Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Šeimų sveikatingumo popietė „Sportuojame kartu“

Šeimų sveikatingumo popietė „Sportuojame kartu“

Prasminga idėja Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje švęsti Šeimos dieną pabrėžiant jos svarbą  ir paminėti šią dieną  sportuojant jau tampa tradicija. Ši diena svarbi ir brangi visiems. Žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos, nepaisant to, kokią vietą šeima užima visuomenėje. Būtent šeimoje išmokstama bendrauti, branginti vienas kitą.

Saulėtą popietę į darželio kiemą rinkosi mamos, tėčiai, seneliai, broliukai ir sesutės, kad visi drauge su savo šeimomis praleistų laiką šventėje „Sportuojame kartu“. Nuo pat ryto vaikai nekantraudami laukė vakaro, auklėtojos ruošė darželio kiemą estafetėms, rikiavo sporto reikmenis. Vakare kiemas šurmuliavo –  vaikai sulaukė savo šeimos narių, nusiteikusių pajudėti, pabėgioti, palenktyniauti. Visoms šeimoms buvo išdalyti direktorės pasirašyti sertifikatai, liudijantys, kad šeimos savo pavyzdžiu puoselėja sveikos gyvensenos, dvasinės sveikatos vertybes.

Šeimos šventę iškilmingai atidarė direktorė Irena Daubarienė. Ji pasveikino susirinkusius, pasidžiaugdama, kad kartu su vaikais susirinko jų svarbiausi žmonės – šeimos nariai, – palinkėjo visiems gero bendrystės laiko ir sėkmingų varžybų.

Iškilmingai ir šventiškai prasidėjo renginys –  darželio sveikuolių vėliavos įnešimu, sveikuolių dainele-himnu,  šventės šūkiu „Sportuojame kartu“.

Šeimų nariai varžėsi estafetėse kartu. Linksmoje ir nuotaikingoje šventėje vaikučiai ir jų tėveliai atliko įvairias estafetes, reikalaujančias greičio, vikrumo ir lankstumo. Daugiausia džiugių emocijų sukėlė tėvų lenktyniavimas estafetėse „Lankų siuntimas“ ir „Miklios kojos, taiklios rankos“. Reikėjo ir kojas pamiklinti, vaikus aplenkti, ir išdrįsti pralaimėti vaikams, kurie kai kuriose estafetėse buvo vikresni. Po estafečių dalyvių veidus puošė džiugios emocijos ir nusiteikimas aktyviai sportuoti. Pajutę judėjimo teikiamą džiaugsmą, vaikai ir tėveliai dar neskubėjo namo: vaišinosi arbata, dalijosi įspūdžiais, dėkojo už gražią sporto šventę.

Džiaugiamės, kad renginys „Sportuojame kartu“ sulaukė tėvelių susidomėjimo ir palaikymo. Ikimokyklinio amžiaus vaikams labai svarbus tėvų pavyzdys, nes jie stebi ir mokosi iš tėvų. Sekdami tėvų pavyzdžiu vaikai supranta, kad kiekvienas esame atsakingas už savo sveikatą ir pirmiausia patys turime ja rūpintis. Kuo dažniau vaikai matys, kad jų šeimos nariai rūpinasi sveikata, tuo tvirtesnės sveiko gyvenimo būdo nuostatos jiems susiformuos.

Nuoširdžiausiai dėkojame šventės rėmėjams: Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, UAB „Spaudos lankas“, UAB Mineralinių vandenų kompanija. Rėmėjų dovanomis buvo apdovanotos gausiausios šeimos, jauniausi dalyviai, aktyviausios močiutės, sportiškiausi mokiniai.

Šeima ir šeimos tradicijos turi didelę įtaką ne tik žmogui, kaip asmenybei, bet ir jo sveikatai. Per daug metų šeimos įtaka atsispindi žmogaus gyvenimo būde ir įpročiuose. Šeimoje perteikiamos ir puoselėjamos vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės. Šis renginys suteikė galimybę stiprinti bendruomenę, puoselėjant tėvelių, vaikų ir darbuotojų bendrystę.

Dėkojame visai bendruomenei  – vaikams, tėveliams, darbuotojams – už aktyvų dalyvavimą renginyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros  specialistė  Milda Liubinavičienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top