valanda „Tiems, kurie buvo“ – tai dainų, poezijos, prisiminimų vakaras po sausio 13-osios dangum. Prie Atminimo laužų kviečiami visi tauragiškiai, Šaulių sąjungos atstovai, kariškiai, Tauragės jaunimo organizacijos, bendruomenės. Gyventojai kviečiami pasidalinti prisiminimais, bendra daina, laužų šiluma ir tuo jausmu, kuris visus vienijo prieš 31 metus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top