2015 m. sausio mėnesį atlikta „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad septyni iš dešimt europiečių mažiausiai vienai nakčiai buvo išvykę iš savo gyvenamosios vietos asmeniniais ar profesiniais tikslais. Daugiausia keliauja švedai (87 proc.), liuksemburgiečiai (83 proc.), airiai (82 proc.) ir olandai (80 proc.), mažiausiai – portugalai (52 proc.) ir rumunai (53 proc.). 59 proc. Lietuvos respondentų nurodė keliavę 2014 metais (tai yra 4 proc. daugiau negu 2013 metais). Populiariausia atostogų trukmė – nuo 4 iki 13 naktų (tokios trukmės atostogas renkasi 56 proc. apklaustųjų), 49 proc. europiečių nurodė atostogavę trumpai, t. y. iki 3 naktų.
Savo pagrindines, t. y. tas, kurias laiko svarbiausiomis, atostogas Lietuvoje praleido 32 proc. lietuvių (2015 metais Lietuvoje atostogauti planuoja 45 proc. tautiečių). Savo šalį atostogoms renkasi vidutiniškai 40 proc. europiečių. Daugiausia savo šalyje atostogauja graikai (84 proc.) ir kroatai (80 proc.). 39 proc. ES gyventojų nurodė atostogaujantys kitose ES šalyse, o 21 proc. savo atostogoms renkasi ne ES valstybes.
Dauguma lietuvių (54 proc.), kaip ir vidutinis europietis, svarbiausiu informacijos šaltiniu planuojant kelionę nurodė draugų, kolegų arba giminių rekomendacijas. Internete pateikiama informacija, planuodami kelionę, naudojasi 39 proc. lietuvių. Tačiau Lietuvos gyventojų, kurie organizuoja savo keliones (ieško informacijos, užsako transporto ir apgyvendinimo paslaugas) internetu, yra gerokai mažiau, nei vidutiniškai yra kitose ES šalyse (atitinkamai 32 proc. ir 66 proc.). Kad naudojasi kelionių agentūrų paslaugomis, nurodė 17 proc. keliaujančių lietuvių (vidutiniškai 19 proc. europiečių keliones paveda organizuoti agentūroms).
Lietuviai kartu su Belgijos ir Liuksemburgo gyventojais (39 proc. apklaustųjų) daugiausia visoje ES renkasi atostogų paketą „viskas įskaičiuota“, mažiausiai tokios atostogos patrauklios Suomijoje ir Švedijoje (17 proc.).
Apklausa parodė, kad, vertindami savo atostogas 2014 metais, lietuviai labiausiai buvo patenkinti gamtos ypatybėmis, apgyvendinimo vietos saugumu, o dažniausiai jų netenkino bendras kainų lygis ir galimų veiklų ir / arba paslaugų nekokybiškumas.
EK atstovybės Lietuvoje inf.