Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Šį šeštadienį – paskutinė proga pažinti tradicinę pastatų puošybą

Šį šeštadienį – paskutinė proga pažinti tradicinę pastatų puošybą

Rugsėjo 19 d. Mozūriškių km. (Zujūnų sen., Vilniaus raj.) 10.30 val. organizuojamos visiems atviros, nemokamos kūrybinės dirbtuvės. Registracijos nėra, į užsiėmimą priimami visi norintys. Jo metu bus pristatomi pagrindiniai tradicinės Vilniaus apylinkių pastatų puošybos principai, čia vyravusi ornamentika ir senosios puošybos pavyzdžiai. Gausiai vaizdine medžiaga iliustruotos teorinės žinios apie puošybos subtilybes bus iškart išbandomos praktiškai – prisiliečiant prie medžio ir kuriant tradicinę stogo kraigo puošybos detalę – lėkį.

Šios jau paskutinės kūrybinės dirbtuvės organizuojamos kaip Neries regioninio parko direkcijos vykdomo projekto „Tradicinė Vilniaus apylinkių pastatų puošyba“ dalis. Jau antrus metus vykstančio projekto metu iš viso bus papuošta 11 pirkių – penkios 2014 m. ir šešetas šiemet. Projektas vykdomas norint paskatinti naujuosius Vilniaus apylinkių sodybų savininkus perimti šio krašto kaimų medinės architektūros kūrėjų iš kartos į kartą sukauptą ir perduodamą patirtį, o senuosius – jos nepamiršti.

Iki šių metų spalio mėnesio vidurio virš šešių regioniniame parke esančių gyvenamųjų namų langų susirangys mediniai žalčiukai ar pražys stilizuotos tulpės, o stogus papuoš ornamentuotos vėjinės ir lėkiai. Kai kurių sodybų langai pasidabins ir dailiomis langinėmis.

Visą šią puošybą nuo birželio pradžios gamino nagingi VšĮ „Lobių dirbtuvės“ meistrai ir kultūros paveldu besidomintys moksleiviai, savanoriai, neįgalieji, vietos bendruomenių nariai ir visi kiti, panorę dalyvauti projekte. Tradiciniais šių vietų ornamentais išpjaustyti, galiausiai nušlifuoti ir nudažyti, visi pagaminti puošybos elementai bus pritaisyti prie senųjų, rekonstruotų ar naujai pastatytų medinių gyvenamųjų namų Šilėnų, Grabijolų ir Malavolės kaimuose.

Visos šio projekto veiklos tiek sodybų savininkams, tiek dalyviams nemokamos, nes jas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Neries regioninio parko direkcija ir VšĮ „Lobių dirbtuvės“. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti interneto svetainėje www.neriesparkas.lt, pasiteirauti telefonu 8 645 84 683 arba el. paštu karolina@neriesparkas.lt.

Parengė Karolina Tamašauskaitė, Neries regioninio parko kultūrologė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top